Dodaj do ulubionych

Naloty na marszałka

22.09.20, 20:04
Moja 80-letnia teściowa mało zawału nie dostała, jak zobaczyła wezwanie CBA na przesłuchanie, skoczyło jej ciśnienie, cały czas jest na proszkach uspokajających - sprawę wzywania starszych osób na przesłuchania w czasie pandemii postanowił nagłośnić czytelnik "Wyborczej".

szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26010406,cba-nie-odpuszcza-w-czasie-pandemii-wzywa-starsze-osoby-by.html
Wezwanie do teściowej naszego czytelnika przyszło 4 czerwca, w czwartek (wystawione zostało 29 maja w środę). Widnieje na nim informacja, że kobieta 5 czerwca o godzinie 14 ma stawić się w charakterze świadka w siedzibie szczecińskiej delegatury CBA przy ul. Żołnierskiej. Wzywana jest w związku z prowadzonym śledztwem sygnatura akt "RP IDs.41.2019, RSD 17/19 tj. o czyn określony m.in w art. 228 & 1 k. k. i inne".
CBA: Jak się pani nie stawi, to może być areszt

Chodzi o śledztwo dotyczące rzekomego przyjmowania łapówek przez lekarza, a obecnego opozycyjnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Śledztwo przez CBA i prokuraturę wszczęte zostało w grudniu ubiegłego roku, po tym jak Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu. Prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko jakiejś osobie.
Gdy teściowa przeczytała to wezwanie, to strasznie się zdenerwowała, nie wiedziała, o co chodzi, zadzwoniła do żony - opowiada czytelnik. - Natychmiast do niej pojechałem. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Mało zawału nie dostała. Wzięła proszki uspokajające, które bierze do tej pory - opowiada czytelnik. Zadzwoniłem do CBA, powiedzieli mi, że chodzi o szpital Zdunowo. Teściowa miała tam usuwany kawałek płuca. Miała nowotwór. To było chyba w 2006 roku.

Ludzie, gdzie my żyjemy??? Do jakich świństw się jeszcze posuną?
W wezwaniu na przesłuchanie CBA poucza starszą, schorowaną kobietę, że stawiennictwo jest obowiązkowe. Jeżeli świadek się nie stawi, to może otrzymać karę w wysokości 3 tys. zł, a jak będzie uporczywie uchylać się od odpowiedzi, to może zostać aresztowana. Może nie stawić się z powodu choroby, ale CBA uzna tylko zaświadczenie wystawione przez lekarza sądowego.

Jeśli nie macie Wyborczej
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka