Dodaj do ulubionych

Kampania prezydencka

19.02.20, 09:58
Myślę, że już czas na taki wątek.
Wszyscy wiemy, że to nie tylko walka o fotel prezydencki, ale i walka o nasz kraj, jego status w Europie i świecie, o nasze prawa i wolności. Walka przede wszystkim między PO a PiS.

W tym kontekście bardzo ładnie mi się wpisuje opinia analityka Jakuba Bierzyńskiego z dzisiejszego Onetu. Oto fragment:

Oto bowiem po latach marazmu „totalnej opozycji”, Platforma zaczęła inteligentną, rozpisaną na głosy i skuteczną grę z obozem władzy. Sprawa 2 mld zł dla TVP jest tego najlepszym dowodem. Przypomnę, że 1,2 mld zł dotacji dla państwowych mediów uchwalone w styczniu 2019 r. przeszły praktycznie bez echa. Dzisiaj 2 mld zł rozpaliły dyskusję do czerwoności.

Nie jest to wyłącznie zasługa wulgarnego gestu posłanki Lichockiej. Takie gesty w polskiej polityce się zdarzały. To przede wszystkim zasługa kontekstu, w jakim ta ustawa została przez opozycję przedstawiona. Zamiast czystej negacji i oburzenia, mamy alternatywę: finansowanie narodowego programu onkologicznego.

Marszałek Tomasz Grodzki umiejętnie zmienił dyskusję z abstrakcyjnego poziomu „niczyich” pieniędzy z budżetu na problem, który dotyczy osobiście większość polskich rodzin. Do dlatego palec Lichockiej jest dla PiSu zabójczy. Nie jest to palec pokazany politykom, ale śmiertelnie chorym ludziom i ich rodzinom.

PO umiejętnie wpisuje Dudę w ten kontekst. Małgorzata Kidawa-Błońska zażądała od prezydenta zawetowania ustawy, w ten sposób ponosząc polityczne koszty każdej decyzji w tej sprawie. PO próbuje odebrać Dudzie suwerenność polityczną. Jeśli podpisze – pokaże gest Lichockiej chorym, jeśli zawetuje - ugnie się pod presją i opozycja będzie mogła ogłosić zwycięstwo. Palec Lichockiej pokazuje, że Platforma po wielu latach intelektualnego zastoju wraca do politycznej gry i robi to w wielkim stylu.


Całość pod linkiem:

wiadomosci.onet.pl/opinie/jakub-bierzynski-palec-lichockiej-jest-dla-pis-u-zabojczy-opinia/b7kjvcy?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: Kampania prezydencka 19.02.20, 15:04
   Kłamczucha - to drugie imię pewnej Beaty, która tak mówi publicznie:

   "Odważnie jak na rzecznika rządu PO, który przekazał w 2015 na zdrowie ok. 30 mld rocznie mniej niż rząd PiS. Do 2015, kiedy oddaliście władzę, zlikwidowaliście lub zawiesiliście setki oddziałów szpitalnych. Dziś liczycie na to, że Polacy zapomnieli? Nie zapomnieli" - napisała ostatnio na Twitterze Beata Szydło.

   a tu takie dziwy:

   Cytat:
   Uwagę na to zwróciła Alicja Defratyka, ekonomistka, autorka projektu ciekaweliczby.pl, w rozmowie z "Faktem". - Sprawdziłam w GUS w Banku Danych Lokalnych i okazuje się, że jest to nieprawda - mówi Defratyka o słowach byłej premier.

   - W czasie rządów PO-PSL w latach 2007-2015 liczba oddziałów szpitalnych nie spadała o setki lecz o setki wzrosła. Nastąpił wzrost liczby oddziałów aż o 964 (z 6014 do 6978). W tym samym czasie nastąpił również wzrost liczby szpitali o 208 oraz łóżek szpitalnych o 11 971 - wyliczyła

     • estella50 Re: Kampania prezydencka 21.02.20, 11:07
      Filmik z zapłakanym mężczyzną jest w artykule pod tym linkiem.

      www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Lowicz.-Zaplakany-mezczyzna-rzucil-sie-na-Dude

      Mam nieodparte wrażenie, że to zwykła ustawka. Meżczyzna jakoś sztuczny, ochrona nie ingeruje, a wręcz sprawdza, czy czy Duda skończył już ściskanie z mężczyzną.

      • iryska2604 Re: Kampania prezydencka 21.02.20, 17:34
       Ja nie wiem dlaczego zatrzymali jednego człowieka - za obrazę prezydenta . A przecież Duda jeździ po Polsce jako kandydat na prezydenta. A ze przy okazji jest póki co tym prezydentem...Dziwne że nie pamiętają swoich zachowań z poprzednich kampanii.
       • estella50 Re: Kampania prezydencka 21.02.20, 18:12
        Nis wiem dlaczego teraz link z www.planeta nie działa. Tutaj inny:www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Lowicz.-Zaplakany-mezczyzna-rzucil-sie-na-Dude

        W podglądzie jest niebieski.

        Pamietają, pamiętają! Ale jest takie przysłowie: co wolno wojewodzie... Oszukują, kłamią i udają świętszych od papieża. Przechrzściliby się na islam, gdyby to im wygraną zapewniło w wyborach.   • dociek Re: Kampania prezydencka 22.02.20, 07:28
    [b]Niestety nie ma w rankingu hasła: "Duda". Czyżby zabrakło już numeracji? Tak, czy inaczej, to jest na pewno "działacz partii politycznej", choć udaje,że nie jest. No i to "wysokie" od tyłu miejsce księdza obok ministra też czegoś dowodzi o nich obu[./b]


    Ranking zawodów według szacunku (CBOS)

    Strażak
    Pielęgniarka
    Robotnik wykwalifikowany
    Górnik
    Profesor uniwersytetu
    Lekarz
    Nauczyciel
    Inżynier pracujący w fabryce
    Rolnik indywidualny na średnim gospodarstwie
    Księgowy
    Informatyk, analityk systemów komputerowych
    Oficer zawodowy w randze kapitana
    Właściciel małego sklepu
    Sprzedawca w sklepie
    Pracownik sprzątający
    Przedsiębiorca, właściciel dużej firmy
    Adwokat
    Szewc
    Policjant
    Dyrektor dużego przedsiębiorstwa
    Sędzia
    Artysta muzyk
    Dziennikarz
    Robotnik budowlany niewykwalifikowany
    Referent w biurze, urzędnik
    Ksiądz
    Minister
    Radny gminny
    Poseł na Sejm
    Makler giełdowy
    Działacz partii politycznej    Źródło: stacja7.pl/CBOS
    • estella50 Re: Kampania prezydencka 22.02.20, 09:02
     z sieci.
     Cytat:
     Panie Duda !
     Oczekuje Pan uczciwej kampanii?
     Przeszkadzają Panu gwizdający na Pana ludzie?
     Uderza to w Pana rodzinę?
     Może porozmawiajmy o Panu Pawle Adamowiczu, którego hejt prowadzony przez Pańskie ugrupowanie, zabił ? Może porozmawiamy o Jego rodzinie?
     Może porozmawiamy o zaszczuwaniu Pana Grodzkiego, czy Pana Juszczyszyna?
     A może o Panu Brejzie i Jego ojcu porozmawiamy?
     Albo o wizerunkach osób powieszonych na szubienicach?
     Może o obietnicy golenia głowy posłance?
     Albo o protestujących kobietach nazwanych szmatami?
     Może o "kanaliach które zabiły brata"?
     Albo o nauczycielach i lekarzach, których zaszczuwano w TVP?
     Możemy też porozmawiać o wizerunkach prywatnych osób, które niczym groźni przestępcy, były przedstawione w "Wiadomościach" po proteście pod TVP?
     A co z osobami LGBT i ich rodzinami, które dzięki Wam obawiają się już o swoje życie?
     Co z rodzinami osób niepełnosprawnych, na które prowadziliście regularną nagonkę ?
     Może się Pan zastanowi jak by się Pan czuł, gdyby tak potraktowano Pańską rodzinę?
     Nazywa się Pan prezydentem Polaków.
     Czy stanął Pan chociaż raz w obronie tych osób?
     Gwizdy się Panu nie podobają?
     To gwizdy i oburzenie Polaków, którymi sobie Pan i ugrupowanie , któremu Pan podpisuje wszystko jak leci, regularnie wyciera twarz.
     Chce Pan uczciwej kampanii?
     Niech Pan zacznie od siebie.

     Chce Pan po raz kolejny przysięgać na Konstytucję w imię Boga i po raz kolejny ją łamać?
     To ma być ta uczciwa kampania?
     Nie jest Pan i nigdy nie był żadnym prezydentem Polaków.
     Jest Pan kłamcą i krzywoprzysiężcą.
     Jest Pan prezydentem jednego ugrupowania, które zaszczuwa większość spoleczeństwa tylko po to, żeby je sobie podporządkować i zniszczyć fundamenty demokracji tylko po, żeby już nikt nie śmiał nawet zagwizdać na nikogo z Was.
   • estella50 Re: Kampania prezydencka 22.02.20, 14:42
    Ale najpierw ta szefowa nocą wraz z synem pod przykrywką spaceru z psami rozklejała ulotki szkalujące kandydata na stanowisko. Ulotki wyleciały zza pazuchy syna smile
    Ma też ta szefowa specyficzne podejscie do wolności słowa. Według niej może ono być ograniczane interesem państwa. To znaczy w naszym przypadku, że miałoby być ograniczane interesem pisowców surprised
     • iryska2604 Re: Kampania prezydencka 22.02.20, 16:28
      Kampania kampanią a w tle?

      Zbigniew Ziobro walczy o schedę po Jarosławie Kaczyńskim"

      Według Joanny Scheuring-Wielgus z Lewicy działania prokuratury i służb w sprawie Banasia świadczą o walkach frakcyjnych na prawicy. - Mamy rozgrywkę pomiędzy grupami politycznymi Zjednoczonej Prawicy. Pomiędzy Zbigniewem Ziobro, a pozostałymi uczestnikami w tej grze - mówiła w Wyborach w TOK-u polityczka.

      Z taką oceną zgodziła się Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. - To jest tak trochę, jak w stadzie: stary doświadczony basior już troszeczkę słabnie, wiec dookoła kręcą się wilczki. Jeszce nie są na tyle odważne i jeszcze ten basior jest na tyle silny, że nie można go ugryźć w ogon, już nie mówiąc o tym, żeby rzucić mu się do gardła, no ale już te wilki krążą, ci następcy krążą - przekonywała.

      Cały artykuł znajdziecie w GAZECIE. No i to bardzo mozliwe, tylko kto kogo zagryzie?
      • estella50 Re: Kampania prezydencka 22.02.20, 19:20
       A to chyba ciekawe dla nas w sprawie rzeczniczki wyborczej Dudy:

       Szymon Komorowski
       @szykom89
       Gdzie są laptopy i akta ws. porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika, które zginęły w domu Jolanty Turczynowicz-Kieryłło @mecenasJTK, szefowej sztabu wyborczego kandydata @AndrzejDuda?

       Czy z @prezydentpl również znikną niewygodne dla Andrzeja Dudy dokumenty?

       465
       14:30 - 20 lut 2020
       Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
       Ludzie o tym mówią: 194
       Mecenas Jolanta Turczynowicz–Kieryłło była obrończynią policjantów występujących w sprawie porwanie Krzysztofa Olewnika. W 2009 roku doszło do włamania do jej domu. Złodziej nie splądrował lokalu, nie zabrał pieniędzy ani kosztowności – ukradł laptopy i dokumenty zawierające informacje o głośnym zabójstwie. O sprawie pisało wówczas TVN24.


       Ciekawe? Ciekawe!Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka