Dodaj do ulubionych

Prezes Gowinowi nie odpuści

07.05.20, 17:22
Gigantyczny kac w PiS. "Gowin uratował Kaczyńskiego przed samym Kaczyńskim"

Gowin - na razie - wymusił na prezesie to, czego chciał. Jednak jego kariera w Zjednoczonej Prawicy stoi pod dużym znakiem zapytania. Natomiast notowania premiera na Nowogrodzkiej wzrosły. - Powiedział prezesowi niewygodne rzeczy w chwili, gdy inni go mamili czymś nierealnym. Prezes to docenia - mówi jeden z moich rozmówców.
Nastroje w środowisku PiS można określić dwoma słowami: gigantyczny kac. Choć oficjalnie jest prezentowany urzędowy optymizm, to jednak fakty ten optymizm ośmieszają. Po tygodniach powtarzania, że głosowanie odbędzie się 10 maja albo w innym majowym terminie, po buńczucznych zapowiedziach, że tylko takie rozwiązanie jest zgodne z konstytucją, król okazał się nagi. Jarosław Kaczyński musiał się wycofać. Nie chciał, aby wyglądało to na uleganie żądaniom opozycji, więc – zamiast wprowadzić stan klęski żywiołowej – zdecydował o przeprowadzeniu wyborów widmo. Takiej kompromitacji Polska jeszcze nie przeżyła. Państwo z dykty – to najłagodniejsze określenie, jakiego można użyć. Staliśmy się przecież pośmiewiskiem świata.
Jarosław Gowin politycznie dopiął swego: mówił coś odwrotnego niż Kaczyński. A mianowicie, że wyborów w maju nie będzie. I to on miał rację. W tym sensie jest to upokorzenie Kaczyńskiego. Jednocześnie Gowin nie planował wyjścia z koalicji już teraz, bo uznawał, że nie jest to dobry czas na zwrot. Trzeba poczekać, aż realia gospodarcze i coraz ostrzejsze wewnątrzfrakcyjne walki osłabią ten obóz. Wtedy można myśleć o nowych rozdaniach – teraz chciał zaznaczyć swoją odrębność i niezależność od prezesa. To ma zaprocentować w przyszłości. Bo tak naprawdę nikt do tej pory takiego starcia z Kaczyńskim nie wygrał. Ostatnio poległ prezydent Andrzej Duda, któremu się wydawało, że wyrzucił Jacka Kurskiego z TVP, ale prezes PiS go boleśnie upokorzył. Jacek Kurski dalej TVP rządzi, a niedługo pewnie powróci na swoje stanowisko.

wyborcza.pl/7,75968,25926687,gigantyczny-kac-w-pis-gowin-uratowal-kaczynskiego-przed-samym.html#s=BoxOpImg5

Całość w Wyborczej. Istny cyrk...
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Prezes Gowinowi nie odpuści 08.05.20, 09:16
   Powtarzając za Hołownią, a jaki Kaczor miałby powód, żeby jednak do majowych wyborów doprowadzić. Ustawa przyjęta przez Sejm, nie ma 100% gwarancji, że Sąd Najwyższy uzna nieważność wyboru prezydenta, którego nie wybrano.
   Cytując dalej za Szymonem: "Czy można uznać nieważność zawarcia ślubu, którego wcale nie zawarto?" Tym samym otwarta droga do ogłoszenia wyborów jeszcze w maju... Przecież Sasina kiedyś posadzą, jak mu się pakiety zmarnują. A poza tym trzeba skopać Gowina. Mało to naruszał porozumień Fóc Panistfa Kaczor Wielki?
   Ale może tym razem? Kto wie, co ten złośliwy i mściwy pokurcz zamyśla?
   • dociek Re: Prezes Gowinowi nie odpuści 08.05.20, 09:58
    Korekta , miało być: nie doprowadzić.
    Były wicepremier przyznaje, że nie ma pewności, czy Sąd Najwyższy uzna wybory prezydenckie 2020 za nieważne. - Tak zakładamy z Jarosławem Kaczyńskim. Niczego nie przesądzamy. Uważamy za zdroworozsądkowe, że tak się stanie, jeśli wybory 2020 się nie odbędą. To nie tylko akt głosowania, ale również cały proces. Nie jest to decyzja polityków, ale konsekwencja kataklizmu pandemii koronawirusa - mówi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka