Dodaj do ulubionych

A kto to jest Banaś...

20.01.20, 18:58
PiS zmienia narrację ws. Banasia. Niedawno "plan B", teraz premier "podkreśla zasługi"

Banaś? A kto to jest? - rzucił do dziennikarzy w Sejmie Ryszard Terlecki, zaś premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie podkreślał "znaczące zasługi" Mariana Banasia. To znacząca zmiana narracji wobec uwikłanego w aferę prezesa NIK, którego jeszcze niedawno PiS chciało odwoływać, nawet kosztem zmiany konstytucji.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25617780,pis-zmienia-narracje-ws-banasia-niedawno-plan-b-teraz-premier.html#a=66&c=160&s=BoxNewsImg5
Ani wstydu, ani honoru... Kiedy to wreszcie trafi szlag?


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • m.y.q.2 Re: A kto to jest Banaś... 20.01.20, 21:54
   Taka sama sytuacja była w PRL - u, kiedy prezes NIK - Moczar - zerwał się ze smyczy i zaczął przypalać pięty rządzącym. Wtedy skończyło się na przyjęciu tego pana do Biura Politycznego PZPR. Jakie rozwiązanie zastosuje władza dzisiaj? Zobaczymy.

   --
   — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów. Pratchett
    • iryska2604 Re: A kto to jest Banaś... 21.01.20, 14:57
     I chyba zaczyna kąsać. Zaczął od GetBack - pomału zacznie pokazywać inne aferki

     next.gazeta.pl/next/7,151003,25618885,banas-pograza-instytucje-panstwowe-ws-afery-getback-raport.html#s=BoxOpImg1
     --
     mieć w górze niebo a w sobie spokój...
     • iryska2604 Re: A kto to jest Banaś... 31.01.20, 17:52
      Wczoraj w gabinecie Ryszarda Terleckiego doszło do tajnego spotkania szefa klubu PiS z wiceprezesami Najwyższej Izby Kontroli, Markiem Opiołą i Tadeuszem Dziubą. Wiceprezesi powołani zostali na funkcje zastępców Mariana Banasia 27 listopada 2019 r.

      wyborcza.pl/10,82983,25652288,to-przeciez-nasi-starzy-koledzy-terlecki-tlumaczy-sie-z-tajnego.html#s=BoxWyboImg3

      pewne sprawy maja szansę ujrzeć światło dzienne - Pancerny nie odpusci tak łatwo.

      --
      mieć w górze niebo a w sobie spokój...
      • iryska2604 Re: A kto to jest Banaś... 31.01.20, 18:50
       Nie pomogło ani dokapitalizowanie przez inwestorów, ani wzrost cen węgla. Restrukturyzacja Polskiej Grupy Górniczej nie przyniosła oczekiwanych efektów. To konkluzja raportu Najwyższej Izby Kontroli, na której czele stoi Marian Banaś.

       businessinsider.com.pl/wiadomosci/pgg-raport-nik/8s6kq2h
       --
       mieć w górze niebo a w sobie spokój...
       • estella50 Re: A kto to jest Banaś... 31.01.20, 19:14
        Same orły i sokoły tam rządzą, to efekty takie są, jakie są. Dla nich tylko to ważne, żeby górnicy z oponami i kilofami nie przybyli pod Sejm i na Nowogrodzką, a reszta (np rachunek ekonomiczny, praca dla górników, czyste powietrze) nieważna!
        • iryska2604 Re: A kto to jest Banaś... 06.02.20, 17:11
         Pomimo wybuchu afery i deklaracji polityków PiS, Marian Banaś pozostaje prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Nie udało się go odwołać, nie zadziałał plan "B". Ale sprawa nie jest skończona i partia rządząca może szykować plan "C", by poradzić sobie z prezesem NIK. Możliwe ma być jego zawieszenie.

         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25670670,moze-pojawic-sie-plan-c-wobec-banasia-zamiast-odwolania-ma.html#a=350&c=160&s=BoxNewsLink

         NIK chce skontrolować armię i TVP

         Już miesiąc temu premier Mateusz Morawiecki wprost przyznawał, że oczekuje dymisji Banasia. Szef Izby oznajmił 4 grudnia, że nie zamierza ustąpić "w poczuciu odpowiedzialności za NIK".

         Banaś dalej pełni więc funkcję, a niedawno NIK ogłosiła plany na 2020 rok. Izba skoncentruje się na bezpieczeństwie obywateli, gospodarce kraju oraz ekologii. Z tego powodu kontroli spodziewać się mogą m.in. NFZ, NBP oraz armia. Najwyższa Izba Kontroli planuje również sprawdzić organizacje zajmujące się energetyką odnawialną czy funkcjonowanie Telewizji Polskiej.

         No i tu jest problem - bo a nuż Pancerny Marian zdązy coś wygrzebac? A może - i sądzę że on tak łatwo nie odpuści.

         --
         mieć w górze niebo a w sobie spokój...
         • iryska2604 Re: A kto to jest Banaś... 12.02.20, 19:35
          Państwo przejmuje tylko 1 proc. majątku z przestępstw - ustaliła NIK. Wytyka Ministerstwu Sprawiedliwości, że szeroko reklamowany system odzyskiwania mienia z przestępstw jest fikcją.

          wyborcza.pl/7,75398,25690158,nik-miazdzy-resort-ziobry.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy#s=BoxWyboMT

          Banaś nie popuści

          Marian Banaś, wcześniej szef Krajowej Administracji Skarbowej i minister finansów, uchodził za rządowego cudotwórcę od uszczelniania systemu podatkowego i walki z VAT-owskimi mafiami. Od zeszłego roku jest skonfliktowany z PiS, bo mimo nacisku samego Jarosława Kaczyńskiego nie opuścił stanowiska, gdy media ujawniły jego możliwe powiązania z krakowskim półświatkiem (słynna „kamienica na godziny”). Teraz prezes NIK zapowiada kontrole m.in. w Służbie Ochrony Państwa i w Narodowym Banku Polskim, gdzie powodem kontroli są „kontrowersje wokół potężnych pensji pracowników”.

          NIK weźmie też pod lupę TVP oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

          --
          mieć w górze niebo a w sobie spokój...
          • ewa9717 Re: A kto to jest Banaś... 14.02.20, 14:38
           No cóż, wyglada na to, ze burdelpapa banaś ma po prostu lepsze haki i pisuarza banda milczy, podkuliwszy ogony. Sprawy banasia nie było... Co dziwniejsze, zaczynamy banasiowi kibicować w złudnej raczej nadziei, że wykończy pisich...

           --
           Właśnie się dowiedziałam, że kamiński, facet z kilkoma wyrokami, prywatnie wielbiciel burej suki, jest jednym z najuczciwszych ludzi w Polsce... Ogłaszam konkurs: zna ktoś może uczciwego polityka pisu?
           I bonusik:polityczek.pl/uncategorised/12458-opozycja-prosila-o-dluzsza-przerwe-po-zaslabnieciu-posla-terlecki-do-witek-nie-sluchaj-ich?fbclid=IwAR2yuTFu8VqZv2JRvYAQayV7Od-ZqkQyfpuei_MtcDwAxCLzI8lRX0E2wDA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka