Dodaj do ulubionych

Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowirusa.

04.03.20, 10:01
[url=https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-29/minister-zdrowia-zawierzyl-polska-sluzbe-zdrowia-matce-boskiej/]Minister zdrowia zawierzył polską służbę zdrowia Matce Boskiej. Na zakończenie mszy św. podczas 94. pielgrzymki służby zdrowia na Jasną Górę został wypowiedziany Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. - Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy, jako osoby, które mają ich leczyć i wyleczyć, ale również jako bliźni - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski. [/url]

Naczelny epidemiolog powiada nam o akcji profilaktycznej.--
Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
Obserwuj wątek
   • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 04.03.20, 16:13
    Nie wiem, dlaczego poprzedni mój tekst nie "podlinkował" się właściwie, sorry. Może przeszkodziły tu modły z Jasnej Góry.
    Wiara katolicka jako środek wirusobójczy ma jak widać charakter ponadnarodowy.

    88-letni ksiądz Antonio Lunghi odprawił mszę dla ośmiu osób w miejscowości Castello d’Agogna w północnowłoskim regionie Lombardia. Pomimo tego, że w związku z obawą przed z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, lokalne władze zawiesiły wszystkie imprezy masowe, wydarzenia kulturalne, a także uroczystości religijne.

    --
    Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
    Jeżeli mam wybierać, wybieram piwo i sex. Ale jakoś ten sex nie chce mnie również wybrać. Pozostaje piwo.
     • estella50 Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 04.03.20, 18:12

      https://gfx.wiadomosci.radiozet.pl/var/radiozetwiadomosci/storage/images/polska/koronawirus-w-polsce.-modlitwa-przed-figurka-matki-boskiej-w-pendolino/6882671-1-pol-PL/Modly-do-Matki-Boskiej-w-pendolino.-Ubezpieczenie-od-Bozi-przed-koronawirusem_list-element-415x234.webp

      Pociąg pendolino miejscem kultu religijnego? Na taki pomysł wpadło kilka kobiet, podróżujących składem z Warszawy do Gdańska. Podróżujące klęczały przed postawioną na składanym stoliku figurką Matki Boskiej. Zdjęcia z tego niecodziennego incydentu opublikował gdański radny, Bartosz Treder. "Panie modliły się na klęczkach na środku pociągu i zapewniały wszystkich, że nie potrzebują maseczek ochronnych bo przed koronawirusem mają ‘ubezpieczenie od Pani Bozi'" - napisał.


      Więcej: wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Koronawirus-w-Polsce.-Modlitwa-przed-figurka-Matki-Boskiej-w-pendolino


       • pia.ed Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 04.03.20, 23:07
        Sciagnelam jeszcze raz i na podgladzie otworzylo sie...

        wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Koronawirus-w-Polsce.-Modlitwa-przed-figurka-Matki-Boskiej-w-pendolino


        suender napisał:
        wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Koronawirus-w-Polsce.-Modlitwa-przed-figurka-Matki-Boskiej-w-pendolino

        > Ta strona mi się nie otwiera.


        • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 05.03.20, 03:37
         Do wygłoszenia kontrowersyjnego kazania na temat koronawirusa doszło podczas niedzielnej mszy we wrocławskim kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Prusa, gdzie posługę pełnią księża salezjanie. Sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”, która ustaliła, że mszę odprawiał wówczas ks. Leonard Wilczyński.

         – Podczas kazania ksiądz bardzo żywiołowo dowodził, że maseczki i żele antybakteryjne nie pomogą nam w walce z koronawirusem, bo tylko modlitwa może ochronić ludzi. Tłumaczył, że epidemia to kara boska za życie w grzechu: za homoseksualizm, za pary, które mieszkają razem bez ślubu i za tych, którzy „mordują nienarodzone dzieci”


         --
         Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
        • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 05.03.20, 07:36
         W związku z zagrażającą epidemią, co z ewentualnym zakazem organizowania masowych, publicznych zgromadzeń religijnych (np. mszy)? Tam jest większe ryzyko zakażeń ze względu na wiek uczestników.
         Ale kto się odważy przed wyborami spuścić szlabany przed kościółkami i odciąć im dochody? Na 100% czarni zażądają odszkodowań, a poza tym, czy nie obrzucą takiego "odważnego" anatemą... Czy któryś rządzący "władca Polski" narazi się na utratę poparcia z ambony?


         --
         Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
         Jeżeli mam wybierać, wybieram piwo i sex. Ale jakoś ten sex nie chce mnie również wybrać. Pozostaje piwo.
         • estella50 Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 05.03.20, 08:27
          Ten gdański radny, który jechał pendolino w towarzystwie 5 modlących sie pań do figury Matki Boskiej, to, jak się okazuje, asystent europosłanki Joanny Senyszyn! Ale się trafiło smile
          Niedługo zaczną się różne objawienia, przepowiednie, modły i procesje. Wróżki przeżyją oblężenie klientów.
          A co najgorsze, to spodziewać się można, że w naszym cywilizowanym katolickim społeczeństwie ludzie o niesłowiańskich rysach twarzy mogą spodziewać mniej czy bardziej grożnych szykan.
          • suender Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 05.03.20, 09:58
           Estella50:

           Najpierw bardzo dziękuję za drugie zapodanie owego linka, bo ten mi się otworzył.

           > Ten gdański radny, który jechał pendolino w towarzystwie 5 modlących sie pań
           > do figury Matki Boskiej, to, jak się okazuje, asystent europosłanki Joanny Senyszyn!
           > Ale się trafiło smile

           Zatem przeczytałem artykuł z ZET(ki) i co mi wpadło w oko: Mianowicie użycie terminu "Pani Bozi", który pośród Chrześcijan nie jest używany. Więc zaraz zapaliła mi się czerwona lampka i z prawdopodobieństwem graniczącym z prawie pewnością twierdzę, iż w Pendolino środowisko ateistyczne zrobiło sobie mały happening opisanego antyklerykalny, by dać sobie okazję do wyszydzania poglądów konfesyjnych. Po prostu ateistki przebrane za moherowe babunie wystawiły ową figurę i niby gorliwie się przed nią modliły, np. za dutki z firmy: "Senyszyn GmbH".

           Ja mam właściwie NIC przeciw takim publicznym teatrzykom ze strony antyklerykalnej, czy klerykalnej, tylko litości, niech oni nie wstydzą się swoich dziwacznych publicznych popisów.

           No dobra: Póki Dobra Zamiana jeszcze do końca nie zakłódkowała ust obywatelom na amen , to takie rzeczy nie powinno się w ogóle potępiać a wręcz traktować jako piękny lokalny folklor. - ot co.

           Miło pozdrawiam przedpołudniowo Panią Estellę.
          • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 10.03.20, 02:23
           Modły zbiorowe i dalsze rozsiewanie ludziom śmierci albo kwarantanna, być może życie i zdrowie - wybieraj demonstracyjny "prawdziwy" katoliku. To paranoja!
           A podobno ten miłosierny bóg jest wszędzie, by się do niego modlić i nigdzie w świętych pismach nie zapisano, że potrzebuje jakichkolwiek pośredników.


           Paweł Lisicki dla PCh24.pl: decyzja o „zawieszeniu” we Włoszech Mszy Świętych to zdrada Chrystusa.

           Szczerze mówiąc najpierw długo wierzyłem, że informacja mówiąca o wstrzymaniu we Włoszech do 3 kwietnia Mszy Świętych oraz o nieudzielaniu sakramentów, łącznie z chrztem i eucharystią, jest zmyślona. Wyglądało to na głupi, antykatolicki żart. Przecież dla katolików sakramenty nie są nieznaczącymi symbolami, ale skutecznymi znakami łaski, dzięki nim przekazuje się zbawienie i życie wieczne. Zawiesić ich sprawowanie oznacza, że przez kilka najbliższych tygodni wierni będą pozbawieni tych łask! Naraża się ich na utratę zbawienia.

           Cóż, informacja okazała się prawdziwa…

           Można to nazwać mocno: zdradą Chrystusa. A można bardziej analitycznie: biskupi włoscy pokazują, że katolicyzm jest dla nich jedynie fasadą, pewnym obyczajowym nawykiem. W istocie nie wierzą w sprawczość sakramentów.


           --
           Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
           • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 10.03.20, 02:49
            W Stanach Zjednoczonych potwierdzono już ponad 530 przypadków zakażenia wirusem z Wuhan. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam do 22.

            U księdza z miasta Waszyngton testy potwierdziły obecność koronawirusa. Wiadomo, że wcześniej duchowny udzielał komunii świętej, a także podawał dłonie swoim wiernym. Podejrzewa się, że mężczyzna mógł zarazić ponad 500 osób.
            Jak podają amerykańskie media, w kościele w dzielnicy Georgetown, w którym ksiądz odprawiał msze, odwołano wszystkie zapowiedziane dotąd spotkania. Wiernych kościoła poproszono natomiast o to, aby odbyli w domu kwarantannę.


            --
            Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
            • suender Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 10.03.20, 08:54
             dociek:

             > Podejrzewa się, że mężczyzna mógł zarazić ponad 500 osób.

             Widać, że "na:Temat" w końcu nieco stępia swe ostrze antyklerykalne.
             Już nie słucha tak ścisłe "Faktów i Mitów", bo wtedy by napisali nie 500 zarazić, lecz 50 tysięcy osób wrednie zakazić!

             Zuzanna Tomaszewicz bez wątpienia owym uładzonym przekazem zmniejszy wielkość rzeszy czytelników odchodzących pośpiesznie od czytania gazetki "na:Temat".

             Ja tej Zuzannie T. w powrocie do bardziej etycznej działalności publicystycznej przyklaskuję, - ot co, .....

             Pozdrawiam wtorkowo.
            • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 10.03.20, 12:41
             Koronawirus: kuria reaguje. Jest propozycja modlitwy.
             W sytuacjach trudnych rodzi się naturalna potrzeba zwracania się do Boga ze szczerą modlitwą, przypomina komunikat prasowy Diecezji Bielsko-Żywieckiej.


             W informacji czytamy dalej, że bp Roman Pindel zaleca odmawianie po każdej Mszy św. specjalnej modlitwy wobec zagrożenia koronawirusem. „Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia” – tak brzmi jedno z wezwań modlitewnych wskazanych do odmawiania. Biskup zachęcił do podjęcia we wspólnocie diecezjalnej – w parafiach i domach rodzinnych – tej modlitwy błagalnej, którą kończą słowa suplikacji proszącej, by Bóg zachował nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”.

             --
             Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
  • suender Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 04.03.20, 18:12
   dociek 04.03.20, 10:01

   > Dziewica w koronie pokona coronowirusa.

   A czy widzisz jakiś problem dla Matki Zbawicielka w tym względzie?
   Jeżeli tak, to się srogo mylisz.

   Pytanie zachodzi jednak inne: Na ile uprosił Szumowskie ze świtą, że to "pokonanie" będzie w tym tysiącleciu?
   Podejrzewam że uczciwa i skuteczna modlitewność u Pisowców jest wątpliwej jakości.
   Na koniec błagam, - nie wrzecie w Dobrozmianowe chciejstwo, bo: Lechistania raczej nigdy nie była i nie będzie pierwszą ulubienicą Sił Niebiańskich. Cbdo.

   Pozdrawiam.
     • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 10.03.20, 19:18
      Demonstracyjna wiara, czyli modlitewne rozsiewane wirusa.
      Przecież to tylko życie doczesne - marność nad marnościami.


      Mąż kobiety, która po zarażeniu koronawirusem przebywa w poznańskim szpitalu, w minioną niedzielę rozdawał wiernym komunię w kościele we wsi Czapury, leżącej niedaleko Poznania (woj. wielkopolskie). Mieszkańcy tej miejscowości boją się o swoje zdrowie. Mężczyzna, który według mieszkańców Czapur, rozdawał komunię w miejscowym kościele podczas Mszy św. (pełni tam funkcję szafarza tego sakramentu), do tej pory nie miał żadnych objawów zarażenia koronawirusem. Jednak, jak podaje Radio Poznań, dopiero we wtorek miała zostać pobrana od niego próbka, pozwalająca wykluczyć obecność wirusa.
      Żona mężczyzny, u której potwierdzono już chorobę, przebywa w ciężkim stanie w jednym z poznańskich szpitali. On sam, podobnie jak 17 innych osób, które miały kontakt z kobietą, objęty jest 14-dniową kwarantanną domową. Jest nią objętych również 18 osób personelu medycznego, który zajmował się chorą.


      --
      Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
       • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 10.03.20, 20:00
        Irysko dla Ciebie.

        Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej to osoba świecka, która uzyskała jednorazowe lub czasowe upoważnienie od właściwego sobie ordynariusza do udzielania Komunii Świętej. Posługę tę wprowadził Sobór Watykański II i w krajach Europy Zachodniej istnieje ona od dawna. Nie była jednak długo wprowadzana w Polsce ze względu na brak wyraźnej potrzeby.

        Dokumenty Soborowe nie precyzują jakichkolwiek wymagań dotyczących szafarzy, ma to być jedynie osoba "odpowiednio przygotowana". Zatem biskup może teoretycznie upoważnić w nadzwyczajnych sytuacjach jednorazowo każdego człowieka, co do którego jest przekonany, że jest przygotowany. Może to być zatem również kobieta. W Polsce ustalenia Episkopatu precyzują, że szafarzami mogą być mężczyźni, którzy ukończyli 35 lat. Są jednak od tej reguły wyjątki - na przykład w archidiecezji lubelskiej posługę tę mogą otrzymać również zakonnice (aby udzielać Komunii w swoich wspólnotach).

        --
        Im bliżej, tym gorzej.
            • suender Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 26.03.20, 10:51
             dociek:

             > twitter.com/i/status/1240979978533113858

             Dzięki za w/w namiar. Zapodany link jest bardzo pouczający, gdzie widzimy wściekłe ujadania na bp. Lengi.
             Jak czytam tamtejsze wpisy, to mam jasne przekonanie, że Lenga wziął sobie głęboko do serca fultonowskie pouczenie: "Jak tłumaczysz ludziom DEKALOG i nikt jest tym zbulwersowany, - znaczy robisz coś nie tak!"

             Pozdrawiam bez-wirusowo.
           • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 26.03.20, 21:29
            Czarni po seminarium najlepiej znają się na wirusach. Przecież Chrystus nie zaraża.

            Zamojski sanepid szuka wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach zarażonego księdza parafii w Łabuniach (woj. lubelskie). W odpowiedzi na jego komunikat zgłosiło się już kilkaset osób i wydano do tej pory ok. 200 decyzji o kwarantannie. 42-letni wikariusz parafii w Łabuniach k. Zamościa (woj. lubelskie) trafił do szpitala we wtorek, a w środę potwierdzono u niego obecność koronawirusa. Stan duchownego jest poważny. Istnieje poważne podejrzenie, że już po zarażeniu odprawiał on niektóre nabożeństwa w dniach 13 marca - 17 marca w parafii w Łabuniach, a także w pobliskich kościele w Żdanowie i Majdanie Ruszowskim.

            --
            "Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)
             • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 26.03.20, 23:18
              Czarni pospołu z głowizną państwa za nic mają zarówno koronawirusa, jak i przepisy przeciwepidemiczne. Są ponad to! A może się uda?

              Prezydent modlił się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w czwartek wieczorem podczas codziennego Apelu Jasnogórskiego.

              W czasie modlitwy w kaplicy było co najmniej 10 osób. Modlitwę prowadził bp Wacław Depo, metropolita częstochowski. To wskazywałoby na to, że prezydent Andrzej Duda nie przestrzega rozporządzenia ministra zdrowia dotyczącego ograniczeń w zgromadzeniach religijnych.

              Rozporządzenie mówi, że w zgromadzeniu może uczestniczyć nie więcej niż 5 uczestników oprócz osób sprawujących kult religijny.

              W tym przypadku stułę na szyję ma założoną tylko bp Depo, więc to on jest osobą prowadzącą modlitwę. W kaplicy znajdowało się jeszcze 9 innych osób razem z prezydentem. Paulini, którzy są w kaplicy nie mają żadnego stroju (komża lub alba) wskazującego na to, że są osobami sprawującymi. Są ubrani w zwykłe habity.


              --
              Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
               • estella50 Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 27.03.20, 20:49
                Co zawiera pakiet antywirusowy? M.in.:

                Arkadiusz Pączka
                @ArkadiuszPaczka
                3. Na wniosek duchownego bed. płatnikiem składek zwalnia się z obow. opłacenia należności z tyt. składek na obowiązkowe ubezp. emeryt. i rentowe wypadk, chorobowe, zdrow. należne z tytułu bycia duchownym, za okres od dnia o1.03-30.05 Duchowni zwolnieni przynajmniej Firmy NIE

                Duchowni zwolnienie na wniosek. Firmy nie!
                • iryska2604 Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 27.03.20, 21:09
                 Właśnie ruszyły masowe zwolnienia u hotelarzy. ZUS zajmuje im konta, banki wypowiadają umowy kredytowe

                 wyborcza.pl/7,155287,25823321,wlasnie-ruszyly-masowe-zwolnienia-u-hotelarzy-na-razie-1200.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.2.duzy

                 I taka jest pomoc państwa...

                 --
                 mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                 • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 30.03.20, 13:19
                  W niedzielę 29 marca w Dąbrowie Białostockiej we mszy świętej w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Na miejsce została wezwana policja - podaje "Gazeta Współczesna".

                  Jakie kur*a czynności wyjaśniające?! Za łamanie zakazu zgromadzeń powyżej dwóch osób można dostać 500 złotych mandatu - informuje Komenda Główna Policji. Do monitorowania przestrzegania zakazu będą używane drony, śmigłowce i patrole konne. Jak mówi podkomisarz Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, mundurowi najpierw będą pouczać. Kolejnym krokiem będzie ukaranie mandatem w wysokości do 500 złotych. Policja może też skierować wniosek do sądu o ukaranie grzywną do 5 tysięcy złotych.
                  polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2481985,Policja-pilnuje-przestrzegania-zakazu-zgromadzen-Pomoga-drony-i-smiglowce

                  Podczas mszy świętej w jednym z kościołów w Dąbrowie Białostockiej brało udział aż kilkadziesiąt wiernych. To złamanie zakazu zgromadzeń, nałożonego w wyniku epidemii koronawirusa.

                  – Funkcjonariusze naliczyli kilkadziesiąt osób i w związku z tym prowadzone będą czynności wyjaśniające – potwierdził nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji, w rozmowie z "Gazetą Współczesną”. Dziennikarze próbowali skontaktować się z przedstawicielami parafii w Dąbrowie Białostockiej z prośbą o komentarz – na razie bezskutecznie.

                  Ograniczamy liczbę osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych do 5, nie licząc osób sprawujących te obrzędy, oraz osób, które uczestniczą w pogrzebie, np. osób zatrudnionych w zakładach pogrzebowych – przekazał Łukasz Szumowski.


                  --
                  Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
                  • suender Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 30.03.20, 13:58
                   docek:

                   > W niedzielę 29 marca w Dąbrowie Białostockiej we mszy świętej w kościele św. Stanisława
                   > Biskupa i Męczennika uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

                   Jeżeli tamtejszy proboszcz dopuścił do tego z dobroci serca, zgodnie z zawołaniem: "Dopuście dzieciom przyjść do mnie!", to ten dobry uczynek nie będzie jemu zapomniany, - ot co, .....

                   Pozdrawiam antywirusowo.
                 • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 30.03.20, 15:53
                  Ksiądz nie roznosi wirusów, bo ma poświęcone dłonie. Przekonuje ks. Guz.

                  Zapewne nawet wtedy, gdy klecha święte dupsko z kupy podciera i poświęconych rąk nie umyje! Choćby i w niepoświęconej wodzie... A potem oddycha w twarz zgromadzonych wiernych.
                  Kto mu dał profesurę, że zawołam: na boga !!!


                  Ks. prof. Tadeusz Guz wypowiedział się, podczas audycji na antenie Telewizji Trwam na temat pandemii koronawirusa.

                  Guz bronił przyjmowania komunii w czasie trwania epidemii. Zdaniem duchowego Pan Bóg nie roznosi zarazków, ponieważ jest święty, a duchowni nie mogą przenosić wirusa w czasie mszy, ponieważ myją ręce.

                  - Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, ponieważ jest święty - deklarował Guz.

                  Duchowny wypowiadał się na temat przyjmowania komunii. Jego zdaniem każda osoba przyjmująca komunię z rąk księży jest bezpieczna.


                  - Kapłan po pierwsze ma konsekrowane dłonie, kapłan po drugie jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma umywane dłonie przy lavabo, czyli przy ofiarowaniu darów dla Boga przez naród wierzący, więc kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie takim, jakiego oczekuje pan minister zdrowia, lecz także kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, czyli łaski.

                  - Żadne udzielanie komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty.


                  --
                  "Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)
                  • estella50 Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 30.03.20, 16:10
                   Żeby to jeszcze ten wirus usłyszał (albo przeczytał) i zrozumiał, że ręce księżowskie są nie dla niego. Może jakieś tabliczki w rodzaju "nie deptać ..." ? A jeśli wirus nieczytaty, to może głośniki na 4 strony świata z adekwatnym tekstem, że kapłan nie roznosi zarazków tylko komunię świętą?
                    • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 31.03.20, 11:18
                     Ledwo żyją, ale nadal chcą się wzajemnie pozarażać. "Bohaterska, nieugięta postawa" Polaków katolików. A co z zakazem gromadzenia się? I dlaczego świnta derekcja szpitala pozwala na takie ekscesy?

                     Z inicjatywy szpitalnego kapelana ks. Krzysztofa Jankowskiego nabożeństwo Drogi Krzyżowej objęło nie tylko kaplicę, stając się widocznym świadectwem wiary.
                     W tym roku kilkadziesiąt osób przeszło przez oddziały: neurochirurgię, chirurgię urazowo-ortopedyczną i chorób wewnętrznych.


                     --
                     Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
                     Jeżeli mam wybierać, wybieram piwo i sex. Ale jakoś ten sex nie chce mnie również wybrać. Pozostaje piwo.
                     • suender Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 31.03.20, 12:40
                      dock:

                      > "Bohaterska, nieugięta postawa" Polaków katolików.

                      I mają rację, że nie mają takiego lęku jak materialiści.
                      Poza tym wiedzą, że zasada: "Im się ktoś bardziej boi CV-19, tym prędzej wirus tego go capnie!"

                      Po prostu, niech lepiej Dociek nie sieje defetyzmu, bo kiedyś takie zachowanie było nawet karane. W społeczeństwie trzeba raczej promować pozytywne myślenie, a nie je straszyć, - ot co, ...

                      Pozdrawiam antywirusowo.
                     • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 31.03.20, 18:08
                      I jaki ch*j! Przecież im wszystko wolno! Ksiądz urządził procesję ulicami Zielonki! Teraz zapłaci 5 tys. kary? Czyżby? Chyba zwróci się do wiernych żeby to pokryli... wszak to ofiara dla boga.


                      Proboszcz parafii w podwarszawskiej Zielonce, za nic ma zakazy obowiązujące w kraju. Kiedy wszyscy mieszkańcy powinni siedzieć w domach z powodu panującej epidemii koronawirusa, on w piątek zorganizował drogę krzyżową dla wiernych ulicami miasta. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie i duchownemu grozi 5 tys. zł kary.

                      Procesja wyruszyła o godz. 18 spod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce. Brali w niej udział: księża, ministranci, lektorzy i tłum wiernych. Mieszkańcy szli za asystą ulicami miasta, modląc się, za ojczyznę, błogosławieństwo i odpust zupełny. Orszak ludzi uczestniczących w procesji zatrzymywał się na ołtarzach rozstawionych w centrum miasta. Mieszkańcy, którzy nie brali udziału i siedzieli w domach, z niedowierzaniem patrzyli na to co dzieje się za oknem. A tu ludzie idą za kapłanami w środku miasta- mówi pani Monika. Mieszkańcy do teraz nie potrafią zrozumieć tego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania duchownych. - Mówią, proszą, ostrzegają, żeby nie wychodzić z domu i nie rozprzestrzeniać zarazy. A tymczasem... chodzą po ulicach i narażają innych ludzi– tłumaczy pani Sylwia. Sprawą już zajmuje się policja.


                      --
                      Jednakowoż ciemnota w Polszcze grasuje nadal.
                      • iryska2604 Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 31.03.20, 19:22
                       Tylko, że problem krytykantów kościoła w zakresie roznoszenia CV-19 jest taki, że jeszcze NAUKOWO nie udowodniono zarażenia tym wirusem w kościele, - ot co, ...

                       Suender - nikt ci nie każe podzielać naszego zdania ale przestań pleść bzdury ,juz niejeden ksiądz i ilus tam zakonników wirus zwalił z nóg.Nie chce mi się teraz szukać tych doniesień - a ty chodź za nimi ulicami i sie módl jesli taka twoja wola. Tylko proszę, nie plec tu bzdur.

                       --
                       mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                       • suender Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 01.04.20, 09:40
                        iryska2604:

                        > ,juz niejeden ksiądz i ilus tam zakonników wirus zwalił z nóg.

                        - Najpierw Szefowej bardzo dziękuję za merytoryczne ustosunkowanie się do mego postu.

                        - Z tym, że "iluś tam zakonników wirus zwalił z nóg." zgadzam się w 100%, ba nawet dodam, że tych docelowo zmarłych na CV-19 pośród duchownych raczej będzie dużo więcej.

                        - Moja skromna osoba (suenderowa) odniosła się raczej głównie do niemożliwości naukowego udowodnienia, że w kościele akurat z danego księdza konkretny wirus ( z imienia i nazwiska) przeskoczył na wiernego o nazwisku np. Kowalski. O niczym więcej nie pisałem. Myślę iż teraz już się nico lepiej rozumiemy.

                        Pozdrawiam w słoneczną środę, - aczkolwiek lekko zimną.
                         • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 02.04.20, 12:10
                          Na kolana niedowiarki! Woda święcona was uleczy!!! Gdy tylko kapłan was spryska. Bóg wie czym?

                          Chyba jednak nie uleczy z braku rozumu.                          Podczas wtorkowej konferencji Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa.
                          Wprowadzono m.in. zakaz korzystania z parków, zakaz samodzielnego wychodzenia z domu dla osób niepełnoletnich, obowiązek zachowania dwóch metrów od innych osób w przestrzeni publicznej, godziny dla seniorów w sklepach (10–12) czy ograniczenie liczby klientów do trzech osób na jedną kasę. Wszystko w jednym celu: by powstrzymać rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemię wywołaną przez SARS-coV-2.
                          Rząd zmienił zdanie ws. mszy. Od Wielkiej Niedzieli kilkadziesiąt osób w kościele

                          W rozporządzeniu Rady Ministrów z 31 marca 2020 roku można jednak znaleźć zapisy sprzeczne z tą ideą. Chodzi o zwiększenie liczby osób, które mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych. Przypomnijmy, że zaledwie tydzień wcześniej rząd wprowadził ograniczenia dotyczące mszy, ślubów i pogrzebów. Zgodnie z tymi zasadami mogło w nich uczestniczyć jedynie pięć osób, wyłączając kapłanów czy pracowników zakładów pogrzebowych. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił wtedy, że są one „niezbędne”.

                          Tydzień później PiS najwyraźniej zmienił zdanie - zgodnie z nowym rozporządzeniem wspomniane ograniczenia obowiązują tylko do 11 kwietnia. Od kolejnego dnia, czyli od 12 kwietnia - Wielkiej Niedzieli - przepisy ulegają zmianie. Od tego dnia we mszy jednocześnie będzie mogło uczestniczyć aż 50 osób, tym razem włączając w to księży lub pracowników domów pogrzebowych, czyli aż 10 razy więcej osób.                          --
                          Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
                         • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 02.04.20, 17:09
                          Powtórka ze stanu wojennego w PRL.
                          Jeżeli w takim parku, do którego nie wolno chodzić nawet parami, zacznie ścigać was PiSmilicja, to biegiem do kościoła, identycznie jak w stanie wojennym.
                          W kościółku księża już was ochronią, bo nie mogą granatowi was się czepić jeżeli tylko nie będzie więcej niż 50 ludzi w jednej świątyni.... Ament.

                          --
                          "Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)
                         • iryska2604 Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 03.04.20, 22:12
                          W pierwszy piątek miesiąca do mojej babci przyszedł ksiądz. Bez maseczki, bez rękawiczek, z komunią w ręce. Mówił: "proszę się nie bać, zdrowy jestem". Po wejściu nie zachował dwumetrowego dystansu - mówi czytelniczka Gazeta.pl, która podkreśla, że tym samym zniweczone zostały wysiłki rodziny, by nie narażać kobiety na zakażenie. Gdy skontaktowała się z parafią, usłyszała, by "nie ulegać fiksacji".

                          No i mamy nie ulegać "fiksacji"/

                          --
                          mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 04.04.20, 03:48
   Masz pełne prawo uważać to, co uważasz. Twoja sprawa.
   Tylko ewentualnie nie narażaj innych ludzi praktykując publicznie swoją religię.

   --
   Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
   Jeżeli mam wybierać, wybieram piwo i sex. Ale jakoś ten sex nie chce mnie również wybrać. Pozostaje piwo.
  • dociek Re: Bez obaw. Dziewica w koronie pokona coronowir 04.04.20, 05:42
   Ktoś tu stanowczo dowodził, że nie udowodniono zarażenia koronawirusem w konsekwencji praktykowania obrzędów religijnych. Nieco dziwi mnie to twierdzenie, że tak napiszę. Ale jak ktoś chce wierzyć w to, niech sobie tak wierzy.

   Francuski pastor, Thiebault Geyer, zorganizował w swoim kościele masową modlitwę. Została ona rozbita na dwa dni, a w jej trakcie wielu wiernych modliło się między innymi o zdrowie dla osób zarażonych koronawirusem.

   Paradoksalnie, właśnie to zgromadzenie doprowadziło do kolejnej fali zarażeń w kraju. Lokalne władze potwierdziły już, że ponad 2500 wiernych z tej parafii ma koronawirusa. 17 przypadków okazało się śmiertelnych.
   Pastor zignorował zalecenia i zakazy. Teraz przeprasza

   Thiebault Geyer otwarcie przyznał, że zignorował wszelkie publiczne zalecenia oraz zakazy. Przekazał też ważną informację, że od teraz wszystkie jego usługi będą prowadzone w formie online.


   --
   To chyba robota ruskich!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka