Dodaj do ulubionych

Pancerny Marian kontra PiS

19.02.20, 16:10

42 minuty temu

"Pracownicy NIK nie mogą dopuścić do przeszukania gabinetu prezesa Izby. Nie tylko ze względu na immunitet, ale i z powodu dokumentów prowadzonych działań, jakie znajdują się w gabinecie. Są objęte ustawową tajemnicą kontrolerską.

Zwolnić z niej może tylko sąd lub... prezes NIK" - tak Tomasz Skory z RMF FM opisuje kuriozum sytuacji, jaka rozgrywa się właśnie w NIK.


wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,25712359.html#s=BoxMMt1
Relacja prawie na zywo.Ale cyrk!


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
   • iryska2604 Re: Pancerny Marian kontra PiS 19.02.20, 16:49
    Złapał kozak tatarzyna....
    Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę w Prokuraturze Krajowej. Informację potwierdził szef Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK, Marek Bieńkowski – podaje Onet.

    natemat.pl/300003,onet-nik-rozpoczal-kontrole-w-prokuraturze-krajowej
    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
     • iryska2604 Re: Pancerny Marian kontra PiS 19.02.20, 18:13
      "Informuję o naruszeniu prawa przez organy procesowe prowadzące postępowanie przygotowawcze"- napisał prezes NIK do marszałek Sejmu Elżbiety Witek
      Pismo, do którego Marian Banaś dołączył opinię prawną prof. Marka Chmaja, zostało wysłane do Sejmu, gdy w środę po południu, na korytarzu NIK, wciąż stali agenci CBA. Wcześniej chcieli wejść z rewizją do gabinetu prezesa Izby. Ale nie zostali wpuszczeni. Potem czekali na decyzję prokuratora, który wysłał ich na przeszukanie.W piśmie do marszałek Witek Banaś protestuje przeciwko naruszeniu przez prokuraturę immunitetu prezesa NIK. Zdaniem prawników Banasia obejmuje on też zakaz przeszukiwania i prowadzenia innych czynności procesowych, do czasu uchylenia immunitetu przez Sejm. Na razie to nie nastąpiło, a w śledztwie badającym nieprawidłowości w jego oświadczeniu majątkowym Banaś nie ma nawet postawionych zarzutów.
      Zgodnie z art. 202 ust. 1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Najwyższa Izba Kontroli jest naczelnym organem kontroli państwowej oraz podlega Sejmowi. Jedynie Sejm jest władny podejmować jakiekolwiek decyzje określone ustawowo i konstytucyjnie w zakresie dotyczącym działalności NIK i jej organów” - pisze Banaś. I podkreśla: „Podejmowanie jakichkolwiek czynności procesowych związanych z odpowiedzialnością Prezesa NIK powinno być poprzedzone uchyleniem immunitetu”.

      wyborcza.pl/7,75398,25713219,banas-wysyla-protest-do-marszalek-sejmu.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly
      --
      mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka