Dodaj do ulubionych

Łukaszenka juz grozi

10.08.20, 13:53
Alaksandr Łukaszenka zabrał głos pierwszy raz po krwawych zamieszkach na Białorusi. - Otrzymują dyspozycje z zagranicy - powiedział o demonstrantach, strasząc jednocześnie, że jeśli będzie taka potrzeba, do wobec osób protestujących użyje "adekwatnej siły". Wśród krajów, które miały podburzać protesty na Białorusi, wymienił Polskę.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26197203,panstwowa-agencja-lukaszenka-wcale-nie-uciekl-z-kraju-mial.html#s=BoxMMtImg1
Bez komentarza
Obserwuj wątek
  • alfredka1 Re: Łukaszenka juz grozi 10.08.20, 14:39
   ... może odgrażac się , Putin mu teraz nie pomoże . Sam ma kłopoty z opozycją .Co prawda z niewielką ale w różnych zakątkach Rosji.
   Przecież to nie jest jeszcze LAWINA oporu, dopiero poczatki . Naród zawsze był pod butem "wielkiej rosji".
   My chyba nie doczekamy się ale wierzę, żę powoli powoli /tak jak u nas/ dojrzeją narodowo . Co prawda u nas dojrzeli ale niestety zbyt narodowo sad(
   • dociek Re: Łukaszenka juz grozi 11.08.20, 09:20
    Dla mnie to wzajemne napuszczanie Białorusi na Polskę, Polski na Rosję i vice versa, to wyłącznie gra pod publiczkę, oficjalna strawa dla ciemnego ludu.
    Za kulisami tej "wrogości" służby specjalne i ich wodzowie wraz z dyktatorkami mają się w najlepsze i precyzyjnie, z rozmysłem współdziałają w demontażu porządku według demokratycznych i wolnościowych standardów Europy.
    Bo im gorzej, tym lepiej.
    • iryska2604 Re: Łukaszenka juz grozi 11.08.20, 12:14
     Druga noc protestów po wyborach prezydenta Białorusi to starcia z milicją i OMON-em oraz potwierdzona śmierć jednego z demonstrantów. Przebywający w Mińsku Wojciech Wojtasiewicz mówi, że agresja ze strony służb rośnie. - Widać, że oni są strasznie nakręceni, pełni agresji. Nie można wykluczyć, że są czymś nafaszerowani. Ale myślę, że oni też się trochę boją - mówił w TOK FM dziennikarz "Nowej Europy Wschodniej".

     www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,26199921,im-wiecej-osob-zginie-tym-wieksza-bedzie-wscieklosc-ludzi.html#s=BoxMMtImg4

     Powiem coś brutalnego, ale to nie jest tylko moja teza, słyszałem to też z ust kilku osób: im więcej osób zginie, tym większa będzie wściekłość ludzi i protesty się będą nasilać. A nie ma możliwości, żeby ludzie nie ginęli - choćby w sytuacjach, gdy ludzie zaczynają uciekać, gdy OMON naciera - ktoś kogoś może stratować. Jeśli ono (służby) będą tak brutalni, to znowu ktoś straci życie. Wtedy ludzie będą jeszcze bardziej wściekli - podsumował dziennikarz "Nowej Europy Wschodniej" w rozmowie z Piotrem Maślakiem.
     • iryska2604 Re: Łukaszenka juz grozi 19.08.20, 17:23
      Alaksandr Łukaszenka kolejny raz zarzucił krajom Zachodu chęć ingerowania w wewnętrzne sprawy Białorusi, wskazując równocześnie, że ich przywódcy powinni zająć się własnymi problemami. - Otwarcie deklarują zbieranie funduszy i wysyłanie ich na Białoruś - powiedział cytowany przez agencję BiełTA urzędujący prezydent Białorusi.

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,26223439,alaksandr-lukaszenka-znow-oskarza-zachod-otwarcie-deklaruja.html#s=BoxOpMT

      Nie roi im sie czasem jakas prowokacja?
      • alfredka1 Re: Łukaszenka juz grozi 19.08.20, 17:43
       .. nie .... nie ma możliwości na prowokację ... no, bo gdzie ?
       na granicy? ale na której ?
       wewnątrz ? to jaka ?
       może oskarzyć o jakieś paskudne przestepstwo cudzoziemca ale to nic nie da .... Białorusini tego już nie kupią .
   • estella50 Re: Łukaszenka juz grozi 11.08.20, 15:07
    Jak podaje Onet:
    Sztab: Cichanouska wywieziona z kraju przez władze

    - Swiatłana Cichanouska została wywieziona z Białorusi przez białoruskie władze, nie miała wyboru - powiedziała agencji Reutera przedstawicielka kandydatki w niedzielnych wyborach prezydenckich Wolha Kawalkowa. Wyjazd pozwolił na uwolnienie szefowej jej sztabu Maryi Maroz - pisze porta Tut.by.

    - Została wywieziona z kraju przez władze. Nie miała wyboru. Pięć minut przed wizytą omawialiśmy nasze plany na przyszłość i z pewnością nie miała zamiaru opuszczać kraju - powiedziała Kawalkowa w rozmowie z agencją Reutera.

    - Ważne, że jest wolna i żyje. Wyjechały razem z Maryją Maroz. Jednak zakładnikami jest część zespołu Swiatłany - przekazała Kawalkowa, cytowana we wtorek na kanale niezależnego portalu Tut.by w serwisie Telegram.


    3 godziny spędziła w Państwowej Komisji Wyborczej! Ile czasu trzeb, żeby zobaczyć wyniki? Na pewno tam dopadli ją wysłannicy Łukaszenki i dali wybór: wyjeżdżasz i żyjesz, albo twoje dzieci, mąż zapłacą za to.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka