Dodaj do ulubionych

Tu Al. Siwak!, i jego emerycka publikacja.

30.01.20, 18:51
Jesteście z tego rocznika, że powinniście go pamiętać.
marucha.files.wordpress.com/2017/04/albin-siwak-trwale-slady.pdf
W tej książce odkrywa on przed czytelnikiem swoje (i innych z wierchuszki PZPR) antyżydowskie fobie, oraz kulisy kuchni politycznej końcówki PRL(u).
Mnie ten tekst nader zaciekawił, tym bardziej iż te słowa pisze tam prosty murarz, - ot co, ...........

Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • suender Re: Tu Al. Siwak!, i jego emerycka publikacja. 31.01.20, 21:02
        iryska2604:

> Suender a nie odniosłeś wrażenia że ktoś mu to napisał i w konkretnym celu? Nie doczytałam do końca.

Że ktoś napisał, to nie jest wykluczone. Ale jak bym miał już o to kogoś posądzać, to palce w tym maczała SLD, w interesie której jest ocieplanie wizerunku realnego socjalizmu sprzed ca. 44 lat, - ot co, ......

Tym nie mniej Albina słyszałem w tamtych czasach w TV nie jeden raz i myślę iż to nie był zbyt prymitywny robol.
        Zatem być może on swe wspomnienie (książki) nagrał na taśmę, a samym doszlifowaniem tekstu zajął się jakiś profesjonalny redaktor.

Dla mnie czytanie wynurzeń Albina było interesujące jedynie ze względu na panujące w tamtym obozie władzy różne koterie i ich zagrywki poniżej pasa. Czyli nic nowego, bo te metody są uprawiane do dziś dnia, - ot co, ......

Pozdrawiam.
          • suender Re: Tu Al. Siwak!, i jego emerycka publikacja. 02.02.20, 15:47
            adraia231:

> Czy oni pisali sami czy nie ( z pewnością nie) nie jest to ważne. Ciekawsza może być treść.

Ja Szefowej wypowiedź będę bronić. Bo, kto daną książkę pisze ma swoją wagę.
            Czytający książkę to po jej jakości formalnej (erudycja autora, mądre argumentowanie, a nawet jej wydanie graficzne, łącznie nawet z okładką oraz obwolutą) określa jak najbardziej samego autora.
            Kiedy jest dwu autorów, jeden co do samej suchej informacji, drugi co do faktycznej językowej narracji, to istnieje dylemat, kogo tu chwalić, komu tu ufać?

Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka