Dodaj do ulubionych

Stan zagrożenia epidemicznego - co to oznacza?

12.03.20, 14:13
Minister zdrowia podkreślił, że w ramach uprawnień mogą zostać wprowadzone zakazy organizowania widowisk oraz wszystkich zgromadzeń "określonych co do liczby w rozporządzeniu". Na jego mocy można także nakazać udostępnić nieruchomości, lokale czy całe tereny na poczet przeciwdziałania epidemii.

Zasady dotyczące wprowadzenia stanu epidemicznego spisane zostały w ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Wynika z niej, że minister zdrowia będzie mógł ustanowić:


- czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,
- czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,
- czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,
- zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,
- obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi,
- obowiązek przeprowadzenia szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 3, oraz grupy osób podlegające tym szczepieniom, rodzaj przeprowadzanych szczepień ochronnych – uwzględniając drogi szerzenia się zakażeń i chorób zakaźnych oraz sytuację epidemiczną na obszarze, na którym ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii.

Zgodnie z ustawą rozporządzenie wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia.--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Stan zagrożenia epidemicznego - co to oznacza 12.03.20, 15:22
   ...Nagle rządzący stali się wiarygodni.

   Otóż nie są. Trzeba się stosować do odgórnych zaleceń, bo sytuacja jest poważna i ośrodek zarządzania musi być jeden. Ale trzeba zadawać pytania: dlaczego tak mało testów? Skąd weźmiemy respiratory? Czy te miliardy na samoloty bojowe i TV nie powinny pójść w obliczu takiego zagrożenia na główny front? Kto i kiedy podniósł z ruiny polską służbę zdrowia, że jest taka dzielna? Minister Radziwiłł, upokarzając lekarzy rezydentów, czy minister Szumowski, który ma pod sobą coraz bardziej zadłużone szpitale?

   Pytam, bo nie wiem, który z nich.

   W 2015 r. PiS przejął Polskę w kompletnej ruinie. Najwyraźniej w ciągu pięciu lat przekształcił ją w potęgę światową. Ale zaraza TVPiS nie ogląda.

   wyborcza.pl/7,75968,25784026,koronawirus-nie-oglada-tvpis-wiec-nie-wie-ze-jest-bez-szans.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka
   --
   mieć w górze niebo a w sobie spokój...
    • aga-kosa Re: Stan zagrożenia epidemicznego - co to oznacza 13.03.20, 12:51
     To napisał Andrzej Waligórski jeszcze w ubiegłym wieku:
     Ludzie dbają o siebie, ludzie dbają o siebie ludzie dbają o siebie stale uważają na siebie i chuchają na siebie, noszą ciepłe skarpety i szale zażywają mikstury, wybierają się w góry, by oddychać pełnymi płucami zabijają kurczaki, przyrządzają przysmaki i wzmacniają swój wątły organizm Ludzie dbają o siebie/2x/ ludzie dbają o siebie stale uważają na siebie i chuchają na siebie/2x/ noszą ciepłe skarpety i szale A tu lata mijają, a ci ludzie wciąż dbają góry, góry, mikstury etc. Lecz rzecz dziwna tym nie mniej choć to nie brzmi przyjemnie coraz gdzieś jakiś człowiek umiera inni wzrokiem go mierzą, patrzą, ale nie wierzą, czasem któryś z nich westchnie "O rany!" Szepcą do siebie w sieniach Józek popatrz na Henia choć nieboszczyk a jaki zadbany Ludzie dbają o siebie/2x/ Ludzie dbają o siebie stale uważają na siebie i chuchają na siebie, noszą ciepłe skarpety i szale A tu lata mijają, a ci ludzie wciąż dbają, góry, góry, mikstury etc. lecz rzecz dziwna tym niemniej Choć to nie brzmi przyjemnie coraz gdzieś jakiś człowiek umiera A potem, po pogrzebie znów jest słońce na niebie ten sam cykl widać znów w świetle słońca Ludzie dbają o siebie/2x/ Ludzie dbają o siebie do końca Ludzie dbają o siebie/2x/ Ludzie dbają o siebie stale uważają na siebie i chuchają na siebie, noszą ciepłe skarpety i szaleLudzie dbają o siebie, ludzie dbają o siebie ludzie dbają o siebie stale uważają na siebie i chuchają na siebie, noszą ciepłe skarpety i szale zażywają mikstury, wybierają się w góry, by oddychać pełnymi płucami zabijają kurczaki, przyrządzają przysmaki i wzmacniają swój wątły organizm Ludzie dbają o siebie/2x/ ludzie dbają o siebie stale uważają na siebie i chuchają na siebie/2x/ noszą ciepłe skarpety i szale A tu lata mijają, a ci ludzie wciąż dbają góry, góry, mikstury etc. Lecz rzecz dziwna tym nie mniej choć to nie brzmi przyjemnie coraz gdzieś jakiś człowiek umiera inni wzrokiem go mierzą, patrzą, ale nie wierzą, czasem któryś z nich westchnie "O rany!" Szepcą do siebie w sieniach Józek popatrz na Henia choć nieboszczyk a jaki zadbany Ludzie dbają o siebie/2x/ Ludzie dbają o siebie stale uważają na siebie i chuchają na siebie, noszą ciepłe skarpety i szale A tu lata mijają, a ci ludzie wciąż dbają, góry, góry, mikstury etc. lecz rzecz dziwna tym niemniej Choć to nie brzmi przyjemnie coraz gdzieś jakiś człowiek umiera A potem, po pogrzebie znów jest słońce na niebie ten sam cykl widać znów w świetle słońca Ludzie dbają o siebie/2x/ Ludzie dbają o siebie do końca Ludzie dbają o siebie/2x/ Ludzie dbają o siebie stale uważają na siebie i chuchają na siebie, noszą ciepłe skarpety i szale
     To chuchajmy wink aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka