Dodaj do ulubionych

Zawierzyli spółkę opatrznosci Bozej

08.06.20, 12:08
Prezesi spółki Energa, którzy zawierzyli spółkę opatrzności Bożej, dostali teraz wielkie premie za czas, w którym odwoływali się do boskiej pomocy. Prezesi otrzymali łącznie blisko dwa miliony premii. Energa nie odpowiada na pytanie, czy premie przyznano również za realizację inwestycji w Ostrołęce, na której spółka straciła pół miliarda złotych.

trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26006361,dwa-miliony-premii-dla-prezesow-energa-sa-spolka-milczy-to.html#s=BoxWyboImg2
No i teraz mają argument. Pan Bóg im odpłacił. I pisi lud przyklaśnie. Gdzie my zyjemy? W dobie koronawirusa chapią co mogą, Duda jeszcze chce rozdawać następne po 500. Pytam sie skąd? Co będzie z ludźmi którzy tracą pracę? 12 kopalń zamykają , choć tu nie trzeba będzie do węgla dopłacac. Ciekawe ile teraz będzie kosztował?
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Zawierzyli spółkę opatrznosci Bozej 08.06.20, 12:20
   Po statystyce zachorowań widać doskonale, że tę decyzję trzeba było wdrożyć znacznie wcześniej. Opcji było wiele. Można było wyłączać z ruchu po kilka kopalni, w różnych turach Dobrze jednak się stało, że rząd w końcu zdecydował się na taki krok - ocenia Markowski.

   Podkreśla też, że decyzja rządu to "polityczny majstersztyk". - Dzięki temu na trzy tygodnie przed wyborami prezydenckimi rządzące ugrupowanie może pozyskać przychylność znaczniej części środowiska górniczego. Z drugiej strony decyzja o wypłacaniu górnikom 100 proc. pensji za okres postojowego wzbudzi jeszcze większy hejt na środowisko górnicze i Śląsk. Wiele grup zawodowych w dobie koronawirusa musi się przecież liczyć z dużymi cięciami wynagrodzeń - przyznaje Jerzy Markowski.

   katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26012029,wicepremier-sasin-na-trzy-tygodnie-wstrzymamy-wydobycie-w-12.html#do_w=45&do_v=56&do_a=281

   No i Sląsk si e penie nabierze na dobre serce rządu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka