Dodaj do ulubionych

I kto tu jest pierdolnięty?

20.10.20, 22:14
Nie wstydzę się wulgaryzmu w temacie. Uważam, że jest jeszcze za delikatny. Powinni odlać z czystego złota krzyż morowy i ustawić go na najwyższym szczycie Górnego Śląska. A potem, zw wstydu popełnić zbiorowe hara-kiri.

Fundusz Inwestycji Lokalnych to w sumie 6 mld złotych, które rząd rozdał samorządom.

W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów - czytamy na stronie resortu rozwoju.

Pieniądze pochodzą z Funduszu COVID 19 i, przynajmniej teoretycznie, mają być przeznaczone na inwestycje wspierające rozwój regionu i niwelujące kryzys wywołany pandemią.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. budowę żłobków, przedszkoli czy drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania - informuje ministerstwo rozwoju.

Z ponad 51 mln złotych, które przyznano Katowicom, aż 7,2 mln ma zostać wydane na pomnik.

Z budowy Pomnika Ofiar Deportacji Mieszkańców Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945 r. władze Katowic zrezygnowały wiosną, gdy wybuchła pandemia.

W projekcie nowelizacji miejskiego budżetu czytamy, że inwestycja zyskała nowe źródło finansowania, którym jest właśnie Fundusz Inwestycji Lokalnych.

– Staraliśmy się przedstawić takie zadania, które były ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej, a ze względów związanych z sytuacją epidemiczną, zostały odsunięte na lata następne lub takie, o których wiedzieliśmy, że nie mamy środków na realizację, ale które posiadały dokumentację projektową. Na tej liście inwestycji odsuniętych w czasie było m.in. zadanie dotyczące pomnika - powiedziała podczas spotkania komisji finansów Katarzyna Staś, naczelniczka wydziału rozwoju UM Katowice. Jej wypowiedź przytoczył portal Katowice24.

O to, w jaki sposób budowa pomnika ma pomóc Katowicom uporać się z wywołanym pandemią kryzysem, zapytaliśmy biuro prasowe urzędu miasta. Na odpowiedź czekamy.
Obserwuj wątek
   • dociek Re: I kto tu jest pierdolnięty? 22.10.20, 15:13
    A ja, jak to przeczytałem, to mimo świadomości, kogo nam kato-lumpen-elektorat wybrał na przywódców stada, to na samym początku nie byłem w stanie w to uwierzyć. Pandemia pandemią, ale nas dobija jeszcze gorsza zaraza.
    • dociek Re: I kto tu jest pierdolnięty? 22.10.20, 17:38
     Koronawirus. Niemiecki dziennik o pomocy Polsce. "Rząd PiS zbyt dumny, by poprosić"

     Niemiecki rząd i kraje związkowe powinny otwarcie zaproponować Polsce wsparcie w leczeniu pacjentów z COVID-19 – ocenia Die Welt.

     Dziennik zauważa, że niemiecka służba zdrowia pomaga już pacjentom z Czech. Szpitale w landach graniczących z Polską mają nadwyżkę miejsc.
     "Ale proszenie o pomoc nie pasuje do strategii komunikacyjnej polskiego rządu, a zwłaszcza proszenie Niemców, które w Polsce są zawsze obwiniane o całe zło w UE" – dodaje gazeta
     Die Welt apeluje do władz Niemiec o wykonanie pierwszego kroku. To w końcu sąsiad i bliski partner - podkreśla
     Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu

     Niemiecki dziennik pisze w czwartek, że polski rząd, inaczej niż Czechy, nie zamierza skorzystać z pomocy Niemiec w walce z epidemią koronawirusa. Powołuje się na wypowiedź szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, który w wywiadzie radiowym potwierdził, iż Polska będzie opierać się na własnych zasobach.

     Koronawirus w Polsce. Najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii

     Tymczasem, pacjenci z COVID-19 z Czech już są leczeni w Bawarii. Z kolei w Polsce państwowe media umniejszają kryzys w kraju. Politycy uważają, iż można zrezygnować z solidarności i tym samym zaprzeczają temu, co mówi personel medyczny. Ten zaś się skarży. System ochrony zdrowia stoi na krawędzi załamania, wiele szpitali nie przyjmuje już pacjentów, łóżka są zajęte, brakuje personelu i sprzętu, a ludzie umierają przed szpitalami – pisze w swoim komentarzu korespondent Die Welt Philipp Fritz.
     • dociek Re: I kto tu jest pierdolnięty? 22.10.20, 18:09
      Szpital na Stadionie Narodowym. Szukają pań do sprzątania. Wynagrodzenie urąga przyzwoitości

      16 zł netto za godzinę pracy z chorymi leżącymi w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym. Dla kogo taka oferta? Dla pań z Ukrainy, które podejmą się sprzątania w tymczasowym szpitalu dla najciężej chorych na 12-godzinnych zmianach.

      Lekarze, którzy pracują na oddziałach covidowych, dostaną 175 proc. wynagrodzenia. Poinformował o tym przed kilkoma dniami minister zdrowia. Uzasadnienie decyzji jest oczywiste: skoro więcej ryzykują, to powinni otrzymać wyższą gratyfikację.

      A na jakie wynagrodzenie może liczyć pani sprzątająca teren szpitala polowego, który właśnie powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie? 16 zł za godzinę.

      16 zł na rękę za 12-godzinną zmianę w miejscu, w którym człowiek jest szczególnie narażony na zakażenie.Ogłoszenia o pracę w charakterze sprzątaczki na Stadionie kierowane są do pracownic z Ukrainy. Warunki: praca zmianowa w godzinach od 7 do 19 oraz od 19 do 7 rano.

      Zadzwoniliśmy do firmy wskazanej w ogłoszeniu. Właścicielka agencji przyznała, że proponowane 16 zł to bardzo niskie wynagrodzenie, ale ze swoich przecież nie dołoży. Okazuje się, że ta niewielka agencja nie dostała zlecenia od Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, który zarządza tworzonym właśnie szpitalem polowym, lecz jest podwykonawcą innej, większej agencji zatrudnienia. Dodała, że nie wie, czy zlecającym jest szpital, czy też jeszcze jakiś inny podmiot, bo takiej informacji nie ma.
      • dociek Re: I kto tu jest pierdolnięty? 22.10.20, 18:13
       Zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego zakazujący terminacji ciąży ze względu na wady płodu.

       – Nie ma w języku polskim słów, które byłyby uznane za parlamentarne, na to, co oni właśnie zrobili – komentuje na gorąco w rozmowie z WP Kobieta posłanka partii Razem Marcelina Zawisza.
       Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją.
       TK zakazuje aborcji ze względu na wady płodu

       – Prawo i Sprawiedliwość rękami aparatczyków w Trybunale Konstytucyjnym zakazało aborcji w Polsce i będzie zmuszało kobiety do rodzenia dzieci z bezmózgowiem, z rozszczepem kręgosłupa, bez serc, z organami wewnętrznymi na zewnątrz – mówi nam Marcelina Zawisza.

       – To jest niehumanitarne, nieludzkie i przez różne organizacje, w tym sądy, jest to określane jako tortura. Nie można zmuszać kobiety do tego, żeby przez 9 miesięcy chodziła w ciąży, która zakończy się cierpieniem i śmiercią. Od dnia dzisiejszego kobiety w Polsce będą torturowane – stwierdza ostro posłanka Razem, dodając, że sędziowie, którzy wydali ten wyrok, zostaną zapamiętani. Zawisza jest wdzięczna dwóm z nich, którzy wyrazili odmienne zdanie – chodzi o sędziów Leona Kieresa i Piotra Pszczółkowskiego.

       Ostatni zapytał posła Bartłomieja Wróblewskiego (jednego z wnioskodawców), czy kobiety – jego zdaniem – również mają prawo do życia i czy na pewno w czasie pandemii koronawirusa to dobry moment na decydowanie o ich przyszłości.
       • estella50 Re: I kto tu jest pierdolnięty? 22.10.20, 19:07
        To nieludzkie prawo wprowadza się w czasie epidemii, kiedy niespecjalnie można protestować. Wobec współobywateli, z których zdecydowana większość nie życzy sobie zmian w prawie do terminacji ciąży.
        Dlaczego ? Jaka kalkulacja tym rządzi ? Ordo Iuris stawia wymagania? W zamian za co?
       • suender Re: I kto tu jest pierdolnięty? 22.10.20, 19:35
        dociek:

        > .... komentuje na gorąco w rozmowie z WP Kobieta posłanka partii Razem Marcelina Zawisza.

        A dlaczego ta Marcelina Z. nie wie, że:
        Zwolenniczki aborcji działają przeciw kobietom!
        Przecież te 60% abortowanych dzieci to są ludziki płci żeńskiej.

        Wasz Suender.

        p.s.: "W życiu musi być dobrze i niedobrze.
        Bo jak jest wszystko dobrze, to jest niedobrze."
        [ks. Jan Twardowski]
        • iryska2604 Re: I kto tu jest pierdolnięty? 22.10.20, 20:09
         Nie wiesz co piszesz. Dziecko powinno nieść radość a roślinka która praktycznie tylko cierpi i nawet nie wie że żyje... Państwo potem pomoże? Kosciół? Nie gadaj bzdur - zaraz mi sie przypomina durnowaty Chazan i Piecha ,którzy -jak było prawo dokonywać aborcji -skrobali na akord i kto ich rozgrzeszył i jakim prawem? Nawdócili się?
         • estella50 Re: I kto tu jest pierdolnięty? 23.10.20, 08:58
          fb.watch/1id9ehg-Ew/

          Pod linkiem jest filmik z próby zatrzymania przez policję stojącego obywatela. A obywatel im na to .....
          Kolejny filmik ze znaną skądinąd K. Pawłowicz, którą to zaatakowali menele (wg jej słów) i wezwana policja ...
          Swoją drogą ta pani Krysia musi mieć pantalony pełne strachu, bo to nie pierwsze wzywanie policji.
           • dociek Re: I kto tu jest pierdolnięty? 11.11.20, 12:11
            Koronawirus. Maszty z biało-czerwoną z pieniędzy na walkę z pandemią
            11 listopada skończy się proces rejestracji gmin chętnych do udziału w akcji "Pod biało-czerwoną". Realizacja projektu pod patronatem Mateusza Morawieckiego ma zostać sfinansowana z pieniędzy na walkę z epidemią koronawirusa.
            Projekt opracowany przez Kancelarię Premiera i Ministerstwo Cyfryzacji ogłoszony został pod koniec sierpnia, ale podstawę prawną do jego realizacji wprowadzono w życie dopiero 30 października. Sposób finansowania projektu "Pod biało-czerwoną" został zawarty w uchwale dotyczącej wsparcia dla inwestycji samorządowych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.


            Uchwała precyzuje, że gminy chcące wziąć udział w projekcie mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. złotych przeznaczonych na postawienie masztu z biało-czerwoną flagą. Dotychczas chęć udziału w programie wyraziło ok. 1200 gmin, co oznacza, że z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na ten cel państwo może przeznaczyć nawet 6 mln złotych.

            Serwis Oko.press wskazuje, że uchwała ma swoją podstawę w ustawie z 31 marca, która precyzuje na co mogą być przeznaczone środki na przeciwdziałanie skutkom COVID-19. Wynika z niej, że pieniądze z fundusz powinny być przeznaczane na działania związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby w tym skutków społeczno-gospodarczych. Tymczasem twórcy projektu wskazują zupełne inne podstawy do jego realizacji. Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku - brzmi komunikat na stronach rządu.
  • suender Re: I kto tu jest pierdolnięty? 22.11.20, 15:24
   dociek 20.10.20, 22:14

   > I kto tu jest pierdolnięty?

   Walnięta jest Dobra Zmiana, bo całe liczne branże gospodarki pozamykali z powodu Korono-Wirusa, a protesty uliczne hołubią.
   Czyli jak to powiedział jeden z hotelarzy:
   "Morawiecki napluł nam w twarz i założył kaganiec na pysk, a to wariactwo Okultystów na ulicach toruje zamiast rozgonić na cztery wiary to szemrane towarzystwo.
   Kiedy ta hipokryzja PiSu się skończy?"


   Zalecam poszukanie tego artykułu w nice, to Wam oczy wylezą z orbit!

   Wasz Suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka