Dodaj do ulubionych

Swiatełko w tunelu?

05.05.20, 22:41
Z zaskoczenia Senat podjął w nocy uchwałę o odrzuceniu ustawy o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym. Za odrzuceniem ustawy głosowało 50 senatorów, przeciwko tylko 35, jeden się wstrzymał.

wyborcza.pl/7,75398,25922181,senat-odrzucil-ustawe-o-wyborach-kopertowych-pis-chcial.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze
Portki im sie trzęsą !
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Swiatełko w tunelu? 05.05.20, 22:46
   Prezes PiS wisi na włosku Gowina. Jak bardzo jest spójna Zjednoczona Prawica?

   Oglądam wtorkowe główne wydanie „Wiadomości”. Chcę wiedzieć, jak bardzo Jarosław Kaczyński boi się o swoją przyszłość. Jak bardzo wścieka się na Jarosława Gowina, że go zdradził? Jak bardzo wkurza go Jacek Sasin, który nie upilnował kart wyborczych i krążą po całej Polsce? Są w skrzynkach pocztowych, leżą na ulicy i są prezentowane na konferencjach prasowych.

   Miny prowadzącej Edyty Lewandowskiej, tembr głosu, gesty ręki. Histeria komentatorów, furia, z jaką się rzucą na opozycję. To wszystko mi pokaże, jak poważna jest sytuacja w obozie władzy.

   „Wiadomości” nie zawodzą. Jacek Kurski, redagujący je (zgaduję) dziś doradca zarządu, a za chwilę pewnie znowu prezes TVP, po mistrzowsku przelewa na antenę nastroje swojego pryncypała, prezesa PiS.

   Na Nowogrodzkiej biała gorączka. Popłoch. Histeria.

   wyborcza.pl/7,75398,25922506,na-nowogrodzkiej-biala-goraczka-poploch-histeria-wiem-to.html#a=190&c=8000
   • estella50 Re: Swiatełko w tunelu? 06.05.20, 06:39
    Marszałek Witek pyta 5 maja pisemnie Państwową Komisję Wyborczą, czy PKW może zorganizować wybory 10 maja! Tą samą PKW, której uprawnienia do przeprowadzania wyborów ta sama Witek swoim podpisem odebrała 10 dni wcześniej.
    Jeśli to nie jest objawem paniki, to nie wiem co nim może być surprised
    • czuk1 Re: Swiatełko w tunelu? 06.05.20, 09:20
     ... staramy się wybrać prezydenta lecz samo już staranie, to syndrom klęski...
     .... mamy wiążące postanowienie p. marszałek o wyborach 10 maja...
     ....teraz marszałek Sejma nie ma kompetencji konstytucyjnych do przesunięcia terminu wyborów....


     mówi teraz w TVN24 prof. Piotrowski.

     Zagwozdka na dziś spora., ale PiS -ości to dawno się należało.
  • suender Re: Swiatełko w tunelu? 06.05.20, 11:53
   iryska:

   > Swiatełko w tunelu?

   Czyżby prawdziwi Patrioci liczyli na gowinowe POROZUMIENIE, że tylko ono jest w stanie zgasić żagiew anarchii w kraju podpaloną przez ruskich jurgieltników? Wydaje się iż to stanowczo za mało, - oni potrzebują szerokiego wsparcia. Cbdo.
   dorzeczy.pl/kraj/139080/zdecydowanie-wiecej-niz-piecioro-ci-poslowie-deklaruja-lojalnosc-wzgledem-gowina.html

   Pozdrawiam południowo.
   • czuk1 Re: Swiatełko w tunelu? .... nie, nadjeżdża pociąg 06.05.20, 23:43
    banowanyzaprawde1 słusznie napisał: > Kiedy widzisz w tunelu światełko, to szybko uciekaj by nie spotkać się z pociągiem.

    Kaczynski i Gowin dogadali sie w sprawie wyborów...06.05.20, 23:22 - z Onetu.

    "W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesów PiS i Porozumienia.
    "Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie" - dodano.
    "Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji" - głosi treść wspólnego oświadczenia......"


    .....mam nadzieję, że teraz - mając w SN swojego p.o. I prezesa i SN wzmocniony o 6 nowych sędziów - PiS da sobie radę. Tym bardziej, że dla ułatwienia SN-emu opracowania odpowiedniej treści orzeczenia, J.K. i J.G. ustalili , co tam ma być napisane wink. Tu cytat z oświadczenia:...." po stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie" -

    -ps.-
    Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego....z ukazu cara Piotra Wielkiego - 9 grudnia 1708 roku
    (forum KRAJ - mocart)
    • suender Re: Swiatełko w tunelu? .... nie, nadjeżdża pocią 07.05.20, 08:56
     czuk1:

     > Kaczynski i Gowin dogadali sie w sprawie wyborów.

     Jak by nie patrzeć to Gowin boleśnie upokorzył Zbawa, że ten musiał się zgodzić na dosyć istotne popuszczenie, że musiał odpuścić sobie 10 maja 2020 (a tak za tą datą szalał), a następne wybory mają już nie być organizowane przez Sasimia, tylko przez PKW, no i że termin lipiec/sierpień po wygaśnięciu kadencji Dudy, a co dla niego jest gorsze, jako że za te kilka miesięcy notowania PADa mogą w sondażach raczej bardziej jeszcze spaść.

     I tu następna ciekawostka wyłowiona przez komentatorów politycznych: Gowin wyłamał w kole zębatym Dobrej Zmiany kilka ważnych zębów, które dowodzą, że ten ciężki niekonstytucyjny walec przeżył poważny zawał serca i już nigdy tak sprawny jak do tej pory nie będzie i stanowi precedens do powtórzenia czegoś takiego.

     A, że się Gowin na razie zgodził, na doraźny układ z Prezesem, to nie aż tak wiele świadczy jak się to niektórym wydaje. Wygląda na to, że Gowin potrzebuje teraz głębszego oddechu (bo zmęczony po wielkim wysiłku), by dalej pracować nad dalszym cywilizowaniem PiSu.
     A co do najbliższego głosowania nad ustawą korespondencyjną, to z pewnością, nie będzie głosowania nad tą wcześniejszą, ale nad ustawą z poprawkami, które Pisowcy sami wniosą, bo widzieli, że Senat ma słuszne zastrzeżenia do wielu zamieszczonych zapisów.

     Konkluzja: Fundament Dobrej Zmiany zaczyna pękać.

     Pozdrawiam optymistycznie.
     • czuk1 Re: Swiatełko w tunelu? .... nie, nadjeżdża pocią 07.05.20, 10:18
      Z Sejmu o 10 tej:

      Sejm odrzucił ( za odrzuceniem 236 głosów, 213 przeciw, 11 wstrzymało się) uchwałę Senatu w sprawie ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. Oznacza to, że ustawa o wyborach kopertowych została przyjęta. Teraz będzie czekać na podpis prezydenta.

      Świadomie wprowadza się ustawę, której nie zamierza się realizować. Szczyt obłudy.
      Optymizmu to nie niesie.
      • suender Re: Swiatełko w tunelu? .... nie, nadjeżdża pocią 07.05.20, 11:50
       czuk!:

       > Oznacza to, że ustawa o wyborach kopertowych została przyjęta.
       > Teraz będzie czekać na podpis prezydenta.
       > Szczyt obłudy.

       Twe oburzenie, aczkolwiek nader słuszne, chyba Ci trochę źle doradza:
       Dzisiejsze odrzucenia weta Senatu jest tylko działaniem proforma, żeby dokuczyć opozycji i nic więcej.
       Ta ustawa nie jest zatem jeszcze na 100% gotowa do podpisania przez PADa, bo ma sporo kulawych miejsc, a PiS o tym wie i w najbliższym czasie wniesie do niej poprawki "naprawcze", czyli typu (jak oni to potrafią) poprawki dobre i że w pośpiech, to inne złe, po czym ponownie wróci ona do Senatu.
       Taki scenariusz ja przewiduję od wczoraj, a dziś prawie identycznie wyraził się Dr. Flis z UJ.
       Radzę więcej optymizmu, wprawdzie istnieje PRZEZNACZENIE, zwane czasami FATUM, - to da się w takim układzie jakoś żyć, przynajmniej mnie jako Chrześcijaninowi.

       Pozdrawiam południowo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka