Dodaj do ulubionych

"Straszny dziadunio” ogłasza radosną wiadomość

29.09.20, 19:09
[b[Było coś komicznego i jednocześnie przerażającego w Jarosławie Kaczyńskim, który w weekend ogłaszał matowym głosem „radosną wiadomość”. Zaznaczmy od razu, że nie wiadomo, kto miał być adresatem tych wieści. Chyba tylko członkowie Zjednoczonej Prawicy, a więc dość ograniczone audytorium.[/b]
Na pewno nie obywatele in gremio, przed wzrokiem których treść porozumienia zawartego przez prezesa PiS, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę została ukryta. Nie znając powodu, nie mogli się zatem nim rozkoszować. Cieszył się wyłącznie Kaczyński, choć też nie dał tego po sobie poznać. Stał na scenie przygaszony i zmęczony, lecz nieustannie złowrogi.

natemat.pl/321535,lewicka-komentuje-pakt-zjednoczonej-prawicy-straszny-dziadunio-kaczynski
Wydarzenia ostatnich tygodni przypominają z jednej strony slapstickową komedię, pełną przerysowanych i groteskowych postaci, które wygłaszają błazeńskie kwestie, mając oblicza pełne powagi. Nic, tylko pękać ze śmiechu, kiedy się słucha kaznodziejskiego tonu Jarosława Gowina czy ogląda nadymającego się Zbigniewa Ziobrę, ale śmiech więźnie w gardle, kiedy sobie człowiek uzmysłowi, że komedia pomyłek za chwilę płynnie przejdzie w horror klasy B. I że będziemy w nim - my, społeczeństwo – mimowolnym, zbiorowym aktorem.
Obserwuj wątek
    • iryska2604 Re: "Straszny dziadunio” ogłasza radosną wiad 30.09.20, 19:27
     Jest jeden aspekt pozytywny, tzn. wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Z jednej strony jest to wyraz bezradności i kapitulacji, ale z drugiej nastał wreszcie moment, kiedy Jarosław Kaczyński jako wicepremier będzie osobą odpowiedzialną, również w przyszłości przed Trybunałem Stanu - powiedział szef Klubu Parlamentarnego Koalicji Polskiej Cezary Tomczyk. Kandydatury na nowych ministrów ocenili też już inni politycy opozycji oraz dziennikarze.

     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26355423,duze-zmiany-w-rzadzie-komentarze-po-konferencji-morawieckiego.html#s=BoxMMt3

     "7-minutowa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego o nowym składzie rządu. Żadnych pytań. Czy dobrze rozumiem, że w rządzie zostaje tylko jedna kobieta? Bo wg PiS miejsce żony jest w kuchni, ew. w spółce skarbu Państwa?" - dopytuje Hanna Gil-Piątek, posłanka ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

     Kaczyński dzisiaj jest zakładnikiem Ziobry i Gowina. To będzie początek końca Zjednoczonej Prawicy. Pięciu panów kłóci się o stołki, a ludzie tracą swoich bliskich, zakażenia koronawirusem rosną, chorzy umierają - powiedział w Sejmie Robert Biedroń, europoseł Lewicy.

     Dziwny to rząd, gdy najważniejsza osoba w państwie zostanie wicepremierem, a premier będzie musiał co rusz zerkać na swojego zastępcę, czy przypadkiem na marszczy brwi - stwierdził Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz'15.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka