Dodaj do ulubionych

Jeszcze tylko tego brakuje

01.10.20, 17:48
Ogłoszono żółty alarm. Na Islandii może wybuchnąć niebezpieczny wulkan. Tak źle nie było od 10 lat

Islandzcy naukowcy podnieśli stopień zagrożenia erupcją wulkanu Grímsvötn, który wykazuje oznaki przebudzenia. Jego erupcja jest kwestią być może nawet kilku tygodni. Jeśli do tego dojdzie, wulkaniczne popioły znów mogą opaść na Europę i sparaliżować ruch lotniczy.

www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-10-01/ogloszono-zolty-alarm-na-islandii-moze-wybuchnac-niebezpieczny-wulkan-tak-zle-nie-bylo-od-10-lat/
Obserwuj wątek
      • alfredka1 Re: Jeszcze tylko tego brakuje 01.10.20, 21:25
       ... ale ta jest wyjątkowa .... to angielska x!!! oczywiście że różnie może się stać . Niedawno wydobywali z Odry i też były obawy ale ona była o wiele mniejsza ale za to tuż przy stoczni .

       x/ przy budowie naszego osiedla to wydobyto sporo bomb alianckich /Polacy z RAF-u mieli w tym udział ......
        • dociek Re: Jeszcze tylko tego brakuje 17.10.20, 09:47
         To jeszcze kolejne zniszczenia.

         Według uczonych Wielka Rafa Koralowa jest już prawie martwa. Naukowcy stwierdzili, że gdyby jej stan porównać do zdrowia człowieka, to trzeba by mówić o sztucznym podtrzymywaniu życia.

         Nie zmienia to jednak faktu, że działalność człowieka i globalne ocieplenie przyczyniły się do tego, że znaczna część Wielkiej Rafy Koralowej zginęła. Chorujące koralowce bieleją (można to porównać z utratą liści przez drzewa), bo utraciły kolorowe wodorosty, które zaopatrywały je w tlen i składniki odżywcze. A główną przyczyną dewastacji jest efekt klimatyczny, który sprawia, że podnosi się temperatura wody w oceanie.

         Rafa koralowa ma zdolności regeneracyjne, jednak degradacja środowiska jest tak duża (a z czasem będzie tylko postępować), że korale nie będą w stanie się odbudować. Rosnąca temperatura powierzchni oceanów oraz zakwaszenie wód zniszczyły największy na świecie system raf, który rozciąga się na długości ponad 2250 km wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka