Dodaj do ulubionych

I po co im to było?

12.02.20, 12:10
Kancelaria Sejmu ustępuje. Nazwiska sędziów popierających kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa zostaną podane do wiadomości publicznej.

wyborcza.pl/7,75398,25688899,kancelaria-sejmu-ustepuje-ujawni-listy-poparcia-do-krs.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Publikację słynnych „list KRS” zapowiedziała w środę Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek: - Kiedy tylko będzie pisemne uzasadnienie wyroku sądu administracyjnego, Kancelaria Sejmu rozpocznie procedurę ujawniania list poparcia do KRS - powiedziała na konferencji.Wcześniej Sejm przez wiele miesięcy bronił się przed ujawnieniem list. W czerwcu 2019 r. Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że listy powinny być jawne. Ale Kancelaria Sejmu odmówiła, powołując się na Urząd Ochrony Danych Osobowych. Decyzję UODO uchylił w styczniu Wojewódzki Sąd Administracyjny. Teraz Witek mówi, że czeka już tylko na uzasadnienie pisemne. Jak powiedziała, wcześniej, przed publikacją „wszyscy sędziowie zostaną poinformowani, że taka procedura zostanie uruchomiona”.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: I po co im to było? 12.02.20, 14:12
      To jeszcze może potrwać, nawet do maja! Ustepują z lekka, bo boją się unijnych konsekwencji. Widzieli przecież wczorajszą debatę.
      Swoją drogą ze "spłaszczania" struktury sądów nie rezygnują. A będzie to związane ze zwolnieniem sędziów ze stanowisk i ponowne zatrudnienie w nowej nomenklaturze. Oczywiście już nie wszystkich! To dopiero będzie czystka! Ma się to dokonać w najbliższych tygodniach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka