Dodaj do ulubionych

To porównanie mu sie udało

11.03.20, 18:32
Arcybiskup Wacław Depo: Koronawirus to tylko jedno z zagrożeń, nie najważniejsze, obok wojen i ideologii gender

czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,25778532,abp-waclaw-depo-koronawirus-to-tylko-jedno-z-zagrozen-nie.html#s=BoxWyboImg2
To gdzie mamy pójść w zagrożeniach zdrowia i życia, jeśli nie przed oblicze Matki, która po swojemu kształtuje nasze życie? - arcybiskup Wacław Depo broni jasnogórskich pielgrzymek mimo zagrożenia koronawirusem.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
   • dociek Re: To porównanie mu sie udało 12.03.20, 07:30
    W związku z oczekiwaniem katolickiego kleru na "uzdrawiające" skutki zwielokrotnienia liczby mszy w celu "zwalczenia epidemii" wśród wiernych, do czego przychylają się władze, w tym minister zdrowia Szumowski, sugeruję wzmocnienie efektu częstej modlitwy przez wprowadzenie mszy nieustających, 24-godzinnych z pełną obsada księżowską, z bezwzględnym zakazem opuszczania kościoła. Wyżywienie we własnym zakresie, np. wafle z popitką.

    --
    Im bliżej, tym gorzej.
    • estella50 Re: To porównanie mu sie udało 12.03.20, 08:08
     Idźmy dalej tą drogą. Co tam modlitwa mruczana pod nosem. Uważam, że konieczne jest bicie w kościelne dzwony. Dzwony są puste, a wydają dźwięk donośny. Fale głosowe biegną w 4 strony świata i mogą przegnać wirusa daleko! Kościelne dzwony mają moc!
     • czuk1 Re: To porównanie mu sie udało 12.03.20, 09:48
      estella50 napisała\ Idźmy dalej tą drogą. Co tam modlitwa mruczana pod nosem. Uważam, że konieczne
      > jest bicie w kościelne dzwony. Dzwony są puste, a wydają dźwięk donośny. Fale głosowe biegną w 4 strony świata i mogą przegnać wirusa daleko! Kościelne dzwony mają moc!

      KK wypada przemilczeć. Nie mieszać tu Boga. Bo co by nie powiedziano …. nie znajdzie się wytłumaczenia dla stwórcy.
     • suender Re: To porównanie mu sie udało 12.03.20, 13:15
      estella50:

      > .... modlitwa mruczana pod nosem.

      Wiadomo, że ludzie niewierzący traktują swe życie tylko jako jedno jedyne i z tego powodu stracenie go jest dla nich niepowetowaną tragedią, - co stawia ich w pierwszym rzędzie najbardziej podatnymi na wszelakie zarażenia. Dzieje się to w myśl zasady: "Im bardziej się boisz zakażenia, tym szybciej cię Viarus-Coronny złapie."

      Pozdrawiam medycznie.
  • suender Re: To porównanie mu sie udało 12.03.20, 14:46
   A tu Pan Terlikowski z b. interesującą konstatacją:

   Rząd zamknął szkoły, a co z kościołami? Terlikowski Tomasz: Dzięki Bogu za polskich biskupów; odwołania Mszy nie będzie.

   W środę rząd ogłosił, że zamknięte zostaną szkoły, uczelnie, kina oraz teatry, a dzień wcześniej przewodniczący Episkopatu apelował, by zwiększono liczbę mszy mimo epidemii koronawirusa. Czy kościoły również powinny być zamknięte? Tomasz Terlikowski uważa, że nie, a uzasadnia to następująco: "Tak jak szpitale leczą ciało, i nie zamyka się ich z powodu pandemii, tak kościoły leczą duszę i w tym samym czasie się ich nie zamyka".


   Pozdrawiam konfesyjnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka