Dodaj do ulubionych

Biedna ta nasza oświata

30.08.20, 11:55
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak z PiS wzięła udział w kontrmanifestacji, która odbyła się podczas zorganizowanego w Krakowie Marszu Równości. Nowak demonstrowała m.in. obok baneru "Maryja zwycięży szatana", a w tym samym czasie swoją kontrmanifestację prowadziły też środowiska narodowe. - Środowisko LGBT ma jeden cel. Zniszczyć świat, w którym żyjemy, i na ruinach tego świata zbudować swój świat neobarbarzyński - mówiła wcześniej.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26252141,marsz-rownosci-w-krakowie-kuratorka-oswiaty-na-czele-kontrmanifestacji.html#do_w=46&do_v=58&do_a=287&s=BoxNewsMT
Nas juz nie bedzie - ale zgroza ogarnia , szkoda mi przyszłych pokoleń. Moze ich jednak wcześniej diabli wezmą?
Obserwuj wątek
      • estella50 Re: Biedna ta nasza oświata 01.09.20, 12:25
        www.facebook.com/watch/?v=672891619981129&extid=J9tqScFhjIw5FewZ

W kontekście biednej (umysłowo) dzisiejszej oświaty proponuję rozmowę K. Piaseckiego z rzecznikiem praw dziecka o tym, jak to edukatorzy seksualni zmieniają dzieciom płeć. I nie tylko o tym.
          • iryska2604 Re: Biedna ta nasza oświata 01.09.20, 17:19
            "To już przestaje być cyniczna propaganda, a zaczyna się czyste szaleństwo", "Fundamentalizm religijny wyraźnie zastąpił u niego wiedzę i realne spojrzenie na rzeczywistość", "Nie powinien zbliżać się do jakichkolwiek dzieci" - to tylko niektóre komentarze po wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak stwierdził, że w Polsce zdarzały się przypadki, gdy edukatorzy seksualni podawali dzieciom "jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26258783,komentarze-po-wypowiedzi-pawlaka-o-edukatorach-i-srodkach-na.html#s=BoxOpImg1
              • dociek Re: Biedna ta nasza oświata 01.09.20, 20:17
                Tak sobie dumam, że byłem już tyle lat facetem. Może ciekawie byłoby zdobyć taką tabletkę, żeby poznać odmienną płeć. Zawsze lubiłem kobiety, to może i siebie pokocham?

Skąd oni ku**a biorą takich przygłupów do rządzenia? Przecież to ultrakatolski matoł z Ordo Iuris.
                Jak ma być w Polsce dobrze i lepiej przy takich, tfu... nawiedzonych lumpen-pseudointeligentach?

Zdaniem Mikołaja Pawlaka w Poznaniu doszło do sytuacji, w których edukatorzy seksualni wychwytywali rozchwiane dzieci i podawali im leki na zmianę płci. Sęk w tym, że edukatorów seksualnych w poznańskich szkołach nie ma, były za to szkolenia z edukacji seksualnej, ale dla nauczycieli, którzy później podzielą się wiedzą z dziećmi - za zgodą ich rodziców. Z kolei podawanie leków dzieciom jest przestępstwem - prokuratura jednak o takich przypadkach w Poznaniu nie słyszała.
                Poznań pojawił się pewnie dlatego, że ruszamy z Grupą Stonewall z cyklem szkoleń edukacyjnych dla nauczycieli i nauczycielek poznańskich szkół. Ale nie są one dla uczniów. Więc pewnie panu Mikołajowi Pawlakowi po prostu coś tam świtało, ale za bardzo nie wiedział, co.
                O sprawie rozmawiamy także z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Podawanie dzieciom leków, które zagrażają ich życiu lub zdrowiu, jest przestępstwem. Czy zgłosili się rodzice, których dzieciom edukatorzy rzekomo podawali środki farmakologiczne na zmianę płci?

- Nie przypominam sobie, żebyśmy mieli taką sprawę - mówi Onetowi prok. Łukasz Wawrzyniak i obiecuje poinformować, jeśli po dokładnym sprawdzeniu okaże się, że jednak było inaczej.
                    • estella50 Re: Biedna ta nasza oświata 02.09.20, 19:09
                      Jolanta Saacewicz

Jestem matką dwójki dzieci LGBT. Matką dzieci nieheteronormatywnych, mieszkającą w Polsce.
                      Na nieszczęście w Polsce.
                      Moje dzieci mają 19 i 28 lat. Jedno jest osobą homoseksualną, drugie transseksualną.
                      Dlaczego? Bo takie się urodziły, odkryły swoją tożsamość płciową w pewnym okresie swojego życia i postanowiły żyć w zgodzie ze sobą. Z moim całkowitym poparciem.
                      Niestety, nie będą żyć tu, w Polsce. Dwa miesiące temu zadecydowali o opuszczeniu kraju.
                      Wyjechali do 2 różnych krajów UE. Do NORMALNYCH KRAJÓW.
                      Jeden do pracy, drugi na studia. Żaden nie wróci do Polski.
                      Dlaczego?? ZE STRACHU!
                      Mój syn, gej, kilka razy został pobity. Mój transseksualny syn boi się, co go czeka, "gdy ktoś się dowie". Ktoś, czyli nawiedzony Rycerz Maryi czy kibol.
                      Całe zawodowe życie uczyłam młodzież szacunku dla innego człowieka, empatii, zrozumienia. Całe 30 lat pracy w oświacie uczyłam młodzież opowiadania się za słabszym. Tego samego uczyłam moje dzieci.Nie rozumiem szerzącej się nienawiści do osób LGBT, nie rozumiem wykluczania ich poza nawias społeczeństwa, nie rozumiem takiej "miłości bliźniego" w katolickim ponoć kraju.
                      Jestem matką, jestem Polką.
                      I mam do Polski żal, olbrzymi żal o to, że nie mogę widzieć moich dzieci na niedzielnych obiadach.
                      Mam do Ciebie Polsko żal, że nie mogę być przy moich dzieciach w ważnych dla nich chwilach.
                      I nigdy Ci nie wybaczę Polsko, że moje dzieci musiały uciekać, zostawiając mnie z rozdartym sercem i duszą.
                      Małgorzata

Kto może bez współczucia, bez zrozumienia dla matki czytać ten list? Kto może nie wściekać się na troglodytów w rządzie?
                      • suender Re: Biedna ta nasza oświata 03.09.20, 11:40
                        estella50:

> Jestem matką dwójki dzieci LGBT. Matką dzieci
                        > nieheteronormatywnych, mieszkającą w Polsce.

Wszystko wskazuje na to, że dzieci tą dobrą matkę oszukują, albo dzieci wpadły rzeczywiście w szpony Szatana.
                        Niech biedna matka pamięta, że: "My Chrześcijanie zostaliśmy powołani na tej Ziemi tylko po to, by Szatana gonić jak się tylko da, by był tu kopany bez przerwy w siedzenie!"
                        Ot co, .......

Pozdrawiam w południe.
                    • suender Re: Biedna ta nasza oświata 02.09.20, 19:41
                      iryska2604:

> Suender, nie broń tego przygłupa to raz

Tam gdzie M. Pawlak sam się zaoruje, to go nie bronię, bo ma słabości b. dużo.Natomiast tam gdzie mu się przypadkiem trafi (jak ślepej kurze ziarenko), to oceniam jego wypowiedź jako rozsądną (tak jest akurat wyjątkowo w przedmiotowym przypadku).

Popatrz: Mowa Chrystusa gdy mówił prawdę też oburzała, i co miał z tego powodu zamilknąć, - bo motłoch lubi hedonizm?
                      Pamiętasz co o Nim napisano?:"Twarda jest jego mowa, - i któż jej słuchać może!"

> a dwa- jak jeszcze ty zaczniesz na temat LGBT ZE TO NIE LUDZIE TO MNIE TRAFI JASNY....

Po pierwsze: W tej sprawie jestem neutralny (nie mówię,ani tak, ani nie). Natomiast jako chrześcijanin mam prawo nie akceptować praktykowania OKULTYZMU (nim się brzydzić) przez sodomitów.
                      Ale uważam wszystkich za ludzi (dobrych i złych), natomiast LGBT nie jest w moich oczach ani ideologią, ani istniejącym bytem, czyli taki sobie zbiór pusty.
                      Uzasadnienie: Na to by LGBT mogło być ideologią potrzebuje bardzo silnych filozoficznych podwalin, a nie ma żadnych!.
                      Z drugiej strony LGBT jest konceptem umysłowym, typu: zbiór pusty, gdyż żaden Lgbtowiec nie jest PRAWDZIWY, gdyż nie potrafi udowodnić swego LGBTOWSTWA, - nawet przed sądem.
                      Natomiast są, a jakże, popieracze i udawacze, typu człowieczego.

Pozdrawiam koncyliacyjnie.
                • suender Re: Biedna ta nasza oświata 02.09.20, 17:26
                  dociek:

> Skąd oni ku**a biorą takich przygłupów do rządzenia?

Inaczej:
                  Raczej intencją M. Pawlaka było chyba też profilaktyczne dmucha nie na zimne, niż docelowe obudzenie się z ręką w nocniku.
                  Popatrzmy też tak na to, choć nie wykluczone, że wypowiedź RPDz, miały też jakieś podstawy w faktach.
                  Lbgetowcy są nieprzewidywalni, - wystarczy popatrzeć na ich strony internetowe i blogi, - ot co, ....

Pozdrawiam.!
          • dociek Re: Biedna ta nasza oświata 13.09.20, 23:22
            Tacy teraz "wieszczowie", jaka Rzeczypospolita. A może już wyłącznie pospolita?

Zenon Martyniuk obok Mickiewicza i Szymborskiej

Lider zespołu Akcent przez lata śpiewania stworzył sobie ogromną rzeszę fanów, do tego stopnia, że TVP postanowiło wyreżyserować biograficzny film o życiu gwiazdora pod tytułem Zenek, który swoją premierę miał w Walentynki tego roku.
            Teraz, jak się okazało, król disco polo trafił także do szkolnych podręczników języka polskiego. Kabaret Smile na swoim profilu w mediach społecznościowych dodał post ze zdjęciem jednego z zadań. ... Jak widzimy, do jednego z zadań z języka polskiego w ćwiczeniach dołączonych do podręcznika Między słowami dla klasy VI. znalazła się parafraza przeboju Zenona Martyniuka Przez twe oczy zielone. Podręcznik został dopuszczony do użytkowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
        • suender Re: Biedna ta nasza oświata 01.09.20, 17:31
          estella50:

> proponuję rozmowę K. Piaseckiego z rzecznikiem praw dziecka o tym, jak to edukatorzy
          > seksualni zmieniają dzieciom płeć.

Też się z tym zapoznałem, a jeden komentarz, który mogę jako tako zaakceptować jest poniższy, - ale gdzie indziej podpatrzony:

"Mikołaju Pawlak, gdyby po twoich słowach prawdy nie było takiego oburzenia ciemnogrodu pro lgbetowskiego, to powinieneś był myśleć iż robisz coś nie tak.
          Jak na razie, jest piękne oburzenie, więc szacun dla ciebie!"

Pozdr.
      • aga-kosa Re: Prośba do Administracji 03.09.20, 12:55
        Suender, co bierzesz? Podziel się. W dzisiejszych czasach na trzeźwo nie idzie dyskutować.
        Mojemu księdzu w N. powiedziałam, że medycyna już tak daleko zaszła w badaniach prenatalnych, że można będzie przyuważyć, kto ma kabelki w mózgu poprzestawiane - dokopać się takiemu w łonie matki nie da, ale może jakieś propozycje.... było nie było chyba już takie dziecię szpony trzymają ? , bo takie dziecię to już nie stworzenie Boże? sad aga
        • suender Re: Prośba do Administracji 03.09.20, 15:07
          aga-kosa:

> Suender, co bierzesz? Podziel się.

Już się dzielę:
          Codziennie biorę na tapetę wiadomości z rozlicznych mediów i je porównuję, przy czym bawię się niemożebni. Gorąco takie BRANIE polecam.

> , że medycyna już tak daleko zaszła w badaniach prenatalnych, że można będzie przyuważyć,
          > kto ma kabelki w mózgu poprzestawiane .....

Medycyna się też myli i to w ramach nowoczesnej techniki (maszyny nie są, - i nigdy nie będą doskonałe.), jak i w wyniku błędów lekarskich (człowiek jest ułomny).
          Przykładami takich złych diagnoz medycznych (w tym wygranych spraw sądowych) z internetu mógłbym Cię zasypać, - ot co, ....
          Na temat reszty może sobie porozmawiamy później.

Pozdrawiam edukacyjnie.
      • suender Re: Prośba do Administracji 03.09.20, 14:54
        jutka1:

> Czy mogłabym prosić o traktowanie słowa "sodomita" jako obraźliwe i wręcz niecenzuralne,

1. Miałem swego czasu podobną rzecz na myśli, ale w jej wyrażeniu mnie Pani Jutka1 ubiegła.

2. Z tego co wiadomo, to Rada Języka Polskiego (ca. 85 wybitnych językoznawców) przymierza się do pierwszego wydania Słownika Słów Obraźliwych i Niecenzuralnych.
        pl.wikipedia.org/wiki/Rada_J%C4%99zyka_Polskiego

Chyba jest jeszcze do znalezienia w necie wypowiedź w tym temacie (chyba) prof. J. Bralczyka.
        Ujawniając szczegóły, ---> to niby już są zbierane od zainteresowanych różnych organizacji społecznych propozycje takich słów.
        Prof. Bralczyk jako znany ze swego humoru, miał wesołą minę, że jak to jest?, - każda organizacja ma różne słowa (na wzajem sprzeczne) do zamieszczenia w takowym słowniku.
        Przykładowo ateiści chcą słowo CHRZEST uznać jako obraźliwe, Lbgtowcy słowo MAMA i TATA, zaś wierzący słowo GENDER.
        Więc komentarz językoznawcy był krótki: "Jak tu wszystkim wygodzić??"

3. Przy okazji takie małe uzasadnionko:
        archiwum.rp.pl/artykul/666347-Slownik-slow-obelzywych.html

KOMENTARZ Słownik słów obelżywych Jakie słowa obrażają homoseksualistę? Pedał, ciota, homek czy zboczeniec - dziś niemal nieobecne (i dobrze!) w dyskursie publicznym - już nie. Teraz słownik słów uznawanych za obraźliwe dla gejów poszerzył się o słowa "matka" i "ojciec".
        Jakie są przyczyny wciągnięcia tych pierwszych wymawianych przez dziecko słów na listę obraźliwych? Otóż to, że gdy dziecko ma pecha być...

Uprzejmie pozdrawiam czwartkowo.
        • aga-kosa Re: Prośba do Administracji 03.09.20, 16:06
          Podobno profesor Jan Miodek na wykładzie zapytał studentów o wyraz ABSTRAHUJE . Ostatnio w wymowie już się nie robi różnicy - wręcz uważane za nieprawidłowe wymawianie "h" i "CH". I na tym wykładzie profesor zapytał: - "Co znaczy ABSTRA?"
          Wniosek : różnie to z "wyrazami" bywa.
          Znałam żonę policjanta, która założyła sprawę swojemu sąsiadowi, bo do jej męża wykrzykiwał: - Ty Piotrusiu. wink aga
          • suender Re: Prośba do Administracji 03.09.20, 19:13
            aga-kosa:

> Podobno profesor Jan Miodek na wykładzie zapytał studentów o wyraz ABSTRAHUJE

1. W nawiązaniu do w/w zabawnego zapytania Miodka (on jest o rok starszy i chodził do szkoły podstawowej gdzie i ja zachodziłem, kiedy miałem zajęcia z młodzieżą ca. trzydzieści lat później.

Zatem w nawiązaniu: W szkole nauczyciel od WFu (średnia szkoła) zapytał nas czy zwrot SZACHUJE jest niecenzuralny? Koledzy się skrzywili. a on spokojnie: SZACHUJE to jest wyraz jak najbardziej cenzuralny, bo jest on bardzo popularny wśród szachistów, - he, hi, hi, hi, ....

2. Przy okazji dla wiadomości Aga-kosy:

Moje poglądy w kwestii LGBT podziela dziesiątki tysięcy ludzi (nawet bardzo szacowne osoby), - w tym też Monika Jaruzelska.
            Patrz filmik:
            www.youtube.com/watch?v=iopWCFvBwkg

Pozdrawiam wieczornie.
        • suender Re: Prośba do Administracji 06.09.20, 17:41
          alfredka1:

> pozdrawiam z łoża boleści ...

1. Szczęśliwi ci co mają jeszcze jakieś loże!
          Co mają powiedzieć bezdomni, co ich nawet na łoże nie stać?

2. W takiej starej przypowieści bohater zauważył na ulicy śmierć, gapiącą się na niego wielkimi oczami. Przerażony schronił się w pobliskim domu przyjaciela. Ten go wysłuchał i poradził natychmiast pryskać jak najdalej, czyli do Samarkandy. Dał mu swojego najlepszego konia, a sam poszedł pertraktować ze śmiercią. zapytał ją dlaczego nęka owego przyjaciela. A śmierć na to: Nie nękam, nawet nie spodziewałam się go tutaj, bo wieczorem mamy spotkanie daleko stąd, w Samarkandzie...

Pozdrawiam niedzielnie.
        • dociek Re: Prośba do Administracji 10.09.20, 07:01
          Kościelna obłuda czyli bezczelne zakłamanie. Odczytajmy to na odwrót: ponieważ matematyka, język polski, nauki o środowisku są obowiązkowe w szkole, dlatego są akceptowane, bo są nauką. W przeciwieństwie do katechezy religijnej, czyli tzw. lekcji religii, która nie jest nauką, tylko niczym innym, jak indoktrynacją religijną, czyli wymuszaniem zaakceptowania absurdu.
          I od kiedy to logikę, która jest istotną dziedziną nauki, można porównywać do katechezy, która jest ogłupianiem i podporządkowywaniem Kościołowi kolejnych owieczek? Od wieków robią z ludzi baranów i nadal to czynią. Niech robią to dla chętnych w szkółkach parafialnych na własny koszt.

Zgodnie z wynikami badania, które przeprowadzono dla portalu o2.pl na platformie Ariadna, ponad połowa Polaków nie chce obowiązkowych lekcji religii w szkołach. Komentarza w tej sprawie udzielił na antenie programu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Ks. dr Gęsiak zauważył, że podopieczni są krytycznie nastawieni do większości zajęć obowiązkowych, a nie tylko lekcji religii. Jedynym przedmiotem, do którego aż 90 procent miało odnosić się pozytywnie, było wychowanie fizyczne. Ks. dr Gęsiak wskazywał, że jedną z przyczyn niechęci uczniów do katechezy jest dobrowolność. Ponieważ udział w lekcjach religii wynika z decyzji ucznia lub rodziców, a nie programu szkolnego, podopieczni mają szczególne trudności z mobilizacją. Jednocześnie duchowny położył nacisk na konieczność istnienia zajęć, na których dzieci i młodzież mogliby poznawać system wartości.

Natomiast ta rezygnacja często wynika z prostego faktu, że właśnie pewnej dobrowolności. (...) Jeden z postulatów (...) to by była pewna obowiązkowa alternatywa, to znaczy jakieś zajęcia aksjologiczne, (...) które młody człowiek musiałby podjąć, gdzie uczyłby się pewnego systemu wartości. Takim przedmiotem mogłaby być etyka ...
          • suender Re: Prośba do Administracji 10.09.20, 12:54
            dociek:

> , czyli tzw. lekcji religii, która nie jest nauką, tylko niczym ....

1. Religia jest jak najbardziej normalną nauką (o Bogu) i tysiąckroć ważniejszą dla życia na Ziemi jak docelowego Transcendentalnego, - kto o to nie wie powinien się douczyć!
            Piszę to z pełną świadomością , - jako zapalony matematyk-fizyk po studiach, oraz tłumacz, na co dzień.
            Nauki ścisłe traktuję jako docześnie przydatne dla rozwoju utylitaryzmu, oraz jako wspaniałą przygodę intelektualną.

2. Co do nauki Religii w świeckiej szkole, to jest to sprawa do kompromisowego dogadania.
            Wielu twierdzi, że szkoła świecka użyczając miejsce na lekcje Religii spłaca dług wdzięczności wobec edukacji przykościelnej, która przez tysiące lat uczyła obok Religii też matematyki, fizyki z przyrodoznawstwem, oraz śpiewu. To jest w miarę silny argument.

3. A to, że się nie za bardzo lubi Religię w szkole, że się liczni na nią oburzają, to bardzo dobry sygnał.
            Jak to powiedział mądry abp. Fulton Sheen:

"Jak Kapłan (Katecheta) uczący Słowa Bożego prowadzi zajęcia tak, że się słuchacze nie oburzają, - znaczy iż ........ robi coś nie tak!"

Pozdrawiam koncyliacyjnie:
            Wasz Suender.
            • iryska2604 Re: Prośba do Administracji 10.09.20, 20:14
              Co prawda ja już dzieci nie mam ale byłabym za tym aby religia była w salach parafialnych a w szkołach jeśli juz to religioznawstwo. Przecież wiara to jest jak najbardziej indywidualna sprawa i tu suender nie masz racji - nie mozna nikogo zmuszać do wyznawania takiej a nie innej wiary.
              • dociek Re: Prośba do Administracji 10.09.20, 21:16
                Nauką o bogu, czy o bogach jest religioznawstwo opisujące aspekty powstania i historię wierzeń. Nawet jest filozofia zgłębiająca teologię naturalną. Religia jaką rozpowszechniają kapłani katoliccy w Polsce i katecheci absolutnie nie jest nauką. Jest zaprzeczeniem nauki.
                Religia w znanej nam formie katechezy szkolnej, czy nawet przedszkolnej (to ostatnie uważam za wychowawczy skandal), jest ewidentną indoktrynacją religijną.
              • suender Re: Prośba do Administracji 11.09.20, 11:42
                Iryska2604:

> i tu suender nie masz racji - nie mozna nikogo zmuszać do wyznawania takiej a nie innej wiary.

Powiem tak:

1. WIARA w Sakralium jest dana człowiekowi jako łaska NIEBA. WIARA (której nie da się nauczyć) przeszywa całe osobowe jestestwo i umysł: Umysł w wydaniu materialnym i nie materialnym, to jest w wydaniu holistycznym.

2. Zmuszanie do religii jest bez sensu, jest zwykłym TRESOWANIEM.
                Katecheza religijna nie ma mieć formy zmuszania do wyznawania, tylko formę pokazania oferty NIEBA dla człowieka, - by tak uświadomiona młoda osoba miała widzę o Wolnej Woli człowieka, by roztropnie mogła wybrać DOBRO, a nie ZŁO!

3. Uprzejmie dziękuję za komentarz do mego postu.

Pozdrawiam piątkowo.
            • kokrys1957 Re: Prośba do Administracji 10.09.20, 21:23
              Czy rozmawiając jako dziecko z własnym ojcem i matką potrzebowałem pośrednika? Nie, nie potrzebowałem. Czy do prywatnego monologu z Panem Bogiem, który wszystko widzi, każdy nasz postępek. wszystko słyszy, każde wypowiedziane przez nas słowo, zna wszystkie nasze myśli i te dobre i te złe, potrzebuję pośrednika? Pośrednika, który czasem jest bardziej grzeszny ode mnie, nastawiony na wszelką mamonę również za najmniejszą czynność, arogancki, bezczelny i obłudny? Są wspaniali, dobrzy i mądrzy księża, ale to ci źle postępujący są bardziej widoczni w różny rażący sposób i stąd wynika opinia o księżach a szczególnie biskupach. Przykład dają sami księża to co się dziwić że ludzie się do nich nie garną. Wielu moich kolegów wraz z rodzinami chodzi do kościoła, wielbiąc Pana Boga, ale gdy ksiądz ma zacząć kazanie wychodzą na zewnątrz. O czym to świadczy? Biblię mogę w spokoju poczytać w domu a utożsamianie się ze wspólnotą na pokaz, bo sąsiedzi widzą, jakoś mi nie pasuje.
              suender tak koncyliacyjnie, jakie: "...przez tysiące lat uczyła ... Religi..." ? Przejęzyczyłeś się i patrz pkt. 1
              • suender Re: Prośba do Administracji 11.09.20, 12:03
                kokrys:

> Przykład dają sami księża to co się dziwić że ludzie się do nich nie garną.

Do dobrych kapłanów też się nie będą docelowo garnęli
                Taki przykład dobitny mamy z Ewangelii.

Odwieczny Kapłan nad Kapłany i Zbawiciel Świata będąc na Ziemi miał na początku wielu słuchaczy, bo niby dobrze gadał (rzekło by się nawet : Nalać mu!). Ale jak zaczął przestrzegać przed przywarami i hedonizmem (np. cudzołóstwem + etc), to pospiesznie odchodzili mówiąc: "Twarda jest jego mowa, i któż jej słuchać może!"
                Ba, nawet jego uczniowie na takie trudne Jego dictum kręcili nosem, a On do nich: "Czy i wy także chcecie odejść?"

Tak, tak drogi Kokrys1957: Ci wychodzący z kościoła, by nie słuchać kazania przypominaj tych co o "twardej mowie" Jezusa prawili, - ot co, .....

Pozdrawiam koncyliacyjnie.
                • adria231 Re: Prośba do Administracji 13.09.20, 08:27
                  Zawsze uważałam, że najgorsze, co człowieka może spotkać, to głupi szef, bądź szefowie. Niestety, oświata zarządzana jest jest przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, co robią. Już wieki temu mądrzy ludzie głosili , że przyszłość narodu zależy od oświaty, od tego, jak młodzież będzie uczona i wychowywana.
                  Patrząc na obecne władze oświatowe nie mogę optymistycznie patrzeć na przyszłość narodu polskiego.
                  • estella50 Re: Prośba do Administracji 13.09.20, 08:53
                    Ja odnoszę wrażenie (i chyba się nie mylę), że pisowcom to właśnie nie przeszkadza, a nawet tak sobie życzą. Kogo obeszło, że co piąty uczeń nie ma dostępu do internetu, bo brak zasięgu, albo brak sprzętu w domu? Czy pan minister pomyślał i chociaż słówkiem się zająknął, jak ministerstwo zorganizowało tym uczniom zdalne nauczanie? Bo nie pomyślał i nie zorganizował!
                    Trudno też w tym miejscu nie wspomnieć o programie nauczania jak sprzed dziesięcioleci. O pracy odtwórczej a nie twórczej ucznia, o wymaganiu pamięciówek a nie własnego myślenia itd. itp. O przeładowanych klasach, o nauczycielach czasem z bożej łaski, bo nie każdy gotów z powołania biedę klepać.
                    Tak nauczeni i wychowani Polacy są łatwi, prości i gotowi do posłuszeństwa przez prostotę myślenia. Wódz będzie za nich myślał i zarządzał za nich ich życiem.
                      • dociek Re: Prośba do Administracji 13.09.20, 11:54
                        Rzecz od dawna wiadoma, że nieukami dużo lepiej się rządzi niż wykształconymi. I dlatego PiS przy wsparciu polskich kapłanów dorwał się do władzy, by jeszcze bardziej otumaniać i ogłupiać.
                        • iryska2604 Re: Prośba do Administracji 13.09.20, 17:42
                          Jak Czesi szukali w Polsce Boga. "Miałem chwilę zawahania: jestem w Korei Północnej?"

Radio Maryja nie miałoby w Czechach racji bytu. Od razu byśmy je wyśmiali. Polska jest dla nas ekstremalnym przykładem tego, co się może stać, gdy Kościół wpływa na państwo - mówią Vit Klusák i Filip Remunda, twórcy filmu "Jak Bóg szukał Karela" o zderzeniu czeskiego ateizmu z polską religijnością.

Pomnik Chrystusa ze Świebodzina, golgota nienarodzonych dzieci w Licheniu, Rodzina Radia Maryja, pielgrzymka do Częstochowy pod przewodnictwem księdza oskarżonego o molestowanie seksualne, mama przekonana, że plecak z wizerunkiem Hello Kitty to narzędzie szatana - m.in. takie sceny z podróży po Polsce pokazujecie w swoim najnowszym filmie "Jak Bóg szukał Karela". Czy słynący z ateizmu Czesi postrzegają Polaków jako religijnych fanatyków?

FILIP REMUNDA: Sądzę, że nie. Ja na pewno tak na was nie patrzę. Mam w Polsce przyjaciół, nasze narody mają podobne języki i kulturę, ponad 600 kilometrów wspólnej granicy. Wiem, że w czasach komunizmu Kościół odegrał w Polsce ważną rolę. Więc kiedy zetknąłem się z tym katolickim hardkorem i opresją, którą macie teraz, byłem zszokowany.

weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26283978,jak-czesi-szukali-w-polsce-boga-mialem-chwile-zawahania-jestem.html

Przeczytajcie całość - warto.

weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26283978,jak-czesi-szukali-w-polsce-boga-mialem-chwile-zawahania-jestem.html
                          • kokrys1957 Re: Prośba do Administracji 13.09.20, 19:53
                            Podobał mi się ten wywiad z linka, a osobiście stwierdzenia racjonalnych Czechów cytuję: "V.K.: Bóg nie jest gdzieś poza nami, w niebie czy w budynku, tylko w nas i moim zadaniem jest ciągłe szukanie go poprzez pracę ze swoim ego i tym, jak postępuję..."
                            Oraz: "V.K.: To człowiek musi pozwolić Bogu przyjść do siebie. Pozwalam, aby element boski pojawił się w moim życiu, pozwalam Bogu mnie znaleźć..."
                            I to jest moim zdaniem właściwa droga przez życie, żyj tak byś mógł ze spokojem i uśmiechem patrzeć we własne oczy w swoje odbicie w lustrze.I pozwól żyć innym ich własnym życiem. Praca nad sobą samym, choć nie zawsze się udaje w pełni ze względu na otoczenie.
                            Na pochwałę zasługuje też postawa księdza (właśnie z tych z powołania chcących służyć Bogu a nie mamonie i przyjemnościom), który umożliwił niechrzczonemu Karelowi dotknięcie Boga w sensie rozmowy w konfesjonale.
                            Nic specjalnie odkrywczego dla Polaków w tym wywiadzie nie ma, ale też wynika na przykładzie Czechów o ezoterycznych ciągotach, że człowiek potrzebuje w coś wierzyć. W siły Boskie czy też nadprzyrodzone.
                            • suender Re: Prośba do Administracji 14.09.20, 14:30
                              kokrys1957:

> Podobał mi się ten wywiad z linka, a osobiście stwierdzenia racjonalnych Czechów cytuję:
                              > "V.K.: Bóg nie jest gdzieś poza nami, w niebie czy w budynku, tylko w nas i moim zadaniem
                              > jest ciągłe szukanie go poprzez pracę ze swoim ego i tym, jak postępuję..."

Racjonalność te Czechy wywiedli z determinizmu rozumianego jakoś nico infantylnie.
                              Obecnie jednak determinizm w 90% został obalony przez Schroedingera, więc czeska racjonalność w dużej części upadła.

> Oraz: "V.K.: To człowiek musi pozwolić Bogu przyjść do siebie. ....

I z tym się w pełni zgadzam. To wynika z człowieczej Wolnej Woli, którą Najwyższy szanuje bardziej niż na odwrót.

> I pozwól żyć innym ich własnym życiem.

1. Żeby innym pozwolić żyć własnym życiem, to trza by najpierw polikwidować policję, prokuratorów, oraz więzienia. Przecież przestępcy i złodzieje też chcą żyć własnym życiem, a odmawiać im tego nie wolno (wiadomo TOLERANCJA). - ot co, ......

2. Ten artykuł odbija się w RP głośnym echem. Z tego powodu myślę, iż w ramach wzajemności Czesi wpuszczą ekipę filmowców z Polski, co nakręcą obraz o czeskiej wybitnej TOLERANCJI.

Pozdrawiam poniedziałkowo.
                              Wasz Suender.
                              • iryska2604 Re: Prośba do Administracji 14.09.20, 16:53
                                suender , moze i masz sporo racji ale to sa twoje racje - a wychodzi na to ze za bardzo chcesz wszystkich pouczać. A wracając do Czechów - bardzo ich lubię właśnie za ich specyficzne podejście do wszelakich spraw, za ich humor i za umiejetność dostosowywania sie do sytuacji. Polak musi cierpieć za miliony i wykazywać sie bohaterstwem choć nie zawsze mu to wychodzi - no i uwielbiamy tragedie.
                                • suender Re: Prośba do Administracji 14.09.20, 20:56
                                  Iryska:

> .... - a wychodzi na to ze za bardzo chcesz wszystkich pouczać.

1. Proszę wybaczyć, ale nie wiedziałem, że mam aż tak duże zdolności belferskie.
                                  A tak bardziej na poważnie, nie mam intencji mentorskich, raczej dopisując się do innych postów tylko w celu rozszerzenia palety możliwych innych poglądów.
                                  Mam pełną świadomość iż me prezentacje nie są doskonałe, ale tęż zależy mi na tym, by ktoś z forumowiczów uprzejmie mi je wykazał, wiadomo też czasami jak sroka, swój ogon chwalę. Ot co, .....

2. A tu z innej beczki: Jak wiecie, to jestem na emeryturze od ca. 12 lat i poukładam sobie w miarę wygodnie życie i tak bym chciał pociągnąć jak długo się da.

Aż tu ze zdziwkiem czytam o zakonnicy co była 34 lata w zakonie, a teraz składa śluby pustelnicze.
                                  Czyli z deszcz pod rynnę.Chyba bym nie dał rady poddać się tak spartańskiemu życiu:
                                  deon.pl/kosciol/przez-34-lata-byla-w-zakonie-felicjanek-zdecydowala-sie-na-zycie-w-pustelni-dlaczego,990304

Wasz Suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka