Dodaj do ulubionych

Miał rząd pomóc, ale...

16.04.20, 19:58
W marcu rząd poinformował, że aktywował unijny mechanizm ochrony cywilnej. Dzięki niemu Polacy i inni obywatele Unii, którzy utknęli poza granicami UE, mogliby za darmo wrócić do domów. Koszty tego programu refunduje Bruksela w 75 proc., dzięki czemu pasażerowie nie płacą za bilety. Jeden warunek jest taki, że z rejsu mają prawo skorzystać także obywatele innych krajów Unii.


Tyle w teorii. W praktyce Polska z programu nie skorzystała, bo nie zorganizowała ani jednego darmowego lotu po repatriantów. Jak wyjaśnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych, “Polska aktywowała unijny mechanizm ochrony ludności w formule pasywnej”. Resort zaznacza za to w wypowiedzi udzielonej portalowi Rynek Lotniczy, że “wyraziliśmy zainteresowanie skorzystaniem z możliwości transportowych oferowanych przez państwa członkowskie”.

wyborcza.pl/7,155287,25875888,polska-nie-zorganizowala-zadnego-lotu-w-ramach-unijnych-repatriacji.html
Samo " wyrażenie zainteresowania" to chyba trochę mało?


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Miał rząd pomóc, ale... 16.04.20, 20:04
      Jednymi z ostatnich pasażerów rządowych lotów z Londynu do Polski była rodzina moich sąsiadów. Płacili ok, 1 tysiąca złotych za bilet. Nie pamiętam dokładnie ile, bo sam fakt mnie zbulwersował. Wiedziałam przecież, że Unia pokrywa znaczną część kosztów lotów. No ale premier nie musi wiedzieć tego, co ja, prawda?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka