Dodaj do ulubionych

Tu wrzucajmy problemy maseczkowe przeciw CV-19

06.04.20, 16:31
Zaczynam jako pierwszy, powołując się na medycznego eksperta:

"Dla przypomnienia maseczka może być max 40 min potem staje się niebezpieczna ! A dla człowieka zakażonego jest niebezpieczna od razu ! - a dlaczego ? - to proste założona maseczka utrudnia wentylowanie płuc - co za tym jeszcze idzie ? - podnosimy temperaturę w płucach i robimy na drogach oddechowych inkubator dla bakterii, wirusów w tym wirusów w koronie - ludzie myśleć trochę myśleć. - wtedy naprawdę robimy zagrożenie dla siebie a co za tym idzie i innych. Czasem się zastanawiam - a może o to chodzi? - celowe czy z niewiedzy."

Pozdrawiam zdrowotnie.
Obserwuj wątek
    • suender Re: Tu wrzucajmy problemy maseczkowe przeciw CV-1 07.04.20, 19:17
      GIS robi nowe zamieszanie:

Trzy dni temu lekarze eksperci twierdzili w TV, że zużyte rękawiczki i maseczki przeciw CV-19 jako potencjalnie zakażone i należą do śmieci medyczne i podlegają szczególnej utylizacji.

Dziś jednak zaś co innego:

"Odpady wytworzone przez osoby zdrowe takie jak: środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane."

Po prostu robią z ludzi wariatów, - he, he, he, he,

Szczegóły tutaj:

next.gazeta.pl/next/7,173953,25852780,koronawirus-w-polsce-gdzie-wyrzucac-rekawiczki-gis-opublikowal.htmlPozdr.
          • adria231 Re: Tu wrzucajmy problemy maseczkowe przeciw CV-1 13.04.20, 11:27
            Przymierzałam maseczkę ( mam takową na okoliczność wynoszenia śmieci z 10 piętra). Poczułam się w tym ,jak w kneblu. Kiedyś widywałam ludzi, którzy do biegania i jazdy na rowerze zakładali maseczki( dni smogowe
            w Krakowie). Czy to są jakieś specjalne maseczki ?, czy nadają się na teraz ? jak działają? czy są w ogóle do nabycia?
            • estella50 Re: Tu wrzucajmy problemy maseczkowe przeciw CV-1 13.04.20, 11:41
              Adria, w necie jest mnóstwo przepisów na domowe uszycie i zrobienie takiej domowej maseczki.
              Do nabycia (z trudem i za duże pieniądze) są maseczki z filtrami, do wielokrotnego użytku.
              Przystępując do zakupu/zrobienia maseczki trzeba pomyśleć, jaką rolę ma ona spełnić. Nie jesteśmy chorzy (zakładam) więc powinna nas chronić przed wydychanym przez innych powietrzem z wirusem.
              Nie ma sensu (jeśli wychodzimy rzadko) kupować wypasiony sprzęt.
              Na własny, sporadyczny użytek zrobiłam sobie (bez szycia) maseczki taką właśnie rolę spełniające. Jedna z prostokątu materiału z bawełny ułożonego wzdłuż w harmonijkę, z krótszymi końcami wsuniętymi w gumki recepturki. Dosłownie minuty pracy. Po użyciu należy uprać w detergentach. Taką maseczkę można wzbogacić dodając jej np filtr do kawy, czy odkurzacza.
              Przed chwilą zrobiłam inną: jednorazową z listka kuchennego papieru. Również złożonego w harmonijkę, a do krótszych brzegów zszywaczem przymocowane recepturki. Kilkanaście sekund pracy. Papier do utylizacji, gumki po umyciu mydłem do wielokrotnego użytku.
              Dużo zdrowia życzę smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka