Dodaj do ulubionych

Senat musi naprawić jego bubel prawny

19.09.20, 16:35
I znowu prezes Kaczyński ze swoim wojskiem podeptał obyczaj i procedury sejmowe. I znowu mamy jakiś bubel prawny, który teraz Senat będzie porządkował.

Kaczyński „piątką dla zwierząt” zaszantażował moralnie i swój obóz, i opozycję. Jeśli chcesz być dobrym człowiekiem, musisz poprzeć mój pomysł, i to szybko - rzucił wyzwanie zwykły poseł. Sam okrzyknął się źródłem tego dobra. Przyzwoici posłowie opozycji mieli problem: czy ulżyć losowi zwierząt ramię w ramię z Kaczyńskim, czy bronić procedur i jakości stanowionego prawa.Rozumiem, że nikt nie chce zostać w oczach wyborców katem zwierząt. Ale… No właśnie. Trzeba było skorzystać z tej okazji i raz jeszcze huknąć w obronie demokratycznych procedur oraz taktycznie utrudnić prezesowi zostanie „najlepszym człowiekiem w Polsce”. Można było bardzo twardo nie zgodzić się na tego typu procedowanie, co wcale nie oznacza akceptacji dla dręczenia zwierząt. Opozycja to przespała, uległa szantażowi i lękowi przed elektoratem, wzięła udział w niszczeniu demokratycznych procedur, których tak konsekwentnie broniła w ostatnich latach. A przecież można było to wszystko z mównicy powiedzieć i powtórzyć parę razy na konferencjach prasowych, a potem np. wstrzymać się od głosu, deklarując normalny tryb pracy nad ustawą.
Swoją drogą siła empatii wobec zwierząt - którą całkowicie podzielam - gdzieś znika, gdy zaczynamy mówić o krzywdach ludzkich. Uchodźcy, niepełnosprawni, LGBT nie mają szans u „dobrego człowieka” Kaczyńskiego, o czym nas wielokrotnie - ze swoimi kamratami - przekonał.

Teraz Senat naprawi to, co Sejm popsuł, i mam nadzieję, że zwierzęta będą miały lepiej. Co do ludzi, to muszą poczekać. Na wymianę „dobrej zmiany”.

wyborcza.pl/7,75968,26316949,szantaz-kaczynskiego-teraz-senat-musi-naprawic-jego-bubel-prawny.html#s=BoxWyboImg3
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka