Dodaj do ulubionych

Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragraf

09.08.20, 20:53
Krakowski pisarz Łukasz Orbitowski tuż po zatrzymaniu Margot na Facebooku napisał: "PRL to jednak, a może przede wszystkim wpie*dol od mundurowych i aresztowanie za nic. Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragraf. Margot, szamocząc się z ochroniarzem i samochodem barbarzyńców, nie zasłużyła w żaden sposób na dwumiesięczne zamknięcie. Takie sprawy kończą się zeznaniem, ewentualnie zawiasami, bywa też, że rozchodzą się po kościach. Mówię to ja, chłopak z Kazimierza, który w młodości musiał często zachodzić do komisariatu na Szerokiej" - przyznał.
Ostro skomentował też podsycaną przez władzę nienawiść do osób LGBT: - "To, co wydarzyło się wczoraj, jest aktem barbarzyństwa i dowodem niezwykłej arogancji władzy, która pławi się w poparciu społecznym po trefnych wyborach. Zwyciężyli pandemię i przybili piątkę z Panem Bogiem, więc myślą, że mogą wszystko. Otóż nie możecie, gnoje. Ta krzywda nie zostanie zapomniana. Ja jej nie zapomnę. Parę lat temu kumplowi obili mordę za to, że szedł za rękę z chłopakiem. Widzę, iż teraz ten incydent może stać się rozwiązaniem systemowym" - napisał pisarz.

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26195277,lukasz-orbitowski-i-szczepan-twardoch-na-manifestacji-lgbt-w.html#s=BoxWyboImg3
Pewnie nie przejmą się głosami tych pisarzy .Pytanie - kto z dobrej zmiany przeczytał cokolwiek ich autorstwa?
Obserwuj wątek
  • jutka1 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 09.08.20, 23:44
   Rzadko posługuję się tym słowem, bo ma swoją siłę przekazu, ale w tym przypadku: jestem wstrząśnięta.
   Łapanka na osoby nieheronormatywne? W Warszawie? W XXI wieku? W Unii Europejskiej? Gdzie minister tak zwanej sprawiedliwości odpowiada Komisarz RE ds. praw człowieka - "powinna się pani wstydzić"?

   W najbliższych dniach spiszę wszystkie moje doświadczenia ze stanu wojennego, i na tej podstawie zapiszę swoje własne wskazówki "co robić". Włącznie z tajnym nauczaniem. Cytując Adasia Miałczyńskiego: "DżKJP".

   Żałuję, że tu wróciłam. sad((
  • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 10.08.20, 14:49
   Najlepiej zdobienie pomników w tęcze skomentował R. Giertych.
   Napisał, że te chucpy pomnikowe są najbardziej na rękę Dobrej Zmianie, gdyż to oni przekupili tych niby Lbgtowców, żeby te pomniki tak "ubogacili", - ot co, ........

   W efekcie czego teraz ten teatrzyk uliczny ze starcia Kulfonów z małym IQ, z tymi nawiedzonymi promotorami ZBOCZEŃ, - ku uciesze gawiedzi. He, he, he, he, .....

   Pozdr.
        • iryska2604 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 12.08.20, 11:19
         Ten człowiek miał sądowy zakaz poruszania się swoją furgonetką opatrzoną wielce obraźliwymi wobec środowisk LGBT napisami i głoszonymi przez megafon kłamliwymi tekstami. Ale w areszcie siedzi obrażany człowiek, a nie ten, który sądowy zakaz łamie.

         Dlaczego widzicie tylko jedną strone medalu? Podnosicie krzyk bo ktoś dał mu w dziób? A on mimo sadowego zakazu zakazu poruszania sie tą furgonetką stał gdzie stał i jeszcze wrzeszczał przez megafon - i nikogo to nie dziwi??? Władza to aprobowała i nie reagowała?
         • grrrrw Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 12.08.20, 12:14
          Mógł zadzwonić po policje zamiast samodzielnie dawac w dziób. Niech zajmie się tym policja, czy maja zakaz sadowy poruszania sie i wrzeszczenia przez megafon, czy nie.

          Natomiast daleko mi do porównywania działań porządkowych policji wobec zadymiarzy na Krakowskim Przedmieściu z działaniami niemieckiego i sowieckiego okupanta, jest to buractwo i brak szacunku dla ofiar tych zbrodniarzy.
         • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 12.08.20, 12:33
          Komisarz praw człowieka Rady Europy: Uwolnić Margot

          Do sprawy Margot i nocnej akcji polskiej policji odniosła się już, i to bardzo stanowczo, Dunja Mijatović, komisarz praw człowieka Rady Europy i bośniacka działaczka na rzecz praw człowieka. „Wzywam do natychmiastowego uwolnienia aktywistki LGBT Margot z kolektywu Stop Bzdurom, która została zatrzymana wczoraj za blokowanie furgonetki promującej nienawiść do osób LGBT i umieszczenie tęczowych flag na warszawskich pomnikach. Zatrzymanie jej na dwa miesiące jest mrożącym sygnałem dla wolności słowa i praw LGBT w Polsce” – napisała dziś na Twitterze.


          Margot z powodu swojej orientacji była wielokrotnie bita, opluwana, wyszydzana.
          Forgonetki z homofobicznymi napisami jeżdżą po mieście często w asyście wozów policyjnych.

          https://s3.tvp.pl/images2/3/9/d

/uid_39dd4d5dfe394bab947577bc63dab5641597163315040_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.png
      • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 10.08.20, 21:37
       Lepiej od zamrożenie indywidualnych osądów wolałbym konsensus.
       Jesteśmy świadkami przesilenia byłego stanu zamrożenia poglądów, co spowodowało, że bezpieczniki puszczają. Czy puścić walkę o kulturę moralności człowieczej na żywioł, czy lepiej się dogadać by zapanował spokój na jakąś dekadę?
       Takie są najważniejsze pytania współczesności.
       Poza tym jest to problem nie tylko RP, ale wręcz Europy, a może nawet i świata.
       Może ktoś z Was uzupełni moje krótkie przemyślenie, - zapraszam.

       Pozdrawiam wieczorowo.
        • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 12.08.20, 13:10
         Mógł zadzwonić na policję?! Przecież policja tam była, widziała i chroniła furgonetkę! A Margot została zatrzymana za tęczowe flagi (to ona m.in. je wywieszała) i teraz doszła furgonetka. Na komisariatach ludziom LGBT robi się rewizję osobistą (policjant wkłada rękę w majtki), każe rozebrać do naga. Proponuję najpierw doczytać, a później osądzać.
         Wynika z tego, że osoby LGBT powinny z pokorą nieść swój los. Spuścić głowę i schować się w kącie. Niech na mnie plują i się wyśmiewają, jak robią to od lat. Udawać, że nie słyszę obelg, nie widzę wstrętnych napisów. Ślinę zetrzeć, siniaki same zejdą.
         Nie ma (jeszcze) w Polsce takiego formalnego prawa, żeby krzywdziciel śmiał się w nos i chodził swobodnie po ulicach. Ten od furgonetki specjalnie przyjechał do manifestacji i tą furgonetkę ustawił przed protestującymi!
         Ja rozumiem tą dziewczynę i współczuję upokorzeń, które teraz musi znosić w areszcie. A w ręce policji oddała się sama!
         Bo "prawo" jest po stronie homofobów, Ziobry, różnych Kemp i podobnych im indywiduów.
         • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 12.08.20, 14:56
          estelle:

          > A Margot została zatrzymana za tęczowe flagi

          1. Przepraszam bardzo, ale on (bo to jest ON) wieszał nie flagi tęczowe, bo one miały po 6 kolorów, a tęczowe mają po 7 kolorów. Proszę powtórzyć lekcję z fizyki o rozszczepieniu światła.

          2. Deklaracja Michała Sz. jakoby jest niby BI nie jest weryfikowalna naukowo.
          Podobnie każdy może zadeklarować, że jest niby Napoleonem, a i tak świty takiemu nie przydzielą, - bo kto w to uwierzy?.
          Po prostu gadki Michała (dziwaka) to tylko puste słowa, słowa, bez pokrycia, - ot co, ...

          3. Zatem grrrrw ma dużo racji.

          Pozdrawiam koncyliacyjne.
          • iryska2604 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 12.08.20, 16:58
           Mógł zadzwonić po policje zamiast samodzielnie dawac w dziób. Kpisz czy o drogę pytasz? Przecież policja była na miejscu i nie plećcie mi tu bzdur. A ty suender to byś chętnie zajrzał temu/tej Margot do mózgu - ale to się nie da a ty w swoim uporze nie chcesz zauważyc że wiele takich przypadków sie zdarza i gdyby ci sie urodziło dziecko z wadami genetycznymi to pewnie byś utopił?
           • grrrrw Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 12.08.20, 18:11
            Mysle, że im wkładają rękę w majtki, bo nie ma na policji cel dla osob "trzeciej" czy 56 płci. A aresztowani zapewne się poprzebierali lub ucharakteryzowali i nie chcieli podać sami, jakiej są płci.
            Przypomina mi to akcje Pomaranczowej Alternatywy.
            Różnica - PA nie tykała "świętości".
              • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 13.08.20, 07:46
               Estella opiera się na faktach i opiniach międzynarodowych autorytetów. Niżej cytowałam wypowiedź unijnej komisarz ds praw człowieka Rady Europy, a tutaj apel naukowców z całego świata:

               Z całą mocą potępiamy aresztowanie działaczki LGBT+ Małgorzaty (Margot) Szutowicz, które uważamy nie tylko za niepotrzebny i nieproporcjonalny środek zapobiegawczy, ale także za kolejny - po ogłoszeniu niektórych części Polski „strefami wolnymi od LGBT” - etap homofobicznej kampanii prowadzonej przez polskie władze.

               Niepokoi nas również brutalność, z jaką polskie siły policyjne interweniowały wobec osób uczestniczących w demonstracji wspierającej Małgorzatę 7 sierpnia. Wzywamy polskie władze do natychmiastowego uwolnienia Małgorzaty Szutowicz i do zagwarantowania praw osób LGBT+.

               Pod linkiem wykaz podpisujących
               www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjV2vLtuZfrAhVL4qQKHaLzC-8QFjABegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fwyborcza.pl%2F7%2C162657%2C26204905%2Capel-naukowcow-z-calego-swiata-wzywamy-polskie-wladze-do-natychmiastowego.html&usg=AOvVaw1dzaRu1w9cT4m2_igX_zWQ

               Jeśli za znieważenie kierowcy furgonetki, pocięcie plandeki itp idzie się na 2 miesiące do aresztu, to na jak długo powinno się iść siedzieć za "zdradzieckie mordy", wulgarny gest Lichockiej i wiele innych tego typu wydarzeń w szacownym gmachu Parlamentu? Tu zwykła dziewczyna na manifestacji, tam prominentne osobistości partii rządzącej przed kamerami.
               • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragr 13.08.20, 08:00
                I jeszcze polscy naukowcy:

                Postawa i wystąpienia obecnego Prezydenta RP stworzyły klimat przyzwolenia dla eskalacji agresji wobec środowisk LGBT. Doświadczamy odczłowieczania, odbierania ludziom praw człowieka i negowania podmiotowości (patrz: wystąpienia posła Joachima Brudzińskiego, posła Jacka Żalka, posła Przemysława Czarnka).

                LGBT to ludzie, a orientacja psychoseksualna jest w każdym przypadku naturalna i dobra. Ani homoseksualizm, ani żadna z innych orientacji psychoseksualnych człowieka nie jest patologiczna, zła, niemoralna czy chora. Dojrzały człowiek, który pragnie kochać, a także odczuwa pociąg seksualny do drugiego dojrzałego człowieka – a także taki, który tego pociągu jako osoba aseksualna nie odczuwa – zasługuje na szacunek i akceptację.

                Osób nieheteronormatywnych w Polsce jest ponad dwa miliony. Pośród nich jest wiele rodzin z wyboru. Wszyscy oni i wszystkie one nie mogą być traktowane przedmiotowo. Nie wolno ich nie zauważać, lekceważyć, pogardzać nimi, ani dehumanizować.

                Żądamy zaprzestania kampanii szczucia i nienawiści wobec osób i środowisk LGBT. Polska ma prawo być krajem ludzi wolnych. Polska z LGBT jest piękniejsza!


                obywatele.news/polscy-naukowcy-zadaja-zaprzestania-kampanii-szczucia-srodowisk-lgbt/

                Niestety, również tutaj, na tym wątku następuje jawna dyskryminacja osób LGBT.
                • pia.ed Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragraf 13.08.20, 16:01
                 Doświadczona prokuratorka Magdalena Włodarczak odmówiła ścigania osób,
                 które zawiesiły tęczową flagę na pomniku Adama Mickiewicza w Poznaniu.


                 poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26207061,poznanska-prokuratura-sie-wylamuje-teczowa-flaga-nie-zniewaza.html#s=BoxOpImg9


                 fuki50 napisal:

                 Czyżby jedna z bardzo niewielu osób w prokuraturze która wie że pomniki nie posiadają osobowości
                 i nie istnieje możliwość aby poczuły się znieważone. To debile i ignoranci przypisują im taką cechę.
                 No cóż szkoda że do osób myślących nie możemy zaliczyć ministra sprawiedliwości pana Ziobro,
                 ale jak widać w obecnych oddziałach prokuratur w Polsce siedzi większość tego typu indywiduum.
                 Podobnie ma się rzecz i w większości działów obecnego rządu i władzy wykonawczej, ale co jest
                 niezmiernie dziwne niemal cały polski zbiór biskupów i kardynałów kościoła katolickiego wykazuje
                 takie same tendencje, przypisując rzeczom martwym uczucia zażenowania lub jakiekolwiek inne.
                 Być może że będziemy zmuszeni zmienić całkowicie nasz sposób edukacyjny i jego wartości!!!

                  • pia.ed Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 14.08.20, 00:41
                   Art. 216 kk – zniewaga, znieważenie

                   autor: adwokat Iwo Klisz

                   Zniewaga (art. 216 k.k.) jako przestępstwo w kodeksie karnym – dwa typy znieważenia.
                   Zniewaga to przestępstwo opisane w art. 216 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto znieważa inną osobę.

                   Pierwszą sytuacją, w której sprawca dopuszcza się znieważenia jest znieważenie w obecności pokrzywdzonego (tzw. zniewaga bezpośrednia)., drugą znieważenie pod nieobecność pokrzywdzonego (a więc zaocznie), lecz publicznie, zaś trzecią również pod nieobecność pokrzywdzonego, jednak w zamiarze, aby treść zniewagi dotarła do niego. Oznacza to, że bez działania w takim zamiarze niepubliczne znieważające wypowiedzi formułowane pod nieobecność ich adresata nie wypełniają znamion przestępstwa.

                   Warto powiedzieć, że surowiej karane jest dopuszczenie się zniewagi za pomocą środków masowego komunikowania. Typowym przykładem będzie tutaj znieważenie za pośrednictwem internetu, np. na forum, w komentarzu lub za pośrednictwem portalu społecznościowego (np. znieważenie na Facebook’u)

                   Zniewaga może dotyczyć tylko osoby fizycznej, nie ma zaś zastosowaniado osoby prawnej czy jednostki organizacyjnej. Nie można znieważyć spółki, firmy czy instytucji.                   grrrrw napisała:

                   > Art. 261. [Znieważenie pomnika]
                   >
                   > Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia z
                   > darzenia historycznego lub uczczenia osoby,
                   >
                   > podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
                   • grrrrw Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 14.08.20, 10:44
                    Dlatego nie da się znieważyć np. widelca ozdabiając go tęczową flagą ani nawet traktując w zbliżony sposób "pomnik" Misia Kolargola.

                    Znieważenie pomnika polega na ataku na ideę, którą pomnik symbolizuje. Nie da się ukarać kogoś, kto ozdabia pomnik koszulką KONSTYTUCJA.
                    Akcja polityczna w postaci happeningu, żart, figiel.

                    Inaczej jest, gdy maluje pomnik sprayem i do tego jeszcze napis jest obelżywy, obsceniczny.

                    Jeszcze inaczej, gdy "bezczeszczony" obiekt należy do strefy sacrum -kościół, synagoga, meczet, posąg przedstawiajacy osobę odbierającą cześć religijną (Chrystus) lub posąg świetego (JPII).

                    Samo włażenie na taki posąg, np. żeby lepiej widzieć pogrzeb, jest niestosowne.
                    Wiązanie na figurze Chrystusa teczowych flag jest manifestowaniem idei.
                    Pytanie - jakiej ?
                    • aga-kosa Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 14.08.20, 16:38
                     Jeżeli swoją wypowiedź zakończę znakiem zapytania, to będzie czy nie będzie znieważenie?
                     Np; Czy dlatego pani prezydentowa będzie dostawała 17 000 pensji z naszych podatków, bo jej małżonek nie chce jej opłacać składek w ZUS?
                     Albo inne pytanie: Ile i jak będzie wyliczona emerytura od takich dochodów? crying aga
                     • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 14.08.20, 16:53
                      Ja mam więcej pytań. Czy od czasu otrzymywania wypłaty pani AD będzie się stroiła już tylko na własny koszt? Czy zacznie aktywnie wspierać inne kobiety : matki niepełnosprawnych, lekarki, nauczycielki, ofiary pedofilów w koloratkach, ofiary przemocy domowej? Będzie ich dobrym duchem czy pozostanie bezduszna?
                    • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 14.08.20, 17:46
                     grrrrW:

                     > Dlatego nie da się znieważyć np. widelca ozdabiając go tęczową flagą ....

                     Wpisując zwrot: "tęczową flagą" wpisujesz się nieświadomie w chór lokalnych dewotek ateistycznych, co nie wiedzą, że symbol LGBT nie jest tęczą, - co nie zna podstaw fizyki o rozszczepieniu świtała. Bardzo nad tym boleję.

                     Pozdrawiam z rozczarowaniem.
                     • pia.ed Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 02:11
                      Nawet jesli ich flaga nie jest dokladnie teczowa, to chyba nie ma znaczenia?
                      Taka kompozycje wybrali i to jest ich sprawa.


                      Gilbert Baker zaprojektował Rainbow Pride flagi na 1978 San Francisco Gay Freedom Celebration.
                      Flaga nie przedstawiają rzeczywistej tęczy. A kolory tęczy wyświetlane są poziome paski,
                      czerwony u góry i u dołu fioletu.
                      Reprezentuje ona różnorodność gejów i lesbijek na całym świecie. W oryginalnej wersji osiem kolorów, różowy stał seksualności, czerwony, pomarańczowy życia dla uzdrowienia, żółty na słońce, zieleń, turkus dla natury dla sztuki, indygo harmonii i fioletu dla ducha.
                       • pia.ed Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 17.08.20, 00:16
                        grrrrw napisała:
                        > A co symbolizuje kolor, z którego zrezygnowano ?                        Nie wnikalam zbyt w te sprawe, ale to znalazlam przed chwila:

                        Kolory są układane kontrastowe, co oznacza różnorodność gejów i lesbijek na całym świecie.
                        W oryginalnej wersji jest osiem kolorów - różowy oznacza seksualność, czerwony życie,
                        pomarańczowy uzdrawianie, żółty słońce, zielone przyrodę, turkus sztuka, indygo harmonię
                        i fiolet duszę.

                        • pia.ed Na każdy grzbiet znajdzie się pałka 17.08.20, 00:33
                         Wiecej informacji, a przede wszystkim zdjecia zmieniajacych się flag, mozna znalezc
                         w polowie strony po otworzeniu wklejonego przeze mnie linka:

                         pl.wikipedia.org/wiki/Symbole_LGBT


                         > grrrrw napisała:
                         > > A co symbolizuje kolor, z którego zrezygnowano ?


                         Kolory są układane kontrastowe, co oznacza różnorodność gejów i lesbijek na całym świecie.
                         W oryginalnej wersji jest osiem kolorów - różowy oznacza seksualność, czerwony życie, pomarańczowy uzdrawianie, żółty słońce, zielone przyrodę, turkus sztukę, indygo harmonię i fiolet duszę.

                         • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka 20.08.20, 08:06
                          Cyngiel Ziobry chce ścigania jednocześnie 1278 sędziów z całej Polski.
                          Cytat:
                          Radzik gotowy na rozkaz z góry

                          Ścigania 1278 sędziów chce zastępca rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik. Za co? Bo podpisali list do OBWE w sprawie objęcia monitoringiem korespondencyjnych wyborów prezydenckich. Radzik do „wyłapywania” niepokornych sędziów chce zaprząc wszystkich lokalnych rzeczników dyscyplinarnych.

                          To będzie rekordowa, hurtowa dyscyplinarka dla sędziów broniących wolnych sądów. Przez ostatnie dwa lata główny rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab i jego dwaj zastępcy Przemysław Radzik i Michał Lasota – wszyscy z nominacji ministra Ziobry – cały czas się „rozkręcali”. Ścigali pojedynczych sędziów za obronę wolnych sądów.

                          Ale po wygranych wyborach przez Dudę idą na całość. Wszczęli już hurtowe postępowania przeciwko grupom kilkunastu sędziów, ale najnowsze działania są na bezprecedensową skalę.

                          Radzik rozesłał właśnie do zastępców rzecznika dyscyplinarnego działających przy wszystkich sądach okręgowych i apelacyjnych w Polsce pismo, w którym pyta, czy zaczęli już ścigać sędziów, którzy w kwietniu 2020 r. podpisali list do OBWE.


                          Tak pisze OKO PRESS. Czy da się to jakoś skomentować?
                      • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 07:53
                       Oczywiście, że kolory tęczy to symbol, i jako taki nie podlega ścisłemu odwzorowywaniu naturalnej tęczy. Godłem naszego kraju jest orzeł. W naturze w koronie nie lata, a jako symbol ma taką, nawet złotą.

                       Bardzo podoba mi się ta oddolna akcja dekorowania pomników. Nikomu tym krzywdy się nie robi, a ośmiesza obrońców tzw "honoru pomników" i policja zaczyna gonić w piętkę.

                       Pamiętacie Pomarańczową Alternatywę, ruch zapoczątkowany we Wrocławiu?
                       https://www.historiaposzukaj.pl/assets/media/Wiedza/Waldemar_Fydrych.jpg

                       Na zdjęciu Major Frydrych, twórca ruchu

                       Wrocławiu Milicja Obywatelska została wciągnięta do nietypowej akcji. Wydano rozkaz wyłapywania i aresztowania osób w charakterystycznych, krasnoludkowych czapkach.

                       Niezwykły uliczny happening został zorganizowany przez „Pomarańczową Alternatywę” – opozycyjny ruch artystyczny, zainicjowany we Wrocławiu na początku lat 80. przez Waldemara „Majora” Fydrycha. „Major” studiował na Uniwersytecie Wrocławskim historię i historię sztuki. Był obdarzonym niespotykaną inwencją pomysłodawcą wielu akcji i happeningów. „Pomarańczowa Alternatywa” stawiała sobie za cel wyśmiewanie absurdów systemu komunistycznego. Sprytnie pomyślane akcje, nieco surrealistyczne hasła skutecznie wykpiwały drętwotę języka, sztuczność rytuałów i ideologiczne napuszenie władzy. Ruch cieszył się wielką popularnością wśród wrocławskiej młodzieży i studentów.

                       Jedna z pierwszych akcji polegała na malowaniu na miejskich murach postaci krasnali. W drugiej połowie lat 80. słynne stały się uliczne happeningi. Często organizowano je z okazji czczonych przez władze rocznic, świąt państwowych, dni oficjalnie celebrowanych z propagandową pompą. Uliczne działania mobilizowały przechodniów, tłumnie włączając ich do wyjątkowych manifestacji. Władze, jak gdyby zupełnie były pozbawione poczucia humoru, nakazywały oddziałom milicji podejmowanie zdecydowanych interwencji. Urządzano prawdziwe polowania na happenerów „zakłócających porządek publiczny”. W Dzień Dziecka w roku 1987 umundurowani funkcjonariusze ścigali na ulicach Wrocławia całe grupy młodych ludzi przebranych za krasnali. 7 października 1987 r., w „Dzień Milicjanta”, w manifestacyjny sposób na ulicach wręczano funkcjonariuszom kwiaty.
                       • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 10:11
                        estalla50:

                        > Oczywiście, że kolory tęczy to symbol, i jako taki nie podlega ścisłemu odwzorowywaniu
                        > naturalnej tęczy. Godłem naszego kraju jest orzeł.
                        > W naturze w koronie nie lata, a jako symbol ma taką, nawet złotą.

                        Symbolem tej niby LGBT nie jest PRAWDZIWA tęcza, tylko raczej pasemka kilku kolorów pastelowych.
                        Poza tym trzeba pamiętać o odbiorze poszczególnych symboli przez obserwatora, a ten jest różny, a to wynika z tego, że symbole mają często naturę mylącą.

                        Jest sporo ludzi, co widzą w godle polskim zamiast orała KURĘ, a w godle niemieckim zamiast orał WRONĘ (gapę), - i co im zrobisz?
                        Oto przykład:

                        "Pewnie wszyscy kojaza jak wyglada slynny denar Boleslawa Chrobrego. (Jak
                        ktos nie kojazy -> jest narysowany na 20zl banknocie)
                        Obiegowa opinia glosi, ze jest na rewersie tej monety znajduje sie jedno
                        z najstarszych przedstawien naszego narodowego godla.
                        Otoz ze wszystkich zannych mi ptakow ten oto stwor bynajmniej nie
                        przypomina mi orla
                        . A co to moze byc: Sylwetka z wypietym do przodu
                        Otoz jest to kura! a dokladniej samiec kury domowej powszechnie znany
                        pod okresleniem kogut."

                        To stąd: pl.misc.paranauki.narkive.com/urtOetgi/kura-pierwszym-godlem-polski

                        No i jeszcze uzupełnienie do powyższego:
                        "Jeszcze Polska nie zginęła póki kura w garnku..." ?????
                        O ile pamiętam, kurą nazywano orzełka dywizji Kościuszkowców.
                        Od Lenino do Berlina, czołgi znad Wołgi... "pamiętam jak w '45 słowiki jak
                        byki" wink"

                        A tutaj inny o mylącym symbolu:
                        www.antyfake.pl/koalicja-obywatelska-logo-wybory

                        "Mylące logo Koalicji Obywatelskiej na kartach wyborczych. Przypominało kratkę do zakreślenia

                        www.antyfake.pl/s/i/201910/default/koalicja-obywatelska-lista-1571052273.jpg

                        Pozdrawiam świątecznie.
                        • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 11:58
                         Czasy się zmieniają! Może inaczej teraz świętość się pojmuje? Do czego wielce przyczyniają się sami "sukienkowi". A może tęcza nie jest obca chrześcijanom, a nawet wręcz bliska?
                         Mnie tęcza na pomniku Chrystusa nie razi, razi mnie za to bardzo powszechne wśród kleru rozpasanie, chciwość, pijaństwo, krzywdzenie i pogarda dla maluczkich i oczywiście skrywanie przestępstw pedofilii.
                         • dociek Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 12:53
                          Dla mnie wiara to zaprzeczenie rozumu i tyle. A cały aparat i system z każdą wiarą powiązany, to sposób na wyciąganie pieniędzy i dóbr, przejmowanie władzy i kompletne ogłupianie wyznawców, że o morderczych potyczkach i wojnach nie wspomnę. Tak to działało i działa w każdej religii, odkąd je wymyślono.
                         • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 12:56
                          estella50:

                          > mnie za to bardzo powszechne wśród kleru rozpasanie, chciwość, pijaństwo, krzywdzenie
                          > i pogarda dla maluczkich i oczywiście skrywanie przestępstw pedofilii.

                          Może lepiej najpierw wyciągnij belkę ze swego oka, a później szukaj drzazgi w oku bliźnich, - ot co, .....

                          Pozdrawiam świątecznie.
                         • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 13:53
                          Iryska:

                          > suender, kiedy estelka ma swietą rację .

                          Ale słowa Pisma o "belce w oku" mają jeszcze większą rację, nie raz one były przywoływane na tym forum nawet przez ludzi, nazwijmy to "małej wiary".

                          > A skoro ci nie odpowiadają nasze poglady to wolna droga.

                          Ależ przeciwnie, jestem gorącym zwolennikiem dużego pluralizmu poglądów, - bez tego to forum by wielce straciło na wartości.
                          Szefowo!: Nie powtarzajmy błędów "Dobrej Zmiany" co na swych forach praktykuje zamordyzm i szczelną cenzurę.

                          Dla mnie to forum to powiew wolności wypowiedzi, - nie tak trawa dalej.

                          Pozdrawiam świątecznie.
                         • iryska2604 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 16:01
                          Jeśli nazywasz ludźmi małej wiary tych , ktorym te wszystkie cechy o których mówi estelka -przeszkadzają u duchownych to faktycznie nie jest nam po drodze. bardzo powszechne wśród kleru rozpasanie, chciwość, pijaństwo, krzywdzenie
                          > i pogarda dla maluczkich i oczywiście skrywanie przestępstw pedofilii.
                          uważasz ze to nieprawda? I tu nie wystarczy przymykac oczy tylko z tego wzgledu ze to urzędnicy Pana B. I doprawdy dziwni są nasi katolicy.
                         • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 17:49
                          iryska:

                          > bardzo powszechne wśród kleru rozpasanie, chciwość, pijaństwo, krzywdzenie
                          > i pogarda dla maluczkich i oczywiście skrywanie przestępstw pedofilii. uważasz ze to nieprawda?

                          Tak, uważam w/w za wielkie przywary kleru, - tylko nie aż takie powszechne.
                          Zresztą, jak Szefowa mnie zna, to ja nie staram się wypominać grzechów moim bliźnim, bo sam jestem też dosyć grzesznym człowiekiem (mój nick o tym nawet świadczy), więc najpierw staram się wyjmować belkę z własnego oka (co mi bardzo ciężko idzie) i o innych wyrażać się nader oględnie.
                          Niech Szefowa wskaże mój post, gdzie robię inaczej, - a natychmiast się pokajam.

                          Pozdrawiam koncyliacyjnie.
                         • jutka1 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 15.08.20, 23:38
                          > grrrrw napisała:
                          >
                          > > A na krzyżu na Giewoncie?
                          ***********
                          A, przepraszam (figura stylistyczna) - jak ma się do powieszenia na krzyżu na Giewoncie baner pana Dudy?
                          Moje uczucia na przykład obraził ten baner.

                          A jakoś flaga tęczowa dlaczego miałaby obrazić? Ta flaga to również symbol akceptacji i miłości. Jezus to akceptacja i miłość. Gdzieś coś nie jest jasne?

                          Weźcie poczytajcie całą Biblię, na spokojnie, w skupieniu i z pomyślunkiem (może ze wsparciem jakichś normalnych sług kościoła, czy nawet na poziomie niektórych biskupów?) , i na koniec - włączcie w sobie empatię. A potem piszcie tutaj i gdzie indziej w tym temacie.

                          Serce mnie boli, i dusza, kiedy czytam tutaj np. pana suendera czy panią (?) grrrw.

                          Już raz mnie kiedyś-tam wykasowano, ale mam nadzieje, że teraz powstrzymałam się na tyle, żeby ten wpis pozostał. Zatrzymajcie się na chwilę, pomyślcie, wyjdźcie poza "box". Trochę empatii i pomyślunku.
                         • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 16.08.20, 06:50
                          Ja sobie w ustawieniach wypisałam z listy suendera i nie muszę denerwować się jego - jak to to nazwać? - wymyślunkiem.
                          Jutka wg mnie masz rację: bardzo często ci, którzy powołują się na Biblię najmniej ją znają.
                          Do poczucia empatii zresztą, do rozumienia niekonieczna jest sama Biblia. Wystarczy własny rozum.
                          Zawsze mnie dziwiło, że trzeba było spisać 10 przykazań, żeby ludzie nie kradli, nie kłamali itd. Bo sami z siebie tego nie wiedzą?
                         • estella50 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 16.08.20, 06:58
                          Zacytuję jeszcze bardzo dobry artykuł na ten temat:

                          Głównym hasłem ludzi, którzy stoją pod znakiem LGBTQ+ jest wezwanie, w zasadzie błaganie, o szacunek, tolerancję i partnerstwo w relacjach społecznych. To hasła, które dwa tysiące lat temu spisano w Ewangelii i uznano, że ich autorem i piewcą jest Jezus Chrystus.

                          Gdy osoby LGBTQ+ wraz z przyjaciółmi wieszają tęczowe flagi na postumentach z figurą Jezusa, odwołują się do chrystusowej Ewangelii, tej samej, z której ich przeciwnicy próbują wynosić nienawiść, odrzucenie i potępienie.

                          To nie jest wojna ideologii, zderzenia sacrum z profanum, to żadna obrona chrześcijańskich wartości. To zła wola cynicznych polityków tzw. prawej strony, którzy wykorzystują podziały i podsycają gniew, bo to najkrótsza droga do zyskania poklasku społecznego.

                          Chrystus, który wzywa do miłości jest dla nich takim samym wrogiem, jak osoby LGBTQ+, bo psuje misterny plan budowania zasieków między ludźmi. Gdy Jezus opisany przez Dostojewskiego w "Braciach Karamazow", zszedł znów na ziemię, to Wielki Inkwizytor, mistrz manipulacji tłumem w lęku przed niekontrolowanym dobrem Chrystusa, zadaje mu pytanie: "Po co przyszedłeś nam przeszkadzać?"

                          Dziś to pytanie wybrzmiewa na polskich ulicach.
                         • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 16.08.20, 08:39
                          Estelle:

                          > Zawsze mnie dziwiło, że trzeba było spisać 10 przykazań, żeby ludzie nie kradli, nie kłamali itd.
                          > Bo sami z siebie tego nie wiedzą?

                          Bez DEKALOGU kradzenie jest jak najbardziej legalne, w myśl starej prawniczej zasady: "Co nie zabronione jest legalne!"
                          Nawet teraz kiedy dekalog jest prawie powszechnie znany, niektórzy ludzie go interpretują też tak:
                          1. Okradzenie wroga nie jest grzechem (patrz: wszystkie wojny).
                          2. Okradzenie złodzieja jest dopuszczalne.

                          Droga Esetello!: Każde prawo MUSI być expressis verbis napisane, by złoczyńcę złapać za rękę i wg. wykładni prawa go osądzić. To się zaczęło już od czasu Pism Natchnionych, a w mniejszym wydaniu
                          jeszcze wcześniej.
                          Nie można się obrażać na rzeczywistość, bo ona na to nie reaguje, - ot co, .......

                          Pozdrawiam niedzielnie.
                         • iryska2604 Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 16.08.20, 10:22
                          Z tym złodziejstwem to chyba zależy od nacji. W innych społecznościach ludzie nawet drzwi nie zamykają. To o czyms swiadczy. Popatrzcie zresztą na inne religie - czego nie wolno czy zakazane - tego sie nie robi.U nas jest dekalog - i co z tego? Nawet jeśli sie popełnia grzechy - ksiądz odpuści. Czyli taka ta nasza wiara? A popularne kiedys odpusty - zapłacisz i masz odpuszczone. Bez sensu
                         • dociek Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 16.08.20, 11:41
                          Ja cały czas uważam, że to ma działać jako zasłona spraw ważniejszych, jako tematyka zastępcza oraz tzw. mechanizm wskazania "kozła ofiarnego".
                          Mechanizm kozła ofiarnego polega na tym, iż grupa społeczna w momencie kryzysu, dezintegracji czy zagrożenia, by powrócić do stanu utraconej równowagi, obiera sobie ofiarę, która staje się obiektem zbiorowej agresji całej grupy. Agresja ta ma na celu uśmiercenie bądź różnego rodzaju wykluczenie ofiary (wypędzenie, wykluczenie symboliczne – np. opaski z „gwiazdą Dawida” lub przezwiska w grupie rówieśniczej). Grupa wmawia sobie bowiem, że ofiara ta ponosi winę za nieszczęście lub zagrożenie, które doprowadziło do kryzysu, dezintegracji grupy.
                         • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 16.08.20, 14:18
                          iryska:

                          > Nawet jeśli sie popełnia grzechy - ksiądz odpuści.

                          Rozumiem irytację wobec niemoralnego postępowania ludzi, ale nie wierzę, że ksiądz odpuszcza grzechy bo wg. Pisma św. tylko jest to wyłączna kompetencją Najwyższego.
                          Jako wierzący wiem, że nawet jak w konfesjonale dostałem rozgrzeszenie, a wyspowiadałem się nieuczciwie, albo coś zataiłem, to NIEBO nie dało mi usprawiedliwienia, - ba wyszedłem z konfesjonału jeszcze bardziej grzeszny, niż do niego wszedłem (a tak mi się niestety zdarzyło kilka razy), - ot co, .......

                          Pozdr.
                         • grrrrw Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 16.08.20, 16:23
                          Konfesjonał to ani sąd karny ani cywilny.

                          Pełna formuła rozgrzeszenia w Kościele katolickim ma brzmienie: Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna, i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów, niech ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła.
                         • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 16.08.20, 17:40
                          iryska:

                          > A w ludziach takie podejście powoduje bezkarnosc i zachętę ,
                          > bo w końcu i tak bedę miał odpuszczone?

                          Bezkarność w ludziach powoduje też błędne wmawianie im, że ksiądz odpuszcza grzechy.
                          Grrrrw wyraziła to jeszcze lepiej niż ja, bo przytoczyła formułę rozgrzeszenia, gdzie widać jak na dłoni, że nie ksiądz, a NIEBO udziela przebaczenia (dziękuję jej za to!).
                          Cieszę się, iż już teraz się rozumiemy.

                          Pozdrawiam koncyliacyjne.
                 • suender Re: Na każdy grzbiet znajdzie się pałka i paragra 13.08.20, 19:54
                  pia.ed:

                  > Doświadczona prokuratorka Magdalena Włodarczak odmówiła ścigania osób,
                  > które zawiesiły tęczową flagę ....

                  Już kilka razy uświadamiałem, że niektórzy tu piszą kłamstwo!
                  Myślę, że tym razem się opamiętają, kiedy napiszę:
                  Te flagi, które zawieszano na pomnikach nie były TĘCZOWE!
                  Tęczowe mają 7 kolorów, a zawieszane miały 6 kolorów.
                  Widocznie nie wszyscy tu piszący ukończyli podstawówkę, - takim radzę nadrobienie opuszczonego wykładu z fizyki o rozszczepieniu światła, - ot co, .....
                  A więc, - Widmo tęczy jest 7 kolorowe:

                  1. czerwony (na zewnątrz łuku),
                  2. pomarańczowy,
                  3. żółty,
                  4. zielony,
                  5. . niebieski,
                  6. indygo
                  7. fioletowy (wewnątrz łuku).

                  To tutaj: pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99cza


                  Pozdrawiam edukacyjnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka