Dodaj do ulubionych

Ktoś mądry zdecydował

28.06.20, 17:15
Jasna Góra po raz pierwszy w historii oficjalnie zakazuje kazań i manifestacji politycznych

czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,26077878,jasna-gora-po-raz-pierwszy-w-historii-oficjalnie-zakazuje-kazan.html#s=BoxWyboImg1
Politycy nie będą już mogli przemawiać w Kaplicy Cudownego Obrazu, duchowni w kazaniach - głosić prywatnych, często politycznych poglądów.
Po wystąpieniu min. Emilewicz rzecznik sanktuarium o. Michał Legan zapowiadał, że do końca czerwca powstanie regulamin, który ma zmienić zasady pielgrzymek, które często przeradzały się w manifestacje polityczne. Tak jak pielgrzymki organizowane przez o. Tadeusza Rydzyka, pielgrzymki kibiców czy narodowców. Wystąpienia uczestników – zarówno duchownych, jak i świeckich – nie były konsultowane z zakonem paulinów, czyli gospodarzami Jasnej Góry. W sanktuarium wielokrotnie w minionym roku padały słowa o śmiertelnym zagrożeniu dla Polski ideologią gender i LGBT, które trzeba zwalczać czy krytyki „neoliberalnej" Unii Europejskiej.
11 sierpnia 2019 r. Powitanie 39. pieszej pielgrzymki krakowskiej na Jasnej Górze. Na zdj. abp Marek Jędraszews

Teraz ma się to po raz pierwszy w historii Jasnej Góry zmienić. W niedzielę, 28 czerwca przeor podpisał dokument nazwany „regulaminem dla pielgrzymek i innych wydarzeń na Jasnej Górze”. Od tego dnia organizatorzy pielgrzymek są uprawnieni do zapraszania na Jasną Górę władz państwowych oraz osób publicznych tylko po konsultacjach z kustoszem klasztoru, a wydarzenia organizowane w sanktuarium nie mogą stanowić okazji do manifestowania jakichkolwiek poglądów politycznych oraz takich przekonań społecznych, które stoją w sprzeczności z nauczaniem Kościoła.
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: Ktoś mądry zdecydował 28.06.20, 18:04
    To zagranie taktyczne ojców paulinów. Dotąd pozwalali i na przemówienia i na "wizyty" na przykład kiboli, czy narodowców. Nie mierziły ich pochodnie i okrzyki. Widać teraz miarka się przebrała i muszą spuścić z tonu. Nie wierzę, że to tak sami od siebie postanowili. Myślę, że ręka Watykanu zadziałała. Tak jak w sprawie biskupa - ochroniarza pedofilów.
    • aga-kosa Re: Ktoś mądry zdecydował 28.06.20, 20:07
     Pecunia non olet - więc chyba będą jakieś ustępstwa. wink
     Ktoś opowiadał, że nudyści zamówili mszę i proboszcz się zgodził. Ktoś kto przysłuchiwał się z boku i zapytał: - Gdzie nudyści mieli pieniądze na tacę?
     aga
     • ewa9717 Re: Ktoś mądry zdecydował 01.07.20, 20:15
      Zgadzam się z Estellą. Jak już panowie paulini zafajdali Jasną Górę na brunatno, nic z ich strony mnie nie zdziwi. Zresztą, to nie tylko występy ambonijne pisuarczyków płci obojga, wszak to ci w różowych sukienkach ogłosili szumowinę i pinokia ewangelistami...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka