Dodaj do ulubionych

Wchodzi ustawa kagańcowa. Sędziowie odchodzą

13.02.20, 19:02
"Nie przyłożę ręki do procedowania w oparciu o ustawę, której rozwiązania uważam za sprzeczne z konstytucją i wartościami prawa unijnego" - napisał prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego Stanisław Zabłocki. I przeszedł na emeryturę.

wyborcza.pl/7,75398,25694889,wchodzi-ustawa-kagancowa-sedziowie-odchodza.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Zabłocki jest jednym z najbardziej szanowanych prawników w kraju. W czasach PRL był obrońcą represjonowanych, bronił rotmistrza Witolda Pileckiego w procesie rehabilitacyjnym. W SN orzekał od 1991 r., a od 2016 r. był prezesem Izby Karnej. „Od piątku będę już sędzią w stanie spoczynku” – poinformował pierwszą prezes SN. Odchodzi na emeryturę z kilku powodów. Wkrótce prezydent powoła do Izby Karnej dwóch sędziów wskazanych przez upolitycznioną KRS. Zabłocki nie chce dopuszczać ich do orzekania. Głównym powodem jest jednak „ustawa kagańcowa”.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • ewa9717 Re: Wchodzi ustawa kagańcowa. Sędziowie odchodzą 14.02.20, 14:35
   No cóż, chwali mu się, choć przejście na emeryturę nie jest czynem heroicznym. Duzo wiecej podziwu i szacunku mam dla dużo młodszych, którzy - świadomi konsekwencji - mówią pisuarowi NIE!

   --
   Właśnie się dowiedziałam, że kamiński, facet z kilkoma wyrokami, prywatnie wielbiciel burej suki, jest jednym z najuczciwszych ludzi w Polsce... Ogłaszam konkurs: zna ktoś może uczciwego polityka pisu?
   I bonusik:polityczek.pl/uncategorised/12458-opozycja-prosila-o-dluzsza-przerwe-po-zaslabnieciu-posla-terlecki-do-witek-nie-sluchaj-ich?fbclid=IwAR2yuTFu8VqZv2JRvYAQayV7Od-ZqkQyfpuei_MtcDwAxCLzI8lRX0E2wDA
   • estella50 Re: Wchodzi ustawa kagańcowa. Sędziowie odchodzą 14.02.20, 15:29
    Nie oceniam. Ludzie mają różną odporność na hejt i grożby, szczególnie profesorowie ze starej szkoły.
    Nie wiem, jak sama zachowałabym się w takiej sytuacji. Profesor Strzembosz w czasach słusznie minionych został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu. A miał na utrzymaniu wówczas 4 dzieci. Ludzie pomogli, ale trudno na to liczyć. Tym bardziej, że obecna władza ma w repertuarze również zakwaterowanie za kratkami niepokornych prawników.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka