Dodaj do ulubionych

Halloween będzie zakazane ?!

16.07.20, 09:57
"Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności" - czytamy w petycji opisanej przez "Rzeczpospolitą".

Projekt ustawy dotyczy wspierania narodowych tradycji Rzeczpospolitej Polskiej. Ma przeciwdziałać "szkodzeniu pamięci zmarłych i niszczeniu katolickiej tradycji" oraz "zagrożeniu duszy".

"Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni" - dodano w petycji.Tak napisano w obywatelskiej petycji, której sejmowy bieg nadała już marszałek Witek.
W następnej kolejności należy zlikwidować Walentynki, topienie Marzanny, puszczanie wianków, śmigus - dyngus i całą długą listę zwyczajów aktualnych do dziś a pochodzących z wierzeń słowiańskich.
Obserwuj wątek
  • suender Re: Halloween będzie zakazane ?! 16.07.20, 19:06
   Dlaczego się Turbo-Polacy na temat Halloween w ogóle wypowiadają?
   Termin HALLOWEEN należy jak by nie było do sfery przy-transcendentnej, a tam się tylko i wyłącznie liczy zdanie NIEBA!
   Niech się więc prawo świeckie w końcu odpinkoli od prawa duuużo wyższego rzędu.
   Zatem: Świeckość dla świeckości transcendencja do transcendencji, - i proszę mi tego tu nie mieszać, - ot co, ......

   Pozdrawiam zdecydowanie.
  • n4rmoorr Re: Halloween będzie zakazane ?! 17.07.20, 00:44
   "Moda na Halloween zaczyna docierać powoli także do Polski, w pewnych środowiskach jego obchodzenie uchodzi za oznakę przynależności do nowoczesnego świata i do elity, w odróżnieniu od "moherowych" obchodów religijnych. Nic przeciwko ciekawym zwyczajom przenoszonym na nasz grunt - w końcu taki proces miał miejsce od niepamiętnych czasów i niektóre z nich po prostu nie przyjmowały się a niektóre stopniowo wzbogacały rodzimą kulturę. W zestawieniu z wypowiedziami tzw. "moralnch autorytetów", z bezpardonową walką z kościołem katolickim i tradycją oraz z próbami ośmieszania i szykanowania religijnej i przywiązanej do tradycji części społeczeństwa, należy się jednak zastanowić, czy w naszych warunkach lansowanie takiej mody nie jest kolejną próbą wypierania kościoła i wiary z przestrzeni publicznej i zastąpienia ich bezmyślnymi rozrywkami i oprawioną w metafizykę konsumpcją.
    • estella50 Re: Halloween będzie zakazane ?! 17.07.20, 10:23
     Ciekawe, że w tak religijnym kraju jakim są Stany Zjednoczone wszystkie chyba środowiska, grupy i nacje obchodzą Halloween i nikt (chyba) tam jakoś nie kojarzy tego z walką z kościołem, tradycją i próbami wypierania kościoła i wiary z przestrzeni publicznej. A może wszyscy oni są tak bardzo bezmyślni, że tego nie dostrzegają?
     Oczywiście celowo ironizuję. Pozdrawiam i zdrowia życzę smile
     • suender Re: Halloween będzie zakazane ?! 17.07.20, 16:05
      estelle:

      > Ciekawe, że w tak religijnym kraju jakim są Stany Zjednoczone
      > wszystkie chyba środowiska,

      Tylko zachodzi pytanie, czy w USA mamy do czynienia w większości z PRAWDZIWĄ religijnością, czy tylko udawaną. A odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, - ot co, .....

      Też pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
        • aga-kosa Re: Halloween będzie zakazane ?! 18.07.20, 14:08
         Lubię sobie czasami poplotkować, a to dziś o piętnastej:
         Jacek i Joanna Kurscy biorą ślub kościelny. Sakramentalne "tak" mają powiedzieć sobie podczas uroczystości, która rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.00 w sanktuarium w Łagiewnikach. Para wzięła już wprawdzie ślub dwa lata temu, ale wówczas tylko cywilny. Podobno już wtedy, gdy składali przysięgi małżeńskie w urzędzie stanu cywilnego, zakochani obiecali sobie, że powtórzą przyrzeczenie również przed ołtarzem. Mamy zdjęcia pokazujące, jak oboje szykują się do ślubu i do małego przyjęcia, które ponoć odbędzie się po uroczystości. Z naszych informacji wynika, że obecność potwierdziło ok. 60 gości.
         To co z koronawirusem na weselach w Małopolsce?
  • dorota-s2 Re: Halloween będzie zakazane ?! 19.07.20, 02:57
   Może w ferworze walki z dziećmi które zbierają cukierki,z dziećmi które witają wiosnę topiąc Marzannę,z ludźmi którym walentynkowa kartka sprawia radość nie będziemy zadawać pytań jak przeżyć ma emeryt przy takiej inflacji,dlaczego nie ma leków,nowoczesnych metod leczenia itd...itp...Nie jestem fanką wszystkich zwyczajów ale nikt mnie nie zmusza do celebrowania powyższych a jeśli komuś przyniesie to odrobinę radości to niech się bawi na zdrowie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka