Dodaj do ulubionych

Metoda najbardziej skuteczna i szybka.

24.03.20, 09:00
Najprostsze i tanie rozwiązanie kryzysu epidemicznego polegałoby na zamknięciu w niedostępnych obozach koncentracyjnych wszystkich powyżej 60 lat i masowa eutanazja chemiczna z zakazem indywidualnych pochówków. W ramach oszczędności można skorzystać z istniejących obiektów muzealnych wraz z krematoriami: Oświęcim, Majdanek, itp.A wszelkie dobra uzyskane w ten sposób winny zostać przekazane najbliższym lub na specjalny fundusz państwowy. Kościół też by się niekiedy załapał i nie sądzę by wzgardził.


Dyrektor Centrum Badań nad Profilaktyką Uniwersytetu Yale w USA David L. Katz uważa, że obecne działanie prowadzone przez państwa w walce z koronawirusem mogą być o wiele bardziej szkodliwe niż sam COVID-19. Zdaniem eksperta, istnieje inna metoda na to, aby powstrzymać świat przez pandemią. Jak sam podkreślił, nie wyniszczy ona gospodarki i nie będzie ona wymagała kwarantanny całego społeczeństwa.
W artykule opublikowanych na łamach The New York Timesa David L. Katz przedstawił swoją metodę walki z szalejącą pandemią koronawirusa, którą określił mianem chirurgicznej operacji. Według tego podejścia należałoby skoncentrować się przede wszystkim na osobach starszych (powyżej 60. roku życia) oraz tych przewlekle chorych. To oni powinni być poddani ścisłej kwarantannie, a także leczeniu.
David L. Katz zaznaczył, że chirurgiczna metoda powstrzymałaby wiele państw przed zapaścią gospodarczą, a większość szpitali nie miałaby problemu z brakiem sprzętu. Podobnie sytuacja tyczyłaby się uczniów i studentów – ich szkół oraz uczelni nie trzeba byłoby zamykać.


--
Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
Obserwuj wątek
    • alfredka1 Re: Metoda najbardziej skuteczna i szybka. 25.03.20, 18:58
     ... no to mamy WIRUS SOWIECKI propagandowy ... taka mać ...!!!

     Rosyjska dezinformacja o Polsce z koronawirusem w tle
     Polska nie radzi sobie z tłumami szturmującymi granicę. Amerykańcy żołnierze w Polsce to zagrożenie epidemiologiczne. Do pacyfikacji turystów na granicy Polacy wezwali siły specjalne. - Rosyjska propaganda…
     • dociek Re: Metoda najbardziej skuteczna i szybka. 25.03.20, 20:53
      Władze Panamy w poniedziałek 23 marca poinformowały o śmierci dwóch obywateli tego kraju, spowodowanej pandemią koronawirusa. Jedną z ofiar była 13-letnia dziewczynka. O ile śmiertelność wśród osób powyżej 80 roku życia w przypadku COVID-19 wynosi aż 20 procent, o tyle zgony młodych ludzi i dzieci podczas tej pandemii zdarzają się wyjątkowo rzadko.

      Naukowcy przestrzegają jednak przed poglądem, jakoby młodsi byli całkowicie nietykalni dla koronawirusa. Najnowszy przypadek z Panamy będzie tragicznym przykładem podważającym ten mit. Na nastawienie młodych do pandemii zwraca się w ostatnich dniach sporo uwagi. Zwłaszcza zachodnie media donoszą o rosnącej frustracji z powodu zdjęć zatłoczonych plaż i parków, pełnych bawiącej się młodzieży i osób w wieku od 20 do 30 lat.

      Obie ofiary koronawirusa z Panamy zmarły w szpitalu. Nie wiadomo, czy 13-letnia pacjentka nie miała wcześniej istniejących problemów zdrowotnych.


      --
      Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
    • suender Re: Metoda najbardziej skuteczna i szybka. 25.03.20, 20:36
     estella:

     > A nie pomyślał ten mędrzec, że nosicielami często bezobjawowymi sa właśnie młodzi ludzie? To może
     > raczej całą młodzież odizolować, żeby nie zarażali i nie narażali swoich rodziców i dziadków?

     Ale jest dylemat: Są starzy ludzie ale młodzi duchem (jak ja), oraz młodzi ludzie ale starzy duchem.
     Więc kogo najpierw do utylizacji?

     Pozdrawiam antywirusowo.
     • aga-kosa Re: Metoda najbardziej skuteczna i szybka. 26.03.20, 08:14
      To Kochani Seniorzy, szanujmy siebie i nasze zdrowie. Nikt za nas tego nie zrobi. Jest taka ładna piosenka z refrenem: "Ludzie dbają o siebie stale i dmuchają na siebie i chuchają na siebie noszą..."
      Wnuków od początku kwarantanny nie oglądam, noszę maseczkę , wychodzę z psem w słoneczne dni nad Wartę...
      Bo jednak ja siebie lubię wink aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka