Dodaj do ulubionych

Jak sfałszować wybory kopertowe?

08.04.20, 13:18
-- JAROSŁAW FLIS O TYM W RZ JAK PRZEZ NIEDOSKONAŁOŚCI SYSTEMU MOŻNA SFAŁSZOWAĆ GŁOS JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO: “Oszustwa i przestępstwa wyborcze są w takim systemie niewykrywalne. Każdy mieszkaniec Żoliborza, jeśli mu przyjdzie to do głowy, może wysłać kartę z kodem PESEL Jarosława Kaczyńskiego na oświadczeniu (z bazy KRS), niewyraźnym podpisem i głosem na Roberta Biedronia w zaklejonej kopercie. Jest szansa pół na pół, że gdy autentyczny głos prezesa dotrze do komisji, przy jego nazwisku na liście wyborców będzie już „ptaszek”. Poprawnie oddany głos nie trafi wcale do urny. Komisja nie ma żadnego narzędzia, by obronić wyborcę przed oszukańczym unieważnieniem jego głosu. Gdyby pakiety były ściśle potwierdzane, takie rozwiązanie nie miałoby sensu. Wiele zmienia fakt, że liczba rozprowadzonych pakietów będzie o kilkanaście milionów większa od liczby tych, którzy realnie chcą zagłosować. Można się spodziewać, że nieużywane pakiety będą dość swobodnie krążyć w społeczeństwie, stanowiąc pokusę dla najbardziej rozgorączkowanych aktywistów”.

Obserwuj wątek
   • estella50 Re: Jak sfałszować wybory kopertowe? 08.04.20, 14:03
    Istotna część wystapienia pani Krystyny

    "- Tryb korespondencyjny wydłuży głosowanie, zostawi na wiele dni i da czas na manipulację wynikiem wyborów – przekonywała z mównicy sejmowej w 2013 roku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Ostrzegała, że narusza to konstytucję. Dziś to ona jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego, a jej ugrupowanie - PiS - przeforsowało ustawę wprowadzającą głosowanie korespondencyjne w wyborach na prezydenta RP.
    - Projekt głosowania korespondencyjnego jest bardzo niebezpieczny, dlatego narusza podstawowe standardy i wartości dotyczące wyborów, a przede wszystkim zasadę konstytucyjną bezpośredniości wyborów – mówiła w Sejmie 22 października 2013 roku Krystyna Pawłowicz, ówczesna posłanka PiS.

    Jest to o tyle znacząca wypowiedź, że dziś Krystyna Pawłowicz sama jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego z nadania Prawa i Sprawiedliwości, a jej ugrupowanie przeforsowało właśnie projekt głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. I odrzuca wszystkie argumenty, które niegdyś Pawłowicz przedstawiała.

    Pawłowicz stwierdziła w 2013 r., że głosowanie korespondencyjne godzi w zasadę tajności wyborów, tworząc „bardzo realne zagrożenie odtajnienia głosów w drodze do wyborczego pudła i zagrożenie sfałszowania w tym czasie głosów”. – Ceną za powszechność nie można zapłacić każdej ceny. To znaczy ceny łamania innych zasad – bezpośredniości i tajności – mówiła parlamentarzystka w 2013 roku."    • dociek Re: Jak sfałszować wybory kopertowe? 08.04.20, 14:26
     Wybory pięcioprzymiotnikowe: powszechne, tajne, bezpośrednie, równe i proporcjonalne ...

     --
     Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
     • banowanyzaprawde1 Re: Jak sfałszować wybory kopertowe? 08.04.20, 16:55
      "Wybory pięcioprzymiotnikowe: powszechne, tajne, bezpośrednie, równe i proporcjonalne ...".
      Czyli powszechnie i tajnie, bezpośrednio do domów będą wpadać odpowiednie służby żeby równo i proporcjonalnie wskazywać odpowiednią kratkę za pomocą pałki.

      --
      Obłęd rzeczywiście jest epidemią, ale ma dwa ulubione kanały rozprzestrzeniania się: media i Internet.
      Bernard Minier – Bielszy odcień śmierci

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka