Dodaj do ulubionych

Kłamstwa to podstawa działania tej partii.

03.01.20, 09:34
Autor-palant, wyedukowany przez partię i ideologów z IPN, nawet nie wiedział, jaka była wartość złotego przed denominacją, ale łgać się nauczył zgodnie z PiSsmańską "prawdą historyczną".
A kurwizyjna TVPis to nagłośniła, także zgodnie z PiSsmańską "prawdą historyczną".


--
To chyba robota ruskich!
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Kłamstwa to podstawa działania tej partii. 06.01.20, 12:57
     Ten tekst chyba mieści się w temacie wątku. Czym kończy się słynne "wstawanie z kolan"

     W tym roku w Jerozolimie odbędzie się Światowe Forum Holokaustu, organizowane przez prywatną organizacje. Okazuje się, że przemawiać będą prezydenci Putin, Steinmeier, Macron, ale prezydent Polski już nie. Ja się z tym nie zgadzam" - mówił w TVP Info prezydent Andrzej Duda. Inni politycy również zabierają głos w sprawie.

     Jednym z mocniejszych jest komentarz byłego ministra spraw zagranicznych. "Sami do tego doprowadziliście, panie prezydencie" - napisał na Twitterze Dariusz Rosati. "Ustawami o IPN, o sądach, tolerowaniem nacjonalistycznych i antysemickich zachowań, atakami na UE" - wyliczył.

     "Doprowadziliście do upadku międzynarodowej pozycji Polski. Pod rządami PiS i prezydenta Andrzeja Dudy przestajemy się liczyć w świecie" - podkreślił Rosati. I na koniec ironizował:

     "Wstaliście z kolan".
     • dociek Re: Kłamstwa to podstawa działania tej partii. 06.01.20, 15:17
      Łatwo im tak "wstawać z kolan", bo cały ciężar tej padliny dźwiga pusty, rozdęty balon wypełniający czerep.

      --
      Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
          • estella50 Re: Kłamstwa to podstawa działania tej partii. 10.01.20, 10:51
           Trafiłam na teorię, która pasuje idealnie do czynów prezesa i jego podwładnych. Przeczytajcie

           TEORIA MANIPULACJI Noama Chomsky'ego:

           1. Rozpraszanie uwagi:
           Kluczowym elementem kontroli społecznej jest odwrócenie uwagi od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez ciągłe rozpraszanie uwagi i zalew opinii publicznej nieistotnymi informacjami. Strategia odwrócenia uwagi jest kluczowa, aby zapobiegać zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki.
           „Utrzymuj opinię publiczną odwróconą od realnych problemów społecznych, poprzez zniewolenie nieważnymi sprawami. Społeczeństwo musi być cały czas bardzo zajęte, bez czasu na myślenie”.

           2. Wygeneruj problem i zaproponuj rozwiązanie:
           Ta metoda jest również określana jako „problem – reakcja – rozwiązanie”. Stwórz taką sytuację (problem), która wywoła u odbiorców żądanie podjęcia natychmiastowych kroków, mających na celu rozwiązanie problemu lub zapobieganie mu w przyszłości. Na przykład: pozwól, by rozprzestrzeniła się przemoc, aby społeczeństwo zgodziło się na zaostrzenie norm prawnych w ochronie własnego bezpieczeństwa, za cenę swojej wolności. Wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia świadczeń socjalnych.

           3. Zmiany wprowadzaj stopniowo:
           Nie wprowadzaj radykalnych zmian drastycznie lecz stopniowo, przesuwaj granicę wytrzymałości i akceptacji krok po kroku, aż do granic wytrzymałości, rozbijając zmiany na kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalne zmiany społeczno-ekonomiczne latach 80. i 90., które doprowadziły do ukształtowania się ekonomii neoliberalnej: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność zatrudnienia, masowe bezrobocie, wypłaty na niskim poziomie, brak gwarancji godnego zarobku – wprowadzenie takich zmian jednocześnie wywołałoby rewolucję.

           4. Strategia odroczenia:
           Kolejny sposób na wprowadzenie niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności”, którą koniecznie będziemy musieli wprowadzić w przyszłości.
           Ludziom łatwiej jest zaakceptować widmo przyszłego poświęcenie, niż wprowadzić zmianę od razu. Ponadto społeczeństwa mają tendencję do naiwnej wiary, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także przyjęcie jej w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas by wcielić ją w życie.

           5. Mów do społeczeństwa jak do dziecka:
           Większość reklam i komunikatów kierowanych do opinii publicznej wykorzystuje język oraz sposób argumentowania, jakiego używa się, przemawiając do dzieci lub osób umysłowo chorych, a więc uproszczony i wręcz infantylny. Im bardziej chcesz zamglić obraz rzeczywistości swojemu rozmówcy, tym bardziej staraj się infantylizować komunikat. Dlaczego?
           „Jeśli będziesz mówić do osoby, jakby miała ona 12 lat, to po wpływem sugestii prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

           6. Skup się na emocjach, a nie na racjonalności:
           Wykorzystywanie emocji to klasyczna technika mająca na celu odstawienie racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki na bok. Co więcej, użycie języka odpowiednio nacechowanego emocjonalnie daje możliwość podświadomego zaszczepienia idei, pragnień, lęków, niepokojów, impulsów, a przez to wywołanie określonych zachowań.

           7. Utrzymuj ludzi w ignorancji:
           Uczyń społeczeństwo niezdolnym do zrozumienia metod sprawowania kontroli.
           „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i na przeciętnym poziomie, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami utrzymywała się, a techniki kontroli pozostawały niezrozumiałe dla niższych klas”.

           8. Promuj przeciętność:
           Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że bycie głupim, wulgarnym i niewykształconym jest w porządku.

           9. Wzmacniaj w ludziach poczucie winy:
           Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedyną osobą winną swoich niepowodzeń przez niedostatek inteligencji, zdolności lub własnych starań. Dzięki temu, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, który stawia jednostkę w niekorzystnej sytuacji, będzie ona żyła w poczuciu winy i dewaluacji własnej wartości, prowadząc do depresji. W takim stanie osoba stanie się bierna i niezdolna do podejmowania działań mających na celu zmianę systemu. Bierność oznacza brak rewolucji.

           10. Poznaj ludzi lepiej niż oni są w stanie poznać siebie:
           Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce spowodował rosnącą przepaść pomiędzy zasobami wygenerowanej wiedzy a tym, co jest dostępne (i tłumaczone) dla szerokich mas. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii elity władzy są w stanie posiąść zaawansowaną wiedzę na temat jednostek, jak i społeczeństwa, co pozwala im poznać człowieka lepiej, niż on sam może znać siebie. Oznacza to, że będąc w posiadaniu tej wiedzy można mieć większą kontrolę nad jednostkami, niż one same nad sobą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka