Dodaj do ulubionych

Powrót Kurskiego?

21.05.20, 18:00
Jacek Kurski po 2,5 miesiąca wraca do TVP. Jedyną osobą, która w Polsce dysponuje władzą, by szefa TVP ze stołka zrzucać i na niego przywracać, jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nieformalnie, rzecz jasna.

To Kaczyński postanowił, że Kurski musiał w marcu opuścić fotel szefa telewizji. Uległ żądaniu Dudy: prezydent się uparł, że tylko pod tym warunkiem podpisze ustawę o wzmocnieniu TVP sumą blisko 1,95 mld zł.

I teraz to Kaczyński zarządził, że już czas, by Kurski wrócił na Woronicza jako prezes.

Co nam mówią te decyzje Kaczyńskiego?

Sześć rzeczy.
Po pierwsze, Duda się w ogóle nie liczy. Został przez Kaczyńskiego w ostatnich dwóch miesiącach oszukany dwa razy. Najpierw ośmieszony, kiedy Kurski został odwołany, a już po kilku dniach wrócił jako doradca zarządu TVP. Teraz wręcz upokorzony, bo Kurski znowu będzie rządził telewizją, choć Duda wyraźnie powiedział, że sobie tego nie życzy.

Po drugie, Kurski zawsze jest dla prezesa PiS najważniejszy. Bo dla niego kreuje rzeczywistość, o jakiej Kaczyński marzy. I jaka pozwala mu się utrzymać u władzy. Kurski jest w tym niezły, PiS rządzi od jesieni 2015 r., wygrywając wszystkie wybory: samorządowe, parlamentarne i europejskie.
Po trzecie, takie instytucje jak np. Rada Mediów Narodowych - tylko ona może powoływać i odwoływać władze mediów publicznych - to tylko fasada. To było jasne już wcześniej, ale miło wiedzieć, że Kaczyński to cały czas potwierdza.

Po czwarte, Kurski jest potrzebny na Woronicza, bo siadła kampania Dudy, a PiS jest w defensywie. PiS nie tylko nie jest w stanie narzucać swojej narracji, nie potrafi nawet skutecznie odpowiedzieć na zarzuty opozycji. Afera w radiowej Trójce, afery Szumowskiego, Sasina pogrążają obóz władzy. Już nawet media bliskie PiS to dostrzegły. I nie ukrywają, że są przerażeni. Kurski ma temu zaradzić, Kaczyński bezgranicznie wierzy w jego propagandowe talenta.
Po piąte, skoro Duda się tak bardzo dla Kaczyńskiego nie liczy, to dlaczego pragnie, by został prezydentem? Ano właśnie dlatego - Kaczyński nie potrzebuje partnera. Chce podwładnego z długopisem.

Po szóste, ośmieszanie własnego kandydata na prezydenta w trakcie kampanii wyborczej to oznaka, że obóz władzy wpadł w panikę. W histerię nawet, bo jak logicznie wytłumaczyć podkopywanie wiarygodności własnego kandydata? Jeśli w tym jest jakaś metoda, to musi to być szaleństwo.

No i co wy na to???


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • ewa9717 Re: Powrót Kurskiego? 22.05.20, 23:34
   Już wtedy, gdy el kaczafi po raz pierwszy postawił kurskiego na czele TVP, to było jak splunięcie w twarz. Z ądżeja du*y robią wała raz za razem, a ten pajac gada, że deszcz pada... No to mu dowalę:
   www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Prezydent-nagi-w-lozku-z-kochanka-Jolka-Rosiek-pokazala-zdjecia?fbclid=IwAR3o10XFVN5_MnIv7rnmiFZvUqnGC0MUW5z_8cplg656-9qyXeW84_E-V8U
   Klęczy, więc jak nic ądżej du*a wink

   --
   Janów Podlaski, czyli Polska w pigułce za czasów pisiego nierządu...
   wtv.pl/konie-210520-mk-janow-podlaski?fbclid=IwAR3yDlXxS7qBmsD63JD5w4cLXeCZ3OOIRhTZMpEFvTp-MWrK0cYUxZ357Y0

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka