Dodaj do ulubionych

Maseczki obowiązkowe od czwartku?!

12.04.20, 17:02
Zastanawiałam się, dla jakiego czorta tak sobie akurat wymyślili, żeby te maseczki obowiązkowo od czwartku nosić? A w dodatku chcą poluzować rygory! Jak to się ma jedno do drugiego?

Biorę pod uwagę fakt, że szczyt pandemii jeszcze przed nami, za kilka tygodni prawdopodobnie.
I drugi fakt, że prezes ma bzika na punkcie wyborów prezydenckich. Po trupach, ale ma do nich dojść w maju!

I skojarzyło mi się powiedzenie o wilku sytym i kozie całej. Albo diabłu ogarek, a Panu Bogu świeczkę, czy jakoś tak.

Suweren się burzy i nie chce do wyborów, bo jakoś ceni sobie swoje życie i zdrowie? No to przytulimy suwerena, pokażemy jak to o niego dbamy i nakażemy nosić wszystkim maseczki i będziemy bajdy opowiadać, jak to te maseczki domowej produkcji zapewniają bezpieczeństwo.
Suweren słucha poleceń i nie wychyla nosa z domu? No to zmieniamy rygory i poozwalamy z domu wyjść! Oczywiście dla zdrowia suwerena, a nie po to, żeby pokonał drogę z kopertą do skrzynki.

Jest w tym myśleniu jakaś logika?


Obserwuj wątek
  • aga-kosa Re: Maseczki obowiązkowe od czwartku?! 12.04.20, 18:08
   Wczoraj Andrus w "Szkiełku" powiedział, ze maska dobrze wpływa u niektórych na urodę. Założyłam swoją, stanęłam przed lustrem i tylko na czole zmarszczki mi zostały. wink
   Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno z maseczkami, to"pociotki" mają mieć w tym interes? sad aga
    • suender Re: Maseczki obowiązkowe od czwartku?! 12.04.20, 18:57
     myq.2:

     > Maseczka ma chronić ludzi przed nami.

     Większość profesjonalnych maseczek ma zawór wydechowy, co jednym strumieniem wyrzuca wydech na zewnątrz, bo sam wydech nie jest filtrowany. Z tego powody takie maseczki nie chronią innych ludzi przed nami, - ot co, .....
     Oto przykład: krzymark.pl/maska-antywirusowa-ochronna-3m-8822-z-zaworem-ffp2-3m-cool-flowtm

     Pozdrawiam.
      • suender Re: Maseczki obowiązkowe od czwartku?! 13.04.20, 11:58
       myq.2:

       > Nie wymądrzaj się Suender.

       - Trza było zaraz napisać, żeś w/w żartobliwie napisałaś, jako pokłosie niedawno miniętego aprilisu.

       - Na pewno wiesz, że odniosłem się tylko do zagadnienia technicznego.
       Po prostu zaprotestowałem tylko, przed wmawianej ludziom fałszywej tezy, jakoby maseczki mają niby chronić innych ludzi, a nie jej użytkownika. Ot, co, ......

       Przecież wiadomo, że tylko maseczki z zaworem wydechowym są właściwa ochroną użytkownika, a te bez zaworu użytkownikowi bardzo szkodzą. Wydech z dużą ilością pary wodnej nasyca mokrością materiał filtrujący, - i powoduje iż on się wcześniej zabija cząsteczkami stałymi, a na dodatek tworzy na filtrze wyśmienite podłoże do przylepiania się i namnażania się wirusa. Proste, ----> PROSTE!

       - A, że władza ludziom b. opornie sprzyja obywatelom w zdobyciu maseczki, to sprawa oczywista.

       Pozdrawiam dyngusowo.
   • dociek Re: Maseczki obowiązkowe od czwartku?! 15.04.20, 12:46
    To jest ASZdziennik (Na Temat), ale materiał "Wiadomosci" TVP nie jest zmyślony.

    Ponad tysiąc masek i kombinezonów ochronnych trafi od rządu do Telewizji Polskiej - dowiaduje się ASZdziennik. Sytuacja w TVP jest dramatyczna: po emisji materiału o Jarosławie Kaczyńskim bohaterska redakcja boi się spojrzeć w lustra.
    Nowe regulacje w TVP to efekt poniedziałkowego wydania Wiadomości, w którym redakcja przez kilka minut broniła Jarosława Kaczyńskiego, który złamał obostrzenia kwarantanny. - Instruktor BHP złapał się za głowę i stwierdził, że tym razem przegięliśmy - powiedział nam informator z TVP. - Podobno prędzej czy później odbije się to nam w formie wyrzutów sumienia, więc kazał nam nosić przynajmniej to - dodaje, demonstrując nakładanie torby papierowej na głowę.

    Obowiązek zasłaniania twarzy będzie miał każdy prezenter i prezenterka, który od dziś pojawi się w Wiadomościach. Pracownicy TVP do dyspozycji będą mieli też płyn, który pomoże umyć ręce od wszystkiego, co działo się w bieżącym wydaniu.

    - Fajnie, ale szkoda, że dopiero teraz - twierdzi jeden z pracowników TVP, nie wiemy który, bo kurczowo trzyma się nowych przepisów.
       • dociek Re: Maseczki obowiązkowe od czwartku?! 17.04.20, 12:53
        Czyli uwzględniając ewentualną, przyszłą strukturę wiekową wracamy do schematów sprzed II wojny, nawet i wcześniejszych, gdy starzy ludzie stanowili tylko niewielki czubek "emerytalnej piramidy Bismarcka", czyli państwowego systemu opieki społecznej.
        No proszę, ale niesamowite układy wydeptały sobie różne ZUS-y i Kasy Chorych u Chińczyków. Taki numer wykręcić! Byleby tylko młodzi wzięli się do pracy i do zarabiania na składki.
        • czuk1 Re: Maseczki obowiązkowe od czwartku?! 17.04.20, 14:43
         dociek napisał:

         > Czyli uwzględniając ewentualną, przyszłą strukturę wiekową wracamy do schematów
         > sprzed II wojny, nawet i wcześniejszych, gdy starzy ludzie stanowili tylko niewielki czubek "emerytalnej piramidy Bismarcka", czyli państwowego systemu opieki społecznej.

         Zadaję sobie teraz pytanie. I nie mam odpowiedzi.
         A może tym przewrotnym celom służy zawirusowanie DPS i DOL ? Także pominięcie, tych domów i dożywających w nich starych ludzi , w programach walki z koronawirusem ?
         I to do tego stopnia, że z tych miejsc (od personelu i mieszkańców DPS) idzie teraz największa zaraza na Polskę a władze niewiele robią by problemy szybko rozwiązywać.
       • suender Re: Maseczki obowiązkowe od czwartku?! 17.04.20, 13:59
        czuk:

        > "Wraz z epidemią zgaśnie duża część starszego pokolenia " - trafnie zauważa Ewa Ewart.

        Zgaśnie tyle co ma zgasnąć, CV-19 raczej puli "zgaśniętych" nie zwiększy.
        Oczywiście, ze zbioru starszych nieco więcej wirus "19" wyautuje tylko leciwych, tj. ludzi "małej wiary", bo ci najbardziej boją się śmierci, co im poważnie dołuje system immunologiczny, czyli wg. starej zasady: "Im bardziej boisz się zarażania, tym prędzej wirus cię złapie!"

        Zatem polecam wszystkim emerytom: "Nie dajcie się wystraszyć Szumowskiemu, nie wierzcie w mateuszowskie sianie defetyzmu, oczyszczajcie zalęknioną psychikę, odżywiajcie się zdrowo, piszecie na tym forum więcej rzeczy wesołych i optymistycznych. Precz z CV-19!!!!!, - ot co, .......

        Pozdrawiam zdrowotnie .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka