Dodaj do ulubionych

Boleję: TVN schodzi powoli na psy ....

04.04.20, 13:07
Boleję: TVN schodzi powoli na psy, choć także inne stacje.
Ostatnio wieczorem TVN zaprasza (wirtualnie) ekspertów, którzy podejmują się odpowiedzi na pytanie widzów związane z CV-19.

Wczoraj jednym z takich ekspertów był jakiś młody kardiolog.
Zadano jemu pytanie dot. obowiązku noszenia jednorazowych rękawiczek w sklepach.
Pytanie było sformułowane precyzyjnie: Jak klient założy takie rękawiczki w jednym sklepie może z nimi pójść do drugiego sklepu i tam ich używać, a następnie np. do trzeciego, - i nie naruszy państwowego przepisu?

Lekarz zamiast odpowiedzieć konkretnie, to zaczął nawijać swoją długą egzegezę, mówić: Absolutnie, rękawiczki jednorazowe klient ma użyć tylko w pierwszym sklepie, po czym je zdjąć ostrożnie i zapakować szczelnie do ekstra woreczka foliowego, który musi mieć przy sobie, a w domu dopiero całość wyrzucić, i ich ponownie nie wolno użyć. Wchodząc zaś do drugiego sklepu, ma założyć nowe świeże rękawiczki i identycznie z nimi po wyjściu postąpić. Argumentował to tym, że z jednego sklepu wirus na rękawiczkach może ktoś przenieść do innego sklepu i on się dalej będzie rozprzestrzeniać. Zapomniał tylko o tym, że rękawiczki mogą przenosić wirusa w jednym sklepie, kiedy klient z jednej skrzyni z jabłkami, rękawiczkami przeniosą do drugiej skrzynki z cebulą, kiedy obydwie skrzynki będą od innego dostawcy.

Żeby było śmieszniej, to inny ekspert (też lekarz) na innej TV twierdził, że rękawiczki jednorazowe (ze względu na ich ograniczoną ilość) ze sklepów można używać kilkukrotnie
, tylko trza je w domu dokładnie wyprać mydle silnie zasadowym.

I jak tu Dobrzy Ludzie takim ekspertom wierzyć, - pytam?

Pozdrawiam medycznie.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka