Dodaj do ulubionych

Padło mu na rozum?

15.03.20, 18:04
Puławska pizzeria Central Park Puławy, jak wiele innych punktów gastronomicznych, postanowiła wesprzeć pracowników służby zdrowia darmowymi posiłkami (pizzą, pierogami i zupą). "Sytuacja jest trudna, nie będziemy tego ukrywać. Ale naszych problemów nie da się nawet w części porównać do tego, z czym zmaga się teraz służba zdrowia" - czytamy na Facebooku lokalu. Post trafił na grupę zrzeszającą mieszkańców miasta, niemal wszyscy przyklasnęli i wyrazili uznanie. Wyjątkiem jest Leszek Gorgol, wicestarosta puławski (PiS). "To ruska prowokacja! To idzie z Moskwy! Proszę o śledzenie informacji! Szpital ma już wszystko ustalone. A korumpowanie pracowników może się źle skończyć dla korumpujących" - napisał w komentarzu.

donoszą gazetowe wiadomosci.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
      • banowanyzaprawde1 Re: Padło mu na rozum? 17.03.20, 16:39
        estella50 napisała:

> Nie rozumiem, o co jemu chodzi?! Co ma Moskwa do pizzy?

Najlepsza pizza jest na placu czerwonym.Tak mi się skojarzyło z kasztanami na placu Pigalle.

--
        Obłęd rzeczywiście jest epidemią, ale ma dwa ulubione kanały rozprzestrzeniania się: media i Internet.
        Bernard Minier – Bielszy odcień śmierci
            • dociek Re: Padło mu na rozum? 18.03.20, 10:00
              Pisałem już o swoistym gatunku, wschodnim i nawiedzonym buraku pastewnym. To się potwierdza. Najskuteczniejsze na koronawirusa w Polsce to ludzkie szczątki obnoszone po mieście!
              I po co tyle działań wszystkich służb, nie tylko medycznych?
              A poza, tym jaka to autoreklama "bohaterskiego zbawcy parafii i narodu".

Proboszcz lubelskiej parafii Parafii Nawrócenia św. Pawła zapowiedział we wtorek na profilu facebookowym procesję z relikwiami św. Antoniego w intencji oddalenia zarazy, a także przeciw niebezpieczeństwu utraty wiary. Postanowił iść sam, żeby nie narażać wiernych. Zachęcał ich jednak żeby mu towarzyszyli, stojąc z modlitwą w oknach swoich domów.

- W mediach są transmisje mszy, ale chodzi o to, żeby ludzie, nie tylko wierni mojej parafii, poczuci prawdziwą wspólnotę modlitwy w tym trudnym czasie - mówił Wirtualnej Polsce ks. Mirosław Matuszny.

I faktycznie, późnym wieczorem na profilu facebookowym ukazała się transmisja z tej procesji. Widać na niej ks. Matusznego, który idzie z relikwiami przez opustoszałe ulice śródmieścia Lublina. Towarzyszy mu jedynie kilka fotoreporterów.

Ks. Mirosław Matuszny zapowiedział, że z relikwiami św. Anotniego, patrona Lublina, będzie wychodził regularnie, aż unormuje się w Polsce sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem.

Komentarz aleksander: Czarni mają to opanowane do perfekcji. Jak w Bitwie Warszawskiej ludzie świadomie oddawali życie a armaty rozgrzały się do czerwoności w walce to czarni już po wszystkim wmawiali że to cud i ksiądz Skorupka tego dokonał. Czarni wmawiają że tylko cud może nas uratować to po co służba zdrowia ma się wysilać, dać sobie spokój i nie wchodzić w koszty.

--
              Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
            • dociek Re: Padło mu na rozum? 18.03.20, 11:34
              Specjalista z niezawodną metodą z zamierzchłych czasów, czyli lubelski epidemiolog katolicki.
              Tylko gdzieś się zapodział korowód średniowiecznych biczowników.
              (patrz: tekst poprzedni)

--
              Jednakowoż ciemnota w Polszcze grasuje nadal.
    • banowanyzaprawde1 Re: Padło mu na rozum? 18.03.20, 13:38
      Gdy wieczorne zgasną zorze,
      Zanim głowę do snu złożę,
      Modlitwę moją zanoszę
      Bogu Ojcu i Synowi:
      "Dopierdolcie sąsiadowi!
      Dla siebie o nic nie wnoszę,
      Tylko mu dosrajcie proszę."

Kto ja jestem? Polak mały
      Mały, zawistny i podły.
      Jaki znak mój? Krwawe gały.
      Oto wznoszę swoje modły
      Do Boga, Marii i Syna:
      "Zniszczcie tego skurwysyna
      Mego brata, sąsiada,
      Tego wroga, tego gada."

"Żeby mu okradli garaż,
      Żeby go zdradzała stara,
      Żeby mu spalili sklep,
      Żeby dostał cegłą w łeb,
      Żeby mu się córka z czarnym
      I w ogóle żeby miał marnie,
      Żeby miał AIDS-a i raka."
      Oto modlitwa Polaka.

--
      Obłęd rzeczywiście jest epidemią, ale ma dwa ulubione kanały rozprzestrzeniania się: media i Internet.
    • banowanyzaprawde1 Re: Padło mu na rozum? 18.03.20, 13:40
      „Modlitwa Polaka”

Panie Jezu odpuść grzeszki,
      Trochę kasy wrzuć do kieski,
      Aby żywot mój człowieczy
      Nabrał kolorytu.

Panie Jezu daj na furę,
      Marynarę i komórę,
      Aby mi się żyło lepiej
      Na tym łez padole.

Zbierz się, pomyśl trochę twórczo,
      Niedostatkiem dusze furczą,
      Daj mi manny trochę z nieba,
      Coś jeść przecież trzeba.

Ref. Tak się modlę co wieczora
      Ja- katolik i ja- Polak
      Wiem, że będę wysłuchany,
      Więc się modlę dalej.

Po co wędka, daj mi rybę.
      Sąsiadowi na pochybel,
      Co się będzie tu panoszył
      Jakiś dziad zza ściany.

Ześlij bóle całą dobę,
      A najlepiej też chorobę,
      Niech się tam u siebie zwija.
      I tak z niego żmija.

Niechaj dzieci ma koślawe,
      Nieudane i niemrawe
      Niech mu żona sprawi rogi,
      Niech go przyozdobi.

Niech mu jego nędzna pensja
      Ledwie do pierwszego starczy
      A najlepiej niech ją straci
      Zostanie bez gaci.

Ref. Tak się modlę...

Mi nie żałuj przecież wiesz,
      Co niedzielę krótko śpię.
      Żeby zdążyć do kościoła
      Kiedy przyjdzie pora

Co dzień rano jest paciorek
      A wieczorem jest nieszporek
      Nigdy żadne nabożeństwo
      Nie było mi obce

Krocie wrzucam Ci na tacę
      Bo ty jesteś równy facet
      Więc nie żałuj i wysłuchaj
      Modlitw swej owieczki

--
      • dociek Re: Padło mu na rozum? 20.03.20, 09:44
        Czego nie wolno Tobie smrodzie, wolno wojewodzie... Wirus rozróżni, kto tu rządzi.

Dyrektor z Kancelarii Prezydenta wybrał się do Niemiec. Nie wychodziłem z auta
        Jak ustaliła Wirtualna Polska, kilka dni temu dyrektor biura prasowego Marcin Kędryna udał się w prywatną podróż do Niemiec. I to mimo koronawirusa rozprzestrzeniającego się w ekspresowym tempie u naszych sąsiadów. W rozmowie z nami Kędryna potwierdza, że był w Niemczech, ale…nie wysiadał w ogóle z samochodu. Zapewnia również, że nie złamał żadnych procedur bezpieczeństwa.

W Kancelarii [prezydenta] rezyduje dyrektor biura prasowego, zaufany człowiek Andrzeja Dudy - Marcin Kędryna. Urzędnik pracuje w Kancelarii Prezydenta od początku kadencji. Początkowo odpowiadał za koordynację kontaktów z mediami, relacjonował też w mediach społecznościowych aktywności prezydenta.
        Nie wysiadałem w ogóle z auta

Według ustaleń Wirtualnej Polski, w ubiegłym tygodniu urzędnik wybrał się w prywatną podróż do… Niemiec. Nasi informatorzy twierdzą, że poza granicami kraju mógł przebywać 2-3 dni. Wyjazd miał przypaść na okres, kiedy liczba zakażeń u naszego zachodniego sąsiada przekroczyła 2300, a osiem osób zmarło. Według danych z 19 marca zakażonych koronawirusem w Niemczech było ponad 11 tys. osób, a liczna zgonów wynosiła 31

--
        Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
        Jeżeli mam wybierać, wybieram piwo i sex. Ale jakoś ten sex nie chce mnie również wybrać. Pozostaje piwo.
      • dociek Re: Padło mu na rozum? 20.03.20, 17:05
        Chyba na trzeźwo tak im totalnie, gigantycznie odpierdala. To ze strachu, czy co? Po cholerę im te nowoczesne karabinki? Będą strzelać do wirusów, czy do ateistów?

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej każdego dnia będą rozmawiali ze słuchaczami Radia Maryja. - Chodzi o to, żeby stworzyć forum rozmowy, żeby można było zaczerpnąć informacji, gdzie można zadzwonić po pomoc w danym rejonie, w danym województwie - wyjaśniał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w Radiu Maryja.

Od piątku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą rozmawiać z Polakami na antenie Radia Maryja. Od poniedziałku do piątku od godz. 13.10 do godz. 13.40, a w niedzielę po Koronce do Miłosierdzia Bożego.

- W każdym województwie jest brygada, więc to już da nam możliwość, żeby lokalnie udzielić wsparcia tym, którzy tego potrzebują. Dziękuję ojcu dyrektorowi i innym ojcom za możliwość rozmowy na antenie Radia Maryja

Zapewniał, że "Wojska Obrony Terytorialnej są na pierwszej linii". - Dlatego że ten najmłodszy rodzaj polskich sił zbrojnych został powołany w tym celu, żeby właśnie wspierać służby, które są odpowiedzialne za opiekę nad ludźmi w sytuacjach kryzysowych oraz żeby wspierać bezpośrednio tych, którzy tego wsparcia potrzebują - wyjaśniał szef resortu obrony.

--
        Jednakowoż ciemnota w Polszcze grasuje nadal.
        • czuk1 Re: Padło mu na rozum? 20.03.20, 18:14
          Oni już całkiem odlecieli. Glapiński wieszczy wzrost gospodarczy? tiny.pl/tz76v

--
          'Glapiński może będzie miał kolejne wzrosty swoich osobistych przychodów, w końcu przyznał sobie i swoim blondynkom duże premie. Ale Polska o wzroście może tylko marzyć. To kryzys jakiego jeszcze nie było! Grozi nam poważna zapaść.' - wieści24.pl
        • banowanyzaprawde1 Re: Padło mu na rozum? 21.03.20, 10:02
          Od piątku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą rozmawiać z Polakami na antenie Radia Maryja. Od poniedziałku do piątku od godz. 13.10 do godz. 13.40, a w niedzielę po Koronce do Miłosierdzia Bożego.

To znaczy, że powierzono nas opiece ojca malwersanta od majbahów.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka