Dodaj do ulubionych

Kaczyński rozważa usunięcie ziobrystów z rządu?

28.08.20, 16:03
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki kilkukrotnie zapowiadał natomiast, że jeżeli liczba ministerstw zostanie zredukowana, niemożliwe będzie zaoferowanie koalicjantom PiS-u w obozie Zjednoczonej Prawicy, tzn. Porozumieniu Jarosława Gowina oraz Solidarnej Polsce Zbigniewa Ziobry po dwóch ministerstw, jak miało to miejsce wcześniej.
Według „Rzeczpospolitej” dalszy byt Zjednoczonej Prawicy stoi pod znakiem zapytania, a atmosfera w jej szeregach od dawna nie była tak nerwowa. Jednym z rozważanych przez Jarosława Kaczyńskiego scenariuszy dalszego sprawowania władzy ma być rezygnacja z koalicji z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i szukanie sejmowej większości wśród innych ugrupowań. Na istnienie takiego hipotetycznego scenariusza mieli wskazywać nie tylko politycy z obozu władzy, ale również z opozycji. Według części z nich, pojawienie się w przestrzeni publicznej informacji o możliwym rozpadzie koalicji to celowe podgrzewanie atmosfery w przededniu kluczowych rozstrzygnięć w obozie Zjednoczonej Prawicy.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,26249245,rzad-bez-solidarnej-polski-rp-kaczynski-rozwaza-takie-rozwiazanie.html#s=BoxOpImg1
Ciekawe...Moze zauwazył ze Ziobro szykuje sie do objecia władzy po nim i sie wkurzył?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka