Dodaj do ulubionych

Brylant pierwszej wody!

16.01.20, 17:47

Najnowszy życiorys premiera.
www.premier.gov.pl/ludzie/mateusz-morawiecki.html
--
„Granice? Nigdy ich nie widziałem,
ale słyszę, że istnieją w umysłach większości ludzi.”
-Thor Heyerdahl
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: Brylant pierwszej wody! 16.01.20, 18:14
   Masz zdrowie, żeby tam zaglądać wink
   Zauważyłam w tym życiorysie, że MM już jako 11-latek drukował prasę podziemną! Żadne tam kopanie piłki z kumplami tylko poważna i niebezpieczna robota opozycjonisty. No no!

   --
   Olga Tokarczuk na spotkaniu w 'Wyborczej': Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta >>
   • aga-kosa Re: Brylant pierwszej wody! 16.01.20, 19:49
    MM jest o 10 miesięcy młodszy od naszego syna. Jako jedenastolatek łaził po drzewach, pływał we wszystkich kałużach, wspinał się po górach, a ZHP było najlepszą organizacją do której mu się udało należeć.
    Nikt mu nie pisze życiorysu z bzdurami ani nie wymazuje pracy u Tuska. Moje wnuki mają mądrego, szczęśliwego ojca, który codziennie spogląda w lustro, a jak "ojczyznę trzeba kochać i szanować" to wyniósł z domu. aga
    • estella50 Re: Brylant pierwszej wody! 16.01.20, 20:13
     A tu kolejny brylant:

     "W archiwum Kancelarii Senatu nie ma dokumentu, w którym Stanisław Karczewski informowałby o zamiarze podjęcia dodatkowego zajęcia – wynika z pisma szefa tej instytucji. To odpowiedź na pytania posłów Koalicji Obywatelskiej, nawiązujących do publikacji portalu tvn24.pl na temat pracy Karczewskiego na płatnych dyżurach w czasie bezpłatnego urlopu w tym samym szpitalu."
     tvn24.pl/najnowsze/kancelari...VVLBfy2VcN7SWI


     W zwykłym języku to znaczy tak: wziął bezpłatny urlop z pracy w szpitalu i tym samym otrzymywał pełne uposażenie senatora i marszałka. A to nie przysługiwałoby przy zarabianiu na dyżurach. Kryształ!
     Podobnie (albo i lepiej) robił Duda. Z eurokasy pobierał pieniądze na podróże na swoje wykłady na jakiejś prywatnej uczelni. Tyle że nie było tam w tym czasie żadnych wykładów! Ale euro było do głębokiej kieszeni Adriana.

     --
     Olga Tokarczuk na spotkaniu w 'Wyborczej': Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta >>
    • m.y.q.2 Re: Brylant pierwszej wody! 16.01.20, 20:18

     Od 1979 r. drukował „Biuletyn Dolnośląski” w „podziemnej” drukarni w Wilczynie w domu Państwa Winciorków. Od grudnia 1981 r. brał udział w akcjach opozycyjnych: malowaniu napisów na murach, zrywaniu flag, rozklejaniu plakatów i ulotek, druku i kolportażu drugoobiegowych pism oraz rozwieszaniu opozycyjnych transparentów.
     I jeszcze to:
     W latach 80. został kilkakrotnie pobity z powodów politycznych, był wzywany na przesłuchania i nękany rewizjami w mieszkaniu.
     Ktoś na forum Kraj napisał, że kartofle powinny mu buty czyścić!


     --
     do niedokończonych lektur
     do niedokończonych pytań
     wracać zawsze jest warto
     i czytać.
       • m.y.q.2 Re: Brylant pierwszej wody! 16.01.20, 21:12
        I znowu z forum Kraj:
        jak będzie trzeba to okaże się, że pinokio w balecie tańczył!
        i jeszcze
        Brakuje tylko informacji o tym jak Morawiecki wybrał Wojtyłę na papieża.


        --
        — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
        TerryPratchett
        • m.y.q.2 Re: Brylant pierwszej wody! 16.01.20, 21:23
         A to poprzednia wersja życiorysu, hihi!
         Z tego samego źródła.
         web.archive.org/web/20170705154253/https://www.premier.gov.pl/ludzie/mateusz-morawiecki.html
         Chyba na życiorysie W.I.Lenina wzorował się ten, co mu taaaaaką kombatancko - bohaterską młodość dopisał!


         --
         Wierzę tylko w zdementowane wiadomości. Winston Churchill
         • estella50 Re: Brylant pierwszej wody! 17.01.20, 09:19
          No proszę, jak to dawno przeżyte życie układa się na dzisiejsze zapotrzebowanie!
          Czego innego można by się spodziewać po osobniku z takim długim nosem dwukrotnie skazanym prawomocnie za kłamstwo?

          --
          Olga Tokarczuk na spotkaniu w 'Wyborczej': Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta >>
          • estella50 Re: Brylant pierwszej wody! 17.01.20, 09:56
           Akurat trafiłam na wywiad z W. Frasyniukiem, m.in. o Morawieckich. Wklejam obszerny fragment, bo nie każdy ma prenumeratę:

           Mateusz Morawiecki też ma piękną autoprezentację. „Dla jednych wciąż być może jestem bankowcem, dla drugich pozostaję jednak chłopakiem z »Solidarności Walczącej«, który pod okiem esbeków miał kopać grób w lesie, zaznał »rosyjskiej ruletki« i ukrywał się w szpitalu, żeby zdać maturę” – mówił w 2017 r., w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”. Wywiad ukazał się 13 grudnia.

           – Mateusz Morawiecki miał w stanie wojennym… 13 lat. Ale ta jego wypowiedź mnie nie dziwi, to poczucie wyższości, które przebija się przez tę autoprezentację, jest charakterystyczne dla całej „Solidarności Walczącej”. Jeśli ja będę konfabulował, to mnie szybko zdemaskują, bo o „Solidarności” jest sporo opracowań. Za to „SW” obrosła głównie mitami. Tak się zakonspirowali, że nikt nic o nich nie wie.

           O rzekomej ruletce i grobie nigdy nie słyszałem, o szpitalu – owszem. Chętnie bym się dowiedział od MM co to był za szpital, bo na ortopedii, laryngologii czy kardiologii na pewno nie leżał. Jestem też ciekawy, czy Mateusz Morawiecki znalazł oraz postawił przed sądem tych, którzy go prześladowali i kazali kopać ten grób bo może ci bandyci pracują w bankach albo w administracji publicznej. Jak rozliczać, to rozliczać!

           Kornela Morawieckiego otaczała aura silnego przywódcy, prowadzącego swoich żołnierzy na krwawy bój. Walczącego ze wszystkimi. Jego ludzie przysięgali „wobec Boga i Ojczyzny”, że jak będzie taka potrzeba, poświęcą życie dla „wolnej i niepodległej Rzeczpospolitej Solidarnej”. W gdyńskiej stoczni zbudowali prototyp karabinu maszynowego według instrukcji CIA. Konstruowali bomby.
           – Błagam... Za chwilę usłyszę, że to organizacja większa niż AK i bardziej zdeterminowana. Karabin maszynowy, bomby i jeszcze może celowniki optyczne na podczerwień.

           Szef bezpieki gen. Czesław Kiszczak twierdził po latach, że Morawiecki i Andrzej Kołodziej zostali aresztowani nie za działalność polityczną, ale za posiadanie rzeczy, które miały służyć działalności terrorystycznej.
           – Na początku 1983 r. SB aresztowała „bombowców” z Zagłębia Miedziowego, górników z „Solidarności”, którzy podkładali ładunki wybuchowe, żeby zaprotestować przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego i brutalnym represjom w Lubinie. Zostali poddani wyjątkowo okrutnemu śledztwu, byli bici, torturowani, a potem stanęli przed sądem, z procesu wyszli już inwalidami

           Morawiecki z Kołodziejem dostali paszporty i w kwietniu 1988 r., gdy wolność stała za progiem, wyjechali. To tyle na temat ich „działalności terrorystycznej”.

           Nie zamierzam ich jednak rozliczać. Uważam, że zamiast wałkować, jaką kto miał przeszłość, powinniśmy popatrzeć wreszcie w przyszłość.           --
           Olga Tokarczuk na spotkaniu w 'Wyborczej': Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta >>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka