Dodaj do ulubionych

Czy się godzi obrażać?

23.02.20, 20:45
Na Podkarpaciu antywałęsizm trafił na podatny grunt i zszedł pod strzechy

Lech Wałęsa, legendarny przywódca "Solidarności". Były prezydent RP. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla. A w Polsce w ostatnich kilku latach jeden z najczęściej oczernianych i opluwanych byłych polityków. I nie tylko na najwyższych poziomach polskiej polityki. Antywałęsizm zszedł pod strzechy.
Lech Wałęsa, legendarny przywódca „Solidarności”, człowiek, który rozpoczął kruszenie socjalizmu w Europie Środkowej. Jeden z dwóch, obok Jana Pawła II, najbardziej rozpoznawalnych Polaków w świecie.

Radni odebrali Lechowi Wałęsie honorowe obywatelstwo i szkołę

Radni Majdanu Królewskiego pozbawili Lecha Wałęsę tytułu honorowego obywatela, a radni powiatu bieszczadzkiego przegłosowali uchwałę, która pozbawia Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych imienia Lecha Wałęsy.

Motywacja? W Majdanie uznano, że ktoś, kto nazwał śp. Kornela Morawieckiego zdrajcą, nie może być honorowym obywatelem. W powiecie bieszczadzkim doszukano się powodów formalnych. Radni uzasadnili, że nie można nadawać imion patronów zespołom szkół, a jedynie szkołom wchodzącym w skład takiego zespołu.
Jak zwał, tak zwał. Z każdego uzasadnienia wyziera antywałęsizm. Skrupulatnie i pieczołowicie rozsiewany i pielęgnowany przez obóz władzy.
Podkarpacie to podatny grunt dla antywałęsizmu

Na Podkarpaciu - przez niektórych nazywanym pislandem - antywałęsizm trafia na podatny grunt i dobrze się ma, bo przecież Wałęsa to osobisty wróg Jarosława Kaczyńskiego. Tu nie brakuje oddanych centralnej władzy lokalnych decydentów, którzy chętnie wymazaliby Lecha Wałęsę z polskiej historii. Choćby po to, by zadowolić swoich liderów. Wypaczyć historię i wyrzucić Wałęsę z głów młodego pokolenia. Poszukać innych autorytetów. Najchętniej wśród swoich politycznych przywódców.

Według zasady PRL „po linii i na bazie” – po linii partii i na bazie ideologii.

Podkarpacie - jako symbol mentalnego zacofania - świeci na czerwono na mapie Polski w internetowym „Atlasie Nienawiści”, gdzie zaznaczono tereny, których samorządy przegłosowały uchwały anty-LGBT. Oczywiście równocześnie deklarując tolerancję. Swoiście pojmowaną.

Jedynym zielonym punktem na tej mapie jest Rzeszów. Mam nadzieję, że stolica Podkarpacia oprze się także antywałęsizmowi.
Marek Kruczek

Ktoś by mógł krzyknąć - ale tak sie nie godzi ! Przeciez to wszystko juz było, historia raz napisana nie ulega zanikowi ,ona jest w pamięci ludzi którzy zyli w tych czasach i potrafią przekazać swoim następcom. I nie jest głupio tym zakłamującym historię? Przeciez wszystko przemija...--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Czy się godzi obrażać? 24.02.20, 08:39
      Jestem przekonana, że z podpowiedzi pisowskich decydentów wynika to odbieranie tytułów Lechowi Wałęsie. Faktycznie osobisty wróg prezesa nie może być patronem choćby szkoły. Nobla, ani przemówienia w Kongresie prezes nie może odebrać, to uderza tam, gdzie jego władza sięga. Najbardziej wredny z wrednych typów!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka