Dodaj do ulubionych

Buta czy zwykłe chamstwo?

09.01.20, 17:09
Marszałek Sejmu nie znalazła sali na spotkanie z ekspertami Komisji Weneckiej. MSZ nie chciał im udostępnić samochodów. Z delegacją nie chce się spotkać żaden z przedstawicieli rządu. PiS uważa, że eksperci przyjechali z wizytą "prywatną". - Nasza wizyta jest oficjalna - mówi szef delegacji, która bada "ustawę kagańcową".

wyborcza.pl/7,75398,25580487,rzad-pis-zignorowal-przedstawicieli-komisji-weneckiej-nie-dostali.html#s=BoxOpImg5
Wizyta kurtuazyjna i „bardziej prywatna”

Sali nie chciała udostępnić Kancelaria Sejmu. Marszałek Elżbieta Witek nie przyjęła zaproszenia na spotkanie. „Ze względu na trwające posiedzenie Sejmu, poświęcone wielu ważnym projektom ustaw, oraz zaplanowane liczne komisje sejmowe i kilkugodzinne głosowania, organizacja spotkań w oczekiwanym terminie nie będzie możliwa” – odpowiedziało Centrum Informacyjne Sejmu. Według urzędników propozycja Komisji „wydawała się niefortunna”, bo wpłynęła wczoraj po południu.

Z Komisją Wenecką nie spotka się również żaden minister rządu PiS. Poinformował o tym w PR1 szef MSZ Jacek Czaputowicz. – Komisja Wenecka zwróciła się do MSZ z prośbą o spotkania z przedstawicielami rządu. Po konsultacji z premierem stwierdziliśmy, że nie będzie takich spotkań – powiedział.

Ale zapłacą kiedyś za to chamstwo.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka