Dodaj do ulubionych

"Plan Sasina” ma wyciągnąć nas z kryzysu

02.10.20, 17:55
Smiać sie czy płakać?

Koronawirus mocno uderzył w państwowe finanse, ale spokojnie: minister aktywów państwowych Jacek Sasin ma plan, jako wyciągnąć nas z kryzysu. Prezesi państwowych spółek dostali właśnie od niego konkretne wytyczne.
Jak dowiedział się Onet, prezesi spółek skarbu państwa zostali ostatnio wezwani na spotkanie z ministrem, na którym dostali polecenie znacznego zacieśnienia współpracy. To element tzw. planu Sasina.Niemal dwudziestu prezesów społek skarbu państwa – w tym prezes PKO Zbigniew Jagiełło, prezes Pekao Leszek Skiba czy szef Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl – usłyszało, że to właśnie koordynacja ich działań ma wyciągnąć Polskę z kryzysu.
Jak to będzie działać? Państwowe firmy mają ze sobą ściśle współpracować, aby ograniczyć wypływanie kapitału z Polski i zacieśnić obrót pieniądza. Innymi słowy, pieniądze zainwestowane w spółki skarbu państwa mają przede wszystkim krążyć pomiędzy nimi.
"Tam, gdzie to tylko możliwe, państwowe firmy mają z jednej strony realizować wspólne projekty biznesowe, badawcze i rozwojowe, z drugiej zaś mają unikać konkurencji między sobą" – czytamy w Onecie.

innpoland.pl/162441,jacek-sasin-chce-ratowac-polska-gospodarke-jego-resort-opracowal-plan
Ot, pomysłowy Dobromir...
Obserwuj wątek
    • kokrys1957 Re: "Plan Sasina” ma wyciągnąć nas z kryzysu 03.10.20, 20:58
      Jacek Sasin i spółka jakoś zapomnieli (by nie drażnić Unii a co pokazuje statystyka), że średnioroczny odpływ z Polski zysków i innych dochodów z inwestycji firm zachodnioeuropejskich, netto wynosi dwukrotnie więcej niż nasz kraj otrzymuje z budżetu Unii. W latach 2010 - 2016 corocznie otrzymywaliśmy po około 10 mld euro a wypływało po około 19 mld euro rocznie z Polski. Wtedy ten wypływ był na poziomie 4,7 proc. PKB naszego kraju. Negocjowane ramy finansowe na lata 2021 - 2027 wg propozycji Komisji Europejskiej w ramach polityki spójności przewidują spadek dopływu pieniędzy do Polski o 21 proc. (64,4 mld euro) a jednocześnie podwyżka naszej składki o 14 proc. (Źródło: Forbes.pl). Nasze polskie zakłady i dochodowe przedsiębiorstwa zostały sprzedane lub pozamykane i praktycznie nie mamy własnych strategicznych dla kraju gałęzi przemysłu i technologii (Źródło: Wykaz sektorów strategicznych -branż kluczowych- na podstawie Strategii na rzecz
      Odpowiedzialnego Rozwoju Polski)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka