Dodaj do ulubionych

Oj, prezesie - cos spada

21.01.20, 17:27
Sondaż na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadziła pracownia IBSP. Wyniki powinny dać do myślenia politykom Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby dziś odbywały się wybory parlamentarne, na formację Jarosława Kaczyńskiego oddało by głos 37.84 proc. wyborców.

To dobry wynik, ale trzeba podkreślić, że maleje przewaga PiS nad drugą w kolejności Koalicją Obywatelską. Opozycja może liczyć na 31,28 proc głosów. Co istotne, trzecie miejsce zajęła Lewica, która przyciągnęłaby 13,34 proc głosów.

natemat.pl/297151,jakie-poparcie-ma-pis-w-sondazu-ibsp-niewielka-przewaga-nad-ko
I oby tak dalej!


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: Oj, prezesie - cos spada 21.01.20, 17:42
   Tak mała różnica punktowa między Pisem a PO chyba jeszcze nie wystąpiła? A jeśli do punktów poparcia dla PO dodać punkty dla Lewicy, Razem, czy PSL, to PiS nawet z Konfederacją (a ta kręci na to nosem) nie ma tylu zwolenników.
   Mam nadzieję, że to początek zjazdu, a w maju my będziemy mieć święto smile
   • iryska2604 Re: Oj, prezesie - cos spada 21.01.20, 17:51
    Do czego PiS-owi potrzebna jest ustawa kagańcowa. Wcale nie do tego, o czym mówi głośno

    natemat.pl/297181,do-czego-pis-owi-potrzebna-jest-ustawa-kagancowa-oto-odpowiedz

    To przeczytajcie - ciekawe.

    Prezydentura dla Kaczyńskiego to jego polityczne życie
    Senat jest więc dla Kaczyńskiego kluczowy, a utrata prezydentury byłaby dla niego politycznie śmiertelnym ciosem. Stąd ta bezwzględna nagonka na Marszałka Senatu, który był dotąd całkowicie nieszkodliwym dla Kaczyńskiego politykiem. Stał się wrogiem numerem jeden w momencie, gdy został trzecią osobą w państwie, a Opozycja przejęła drugą izbę parlamentu. Wymyślona przeszłość profesora Grodzkiego nie przeszkadzała Kaczyńskiemu, gdy proponował mu stanowisko ministra zdrowia tylko po to, aby przeciągnąć go na stronę PiS. Swoją drogą ta nieudana operacja kolejny raz pokazała prawdziwą twarz Kaczyńskiego, dla którego na drodze po władzę nie istnieją żadne wartości. Liczy się tylko władza.

    Dlatego wybory prezydenckie będą nie jakąś tam bitwą, tylko prawdziwą wojną, w której prezes PiS użyje wszelkich dostępnych mu środków i tylko mądrość Polaków może to szaleństwo zatrzymać. Maj wkrótce. I prawdziwy test dla polskiej Lewicy także.

    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
    • estella50 Re: Oj, prezesie - cos spada 21.01.20, 18:07
     Ja mam taki tok myślenia: dla prezesa nie ma innej drogi do wygrania wyborów prezydenckich, niż eskalacja dotychczasowych metod. A więc eskalacja oskarżeń, podziałów, gróżb, wyzwisk.
     A tymczasem wychodzą różne Banasie, Błaszczaki, wyłazi Getin-Bank, raporty NIK, dyletanctwo ministrów, afery jak w CBA itd.
     A Polacy nie lubią awantur, nie lubią krzykaczy. Mogą nie lubić PO ("aferały liberały"), ale PiS też coraz bardziej im się nie podoba. Tym razem jednak mają wybór. Jeśli na pewno nie PiS, to niekoniecznie musi być PO, bo jeszcze jest na fali wznoszącej Lewica i PSL! Mają więc wybór i to będzie procentować w maju.
     Mam taką nadzieję. Coraz większą smile
     • dociek Re: Oj, prezesie - cos spada 21.01.20, 18:33
      Nie robiłbym sobie nadmiernych nadziei. Suweren ma gdzieś te wszystkie Banasie, Błaszczaki, Getin-Bank, raporty NIK, dyletanctwo ministrów, afery w CBA, itd. Suweren wierzy w Jarozbawa, suweren wysłuchuje Radia co ma ryja, suweren ogląda Kurwizję i dopóki suwerena nie zaboli, szczególnie portfel - będzie wielbił, modlił się i wspierał nadal.

      --
      "Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)
      • estella50 Re: Oj, prezesie - cos spada 21.01.20, 18:39
       A portfel zaboli, już zaczął!
       Docieku, sytuacja na pewno jest lepsza (chociaż dla kraju gorsza), niż była w dniu wyborów. Nie chcę mamić siebie zbytnią nadzieją, jednak różne wróble głoszą, że czas na zmiany nastał. Kamyki z lawiny ruszyły w dół!
         • estella50 Re: Oj, prezesie - cos spada 24.01.20, 20:18
          Pisowcy coraz bardziej eskalują działania, sprężyna się nakręca. Widać, że nerwowość u nich następuje, jest coraz gwałtowniej, mocniej, ale i coraz głupiej. Za wszelką cenę dążą do zagarnięcia całej władzy w łapach satrapy z Nowogrodzkiej i jego podwładnych z PiS.
          Nie chce mi się wierzyć, że to się będzie dalej odbywało z przyzwoleniem naszych współobywateli. Podwyżki dopiero zaczynają być dotkliwe, za to afery coraz gromadniej wyłażą na powierzchnię. To się musi niedługo zawalić! Spreżyna pęknie! Byle bez ofiar...
           • estella50 Re: Oj, prezesie - cos spada 25.01.20, 12:54
            Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości co do poziomu pretendenta na zbawcę narodu to chyba już nie ma. Żul z Żoliborza. Kaczyńskiemu puściły nerwy:
            "Won stąd!", "Zamknij mordę, chamie!" - takimi słowami prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zwrócił się przemawiającego posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa.
            Takie słowa można dokładnie odczytać z twarzy prezesa na relacji z posiedzenia Sejmu.
            • iryska2604 Re: Oj, prezesie - cos spada 25.01.20, 16:53
             - Sędziowie to uprzywilejowana grupa, która broni swoich interesów - zapewnia w tabloidzie "Bild" prezes PiS Jarosław Kaczyński. I nie odpowiada wprost na pytanie, czy w Smoleńsku był zamach

             wyborcza.pl/7,75399,25632436,kaczynski-skarzy-sie-w-bildzie-to-polskie-sady-naruszaja.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

             Trzeba przeczytać całość - i tak sie nie zrozumie jaki pokrętny to umysł. To nie jest normalny człowiek.             --
             mieć w górze niebo a w sobie spokój...
             • ewa9717 Re: Oj, prezesie - cos spada 25.01.20, 18:15
              Jesteśmy durnym i podłym narodem. Najbardziej na niekorzyść pisuaru jednak będzie działał portfel.

              --
              www.nienawisc.pl/pani-oksana-umarla-czyli-koniec-zycia-mniej-waznego/
              Mój rodak: Jędrzej C. - Polak, zapewne i katolik...crying
          • suender Re: Oj, prezesie - cos spada 25.01.20, 20:06
           estella50:

           > Nie chce mi się wierzyć, że to się będzie dalej odbywało z
           > przyzwoleniem naszych współobywateli.

           Raczej o wynikach wyborów zadecydują młode roczniki, którym polityka wisi kalafiorem. Zatem niewielu z nich pójdzie do urn, a ci co pójdą nie są za bardzo obeznani na kogo mają właściwie głosować.
           Mają pełne markety, - mają, mają używki i narkotyki, mają, mają tancbudy i gabinety piękności, mają, co więcej im potrzeba. Na domiar złego mają w EU otwarte granice, mają.
           Większość z nich liczy (nie tylko ci wykształceni), że jak im się w RP nie powiedzie to czmychną za granicę, bo tam jest raj.

           Teraz dopiero wychodzi szydło z worka (nie tylko Becine szydło), że wielkim błędem było wpuszczenie Lechistanii do UE, bo to kraina bezmyślnych mózgów, co sama nie potrafi sobą rządzić. No i jeszcze teraz ta dwuwładza sądownicza dopełni reszty zniszczenia, bo znalezienie sprawiedliwości w tym bagienku nie będzie możliwe. Ale cóż niektóre tuzy politycznie udzielające się TV (gadające nawiedzone głowy) powiedzą: Dwuwładza sądownicza to epokowy wynalazek Polaków i hit eksportowy, czyli taki sobie (jak to Wałęsa prawił) ładny PLURALIZM, - he, he, he, he, ........

           Pozdrawiam.
           • m.y.q.2 Re: Oj, prezesie - cos spada 25.01.20, 21:05
            Nie dziwię się, że spada poparcie. Dziwię się, że się zaczęło! Jeszcze ludzi w latach transformacji ustrojowej wyrzuconych poza obręb społeczności, ogłupianych przez czarnych, biedujących, ledwo utrzymujących się przy życiu, jestem w stanie zrozumieć. Ale inni? Czy dla kariery naprawdę można przestać widzieć, słyszeć i czuć? To wstrętne! Coraz mniej lubię ludzi, choć niby jestem zwierzęciem stadnym.

            --
            Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
            St.Jerzy Lec
            • iryska2604 Re: Oj, prezesie - cos spada 30.01.20, 17:36
             Od grudnia poparcie dla PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia spadło z 41 procent do 35 procent, jak wynika z najnowszego sondażu partyjnego dla "Faktów" TVN i TVN24. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło w tym czasie z 27 procent do 30 procent. Jeśli chodzi o poparcie dla pozostałych ugrupowań parlamentarnych, to nie nastąpiły znaczące zmiany. (www.tvn24.pl)

             fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/sondaz-partyjny-dla-faktow-tvn-i-tvn24-poparcie-dla-pis-spada,1002836.html
             --
             mieć w górze niebo a w sobie spokój...
              • estella50 Re: Oj, prezesie - cos spada 31.01.20, 17:37
               Żeby się za bardzo nie cieszyć, bo mogło to być chwilowe tąpnięcie, to o tym nie myślałam. Ale co komentator polityczny, to mówi to samo. A w końcu tacy znają się na polityce. I oni twierdzą, że PiS apogeum swoich możliwości osiągnął w wyborach parlamentarnych (pażdziernik 2019). Poza tym wyborca może się nie znać i nie rozumieć tych prawniczych przepychanek, ale bardzo nie lubi długich awantur. Wyborca nie chce sie bać i denerwować, chce mieć spokój i poczucie bezpieczeństwa.
               Poza tym wyborca zaczyna odczuwać podwyżki przy zakupach w sklepie. A dojdą jeszcze poważniejsze po wzroście ceny za prąd. I to wszystko przekłada się na słupki poparcia.
               Też się cieszę smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka