Dodaj do ulubionych

Ale zapobiegliwi...

12.08.20, 17:17
Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy, który znosi odpowiedzialność ministrów i urzędników za działania w czasie pandemii. "Nie popełnia przestępstwa ten, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeśli działa w interesie społecznym"- brzmi jeden z przepisów. - Chcą przykryć winy swoich - mówi przewodniczący klubu Lewicy.

wyborcza.pl/7,82983,26204446,pis-chce-zniesc-przepisy-karne-dla-tych-ktorzy-robili-przekrety.html
Projekt o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych pojawił się nieoczekiwanie na stronach sejmowych. Jego autorami są posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Od razu dostał numer druku. "To jest gmeranie w prawie, które ma usprawiedliwić ich złe czyny. Na postawie tego przepisu można umorzyć śledztwo w sprawie respiratorów od handlarza bronią i bezużytecznych maseczek” - komentuje Krzysztof Gawkowski przewodniczący kluby Lewicy. Kluczowy jest jeden przepis: "Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione.”

Tego sie juz po prostu nie da skomentować
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: Ale zapobiegliwi... 12.08.20, 18:36
   Na taki pomysł to może wpaść tylko ten, kto kradnie i szuka alibi. Ale Szumowski myli się, że może spać spokojnie z tymi milionami pod poduszką. Spokojnie to można udowodnić, że taka ustawa jest funta kłaków warta, bo nie może być równych i równiejszych. A biorą przecież niemałą pensję z jeszcze lepszymi premiami i nagrodami, żeby właśnie m.in. pilnować rzetelności umów. Duże pieniądze za dużą odpowiedzialność.
     • dociek Re: Ale zapobiegliwi... 13.08.20, 13:50
      Koryto wypacza każdego, kto się do niego dorwie. Choćby był uprzednio nawet "aniołem", to staje się bezduszną świnią. Według starego, stalinowskiego wzorca: " uśmiechnął się i pomachał ręką, a przecież mógł zabić..."
      I jak się dziwić teraz, gdy ktoś, czy raczej ktosie tkwią nieoderwanie przy korycie od 2 tysięcy lat?

      "W środę w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu odbyła się druga rozprawa w sprawie księdza Piotra M. z Ruszowa, który rzekomo molestował dwie dziewczynki. Tym razem zeznawały matki ofiar.
      Podczas gdy oskarżony ksiądz był prowadzony przez policję na salę rozpraw, funkcjonariusze nakazali zgromadzonym, aby ich przepuścili. Wówczas jedna z kobiet wspierająca księdza wtórowała: ''Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego! Podobno podczas pierwszej rozprawy jedna z kobiet wspierających księdza miała stwierdzić, że jego dwie małoletnie ofiary to "małe prostytutki". W środę wielbicielki Piotra M. również nie szczędziły komplementów pod jego adresem:
      Te wszystkie oskarżenia padają z ust osób, które nie chodzą do Kościoła. Nie bronię księdza, bronię człowieka. To dobry człowiek, który jest niewinny.
      "

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka