Dodaj do ulubionych

Polacy to naród idiotów? Niestety...

18.01.20, 09:14
Wg FB Jan Ostojski

Powiedzenie marszałka Piłsudskiego – „Polacy to naród idiotów” – nie tylko nie straciło na aktualności, ale dzisiejszych czasach uzyskało solidne socjologiczne uzasadnienie. Polacy to naród… debili, populistów, naród przekupnych dewotów. Z punktu widzenia historii to my doprowadziliśmy do własnych rozbiorów i teraz też do tego dążymy. Daliśmy radę zrzucić z siebie zniewolenie Sowietów, doprowadziliśmy do opuszczenia Polski przez ich wojska. Weszliśmy do UE i dzięki temu, że dostawaliśmy potężne dotacje finansowe dogonienie Zachodu stało się realne. Byliśmy naprawdę demokratycznym i wolnym narodem. Niestety, jak to naród mało rozwinięty umysłowo – nie potrafiliśmy docenić wolności i szybkiego rozwoju. Jak zawsze nie wyciągnęliśmy żadnej nauki z historii. I znudziło się nam życie w spokoju i w wolności i dobrowolnie w roku 2015 z niej zrezygnowaliśmy. Pozwalamy na łamanie Konstytucji, na ubezwłasnowolnienie prokuratury, na niszczenie Trybunału Konstytucyjnego, na narzucenie sobie punktu widzenia wąskiego grona ludzi żądnych władzy i bogactw. Nie przeszkadza nam, że pisowcy nas okradają i wyprowadzają nas z tak kiedyś upragnionej Unii Europejskiej. Pozwoliliśmy na rozbrojenie wojska i stworzenie paramilitarnych jednostek gotowych stłumić każdy objaw nieposłuszeństwa, daliśmy sobie narzucić myślenie religijne. Pozwalamy krzywdzić nasze dzieci kapłanom będącymi przedstawicielami obcego państwa – Watykanu. Nie przeszkadza nam, że nasz Kraj, z którym przed rokiem 2015 liczono się w Europie – teraz staje się pośmiewiskiem Europy. Nikt z nami się nie liczy i Europa idzie naprzód, a my zostaniemy sami ze swoimi konserwatywno – faszystowsko – kościelnymi poglądami. Będziemy klepać biedę w Kraju otoczonym smogiem i dwu tlenkiem węgla, żyć coraz krócej, bo dostęp do służby zdrowia jest coraz gorszy. Z tego jesteśmy dumni???

--
"Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)
Obserwuj wątek
      • estella50 Re: Polacy to naród idiotów? Niestety... 18.01.20, 13:38
        A ja się nie zgadzam. Nie chcę, żeby i mnie i moich realnych i forumowych znajomych i przyjaciół zaliczać do grona idiotów. Nigdy nie popierałam i nie będę głosowała na łamaczy Konstytucji, na chciwych władzy i kasy.
        Takich jak ja i my tutaj jest więcej niż zwolenników tych rządzących naszym krajem tylko z powodu nieszczęsnej metody liczenia głosów. Wystarczy podsumować słupki poparcia dla opozycji.
        Proszę nie wrzucać mnie do pisowskiego wora.

--
        Olga Tokarczuk na spotkaniu w 'Wyborczej': Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta >>
      • m.y.q.2 Re: Polacy to naród idiotów? Niestety... 18.01.20, 13:42
        Według mnie to trochę inaczej wygląda.
        W wyniku przemian ustrojowych miliony ludzi straciło środki do życia. Kiedyś się o tym pisało, choć oględnie, ale liczba osób, które zostawiono samym sobie po likwidacji np.PGR - ów, była ogromna. Miliony ludzi, po utracie pracy i środków do życia wykluczono de facto ze społeczności. Nie pisze się o tym, ale ludzie, którzy nie pracują od wielu lat, nie są zaliczani do bezrobotnych, a przecież nie zawsze nie podejmują pracy z własnej winy. Stracili na przemianach przede wszystkim mieszkańcy wsi i małych ośrodków, tam bieda jest zjawiskiem od trzydziestu lat normalnym. Nie ma się więc co dziwić, że ludzie ci poparli i popierać będą władzę, która im daje pieniądze. Kościelna propaganda i pisowskie pieniądze robią swoje, obszary biedy w Polsce się pogłębiają, a nikt, prócz PiS nie zawracał sobie głowy milionami biedaków. Oni to stanowią twardy elektorat PiS. Gdyby SLD, PO i kto tam jeszcze rządził, na serio zajęli się losem wykluczonych, dając im pracę (choćby przy budowie dróg, czy innych inwestycjach), zapewniając warunki rozwoju rodzinom, interesując się tymi ludźmi na serio, a nie tylko w wypowiedziach złotoustych cwaniaków, to PiS nie miałby tak ogromnego poparcia.
        To nie ciemnota, to nędza i społeczne wykluczenie spowodowały taką a nie inną sytuację!

--
        "Poza głębokim przekonaniem, że powinnam dostać Nagrodę Nobla za rozweselanie społeczeństwa, innych ambicji nie mam." J. Chmielewska
        • iryska2604 Re: Polacy to naród idiotów? Niestety... 18.01.20, 16:46
          Masz sporo racji - nikt sie wtedy nie przejmował człowiekiem. Wazny był wolny rynek. Ito juz trudno teraz nadrobić.Tylko trudne warunki, bieda - nie zwalniają człowieka od myslenia,a ponoć organ nieużywany ulega zanikowi i nic na to nie poradzisz. Niektórzy starają sie wytłumaczyć tzw. szarego człowieka .Bo on nie wie, nie ma dostępu do wiadomosci itp. Tylko jakoś ten człowiek nie zauważył ze telewizja naziemna juz nie ta sama i żeby ją oglądac musiał zakupić dekoder i ma teraz mnóstwo kanałów - wystarczy przełączyć i nie musi oglądac TVP Info czy Wiadomosci. Gazet nie kupi bo to kosztuje ale za myslenie sie nie płaci. Więc słucha co mówi proboszcz i skąd płynie "damy ci" .I będzie coraz gorzej. Kto kupił papierową Angorę niech koniecznie przeczyta artykuł Lektury wyklęte Ja byłam przerażona. Nie mogę pojąć tych tłumów i niemal uwielbienia w oczach podczas koncertów disco - polo , wiem ze o gustach sie nie dyskutuje ale pewne nawyki i kulturę sie wynosi z domu.I tu jest pies pogrzebany...

--
          mieć w górze niebo a w sobie spokój...
          • estella50 Re: Polacy to naród idiotów? Niestety... 18.01.20, 17:25
            Zgadzam sie z M.y.q.2 i po części z Iryską.
            Od początku premierowania Tuska nie podobało mi się, że buduje wielkie stadiony, a nie myśli o dachu nad głową dla rodaków. Rodacy to nie tylko przedsiębiorczy i inteligentni ludzie. To także zwykli absolwenci podstawówek czy zawodówek z małych miast i wioseczek. Praca może i jest, ale trzeba do niej jakoś dojechać. Transport publiczny wcięło, a na własny środek lokomocji nie starcza z zasiłku. Popatrzcie kiedyś w Ipla na program "Nasz nowy dom" Katarzyny Dowbor (Polsat). W jak tragicznych warunkach muszą żyć zwykli, porządni ludzie. Często chorzy, po wypadkach, samotne matki. Pamiętam odcinek, w którym kobieta dostała od realizatorów zwykły rower i jak się cieszyła, że będzie mogła dziecko zawieżć do przedszkola i pojechać do pracy! Dla takich zwykłych ludzi te 500 złotych to jak wygrany los na loterii. To nie zawsze jest kwestia wrodzonej głupoty i braku myślenia, że głosują na PiS. To czasem (a może i często) zwykłe być albo nie być rodziny. Teraz mają te 500, a kto wie, czy przy innym rządzie też będzie?
            Koniecznie trzeba z szacunkiem pomyśleć i o tych ludziach, mieć realny pomysł na poprawę ich losu. Bo to nie zawsze kwestia umiejętności myślenia, ale także niezawinionych warunków życiowych.

--
            Olga Tokarczuk na spotkaniu w 'Wyborczej': Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta >>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka