Dodaj do ulubionych

Wrze w Bułgarii

26.07.20, 18:03
Już trzeci tydzień trwają antyrządowe protesty w Bułgarii. Demonstranci domagają się dymisji rządu i premiera Bojko Borisowa, który – ich zdaniem – nadużywa władzy i przyzwala na działanie mafijnych biznesów. Władza zapewnia jednak protestujących, że w ich kraju... "nie jest tak źle jak w Polsce".
Tysiące demonstrujących Bułgarów obawia się, że ich państwo stanie się kolejną Polską i Węgrami. Protestujący na ulicach Sofii i innych miast mają dosyć korupcji bułgarskiego rządu i wzywają premiera Bojko Borisowa do dymisji.

natemat.pl/315913,protesty-w-bulgarii-dot-mafijnych-rzadow-rzadzacy-zadali-policzek-polsce
No , ładnie...
Obserwuj wątek
    • aga-kosa Re: Wrze w Bułgarii 26.07.20, 21:45
      Jak nasz syn czasami w dzieciństwie broił - to mówiliśmy mu, że jest Tadek Grąd*, to był taki zakała, że wszyscy niegrzeczne dzieci do niego porównywali.
      Teraz państwa byłych demoludów będą porównywać do "demokracji" w Polsce i na Węgrzech. crying aga
      * Grąd nie jest prawdziwym nazwiskiem Tadka
      • jutka1 Re: Wrze w Bułgarii 26.07.20, 23:12
        aga-kosa napisała:

> Jak nasz syn czasami w dzieciństwie broił - to mówiliśmy mu, że jest Tadek Grąd
        > *, to był taki zakała, że wszyscy niegrzeczne dzieci do niego porównywali.
        > Teraz państwa byłych demoludów będą porównywać do "demokracji" w Polsce i na W
        > ęgrzech. crying aga
        > * Grąd nie jest prawdziwym nazwiskiem Tadka
        Bardzo mnie boli, że Polska jest stawiana teraz jako "anty-przykład". Pracowałam na rzecz normalności, w administracji "centralnej" - można powiedzieć, że przygotowywałam wejście do UE (nie, nie będę jak pan tzw. premier pisać, że "wprowadziłam Polskę do Unii" - ja "tylko przygotowałam grunt" - bardzo praco- i czasochłonne zajęcie). Potem cieszyłam się, że Polska mogła dzielić się doświadczeniami, że była przykładem, na którym inne kraje mogły się uczyć - zarówno z tego, co się udało, jak i z błędów (o których się mówiło otwarcie).
        Teraz to wszystko - o kant buta rozbić. Spuszczone w klozecie, zaprzepaszczone, zniszczone. Polska jako przykład negatywny. Boli. sad
        • alfredka1 Re: Wrze w Bułgarii 27.07.20, 21:06
          Pamiętamy Jutko Twoje rozjazdy po świecie, zaangazowanie ...
          podziwialiśmy Twoją madrośc i pracowitość ...

czy jesteś w kraju czy nadał masz dwa domy ???
          a co w ogrodzie ???

Napiszemy do Ciebie o tym i owym .
          Joanna pozdrawia, Romek kłania sie smile)
          • jutka1 Re: Wrze w Bułgarii 27.07.20, 22:50
            alfredka1 napisała:

> czy jesteś w kraju czy nadał masz dwa domy ???
            > a co w ogrodzie ???
            Alfredziu kochana, jestem od kilku lat tylko w kraju, wróciłam, choć prawdę mówiąc - część mego jestestwa od jakiegoś czasu żałuje. Druga część nie żałuje, bo jednak tu jest mój dom i miejsce na ziemi. Tylko smutno.

Ogród ma się dobrze, w tym roku nazywam go "ogrodem pandemicznym" - bo trudno o pomoc w koszeniu (pan od ogrodu z powodu panemii i stanu zdrowia mnie opuścił), ale te pół-chaszcze też mają swój urok, stwierdziłam. smile

> Napiszemy do Ciebie o tym i owym .
            Piszcie na facebooku, proszę. smile

> Joanna pozdrawia, Romek kłania sie smile)
            Ja również! A Ciebie ściskam czule. smile
        • warum Re: Wrze w Bułgarii 28.07.20, 07:22
          Jutko, ja tez naleze do tych, ktorzy jeszcze pamietaja jak bylo.
          I ile wysilkow, podchodow, prosb i "roz'toczy" bylo w uzyciu, chociaz.... znam to tylko z owczesnych biezacych prasowek i rtv.
          Ale wtedy media /panstwowe i prywatne / byly rzetelne w opisywaniu stanu spraw i argumentow w uzyciu "za" lub "przeciw" / chociaz patrzac z perspektywy czasu mozna pomyslec, ze to ta nasza komentatorska otwartosc i szczerosc byla dla UE zaleta/
          To tzw "bezimienni" ludzie, tacy jak Ty, i inni "tambylcy" majacy bezposrednie kontakty tu i tam, robili "klimat" przychylny Polakom swoim taktem, znajomoscia "rzeczy" i... obcego jezyka , bez ktorego nic by nie bylo.

To co jest teraz, nie zasluguje na jakikolwiek komentarz, bo tupeciarz MM przejdzie do historii jako ten co sie najwiecej oblowil na naszym wejsciu do UE, a po zabraniu wszystkiego , nawet nie powiedzial dziekuje.
          Ale to cecha cynicznych karierowiczow, "mlodych cwaniakow" , ktorzy tym roznia sie od zaradnych uczciwych ludzi, ze ci drudzy korzystaja z okazji, i placa, a ci pierwsi krzycza, ze ktos ich okradl...
          Pozdrawiam ze wschodu, i koncze swoje spontaniczne "okolicznosciowe" 1x wtargniecie na sasiednie forum /bez uprzedzenia i zgody ADMinistracji/

• dociek Re: Wrze w Bułgarii 30.07.20, 06:50
          Jak to mogło się udać? Skoro, jak to słusznie zauważyli Ukraińcy, że Polacy to tacy Rosjanie, którym się wydaje, że są Francuzami. A wiemy, że im dalej na wschód tym ludzie bardziej wychowani "do sponiewierania" i "brania za pysk".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka