Dodaj do ulubionych

Rządy nowego ministra

21.10.20, 18:54
"Sytuacja w szkołach podstawowych jest bardzo dobra" - ocenił nowy minister edukacji Przemysław Czarnek. I zapowiedział, że podręczniki do polskiego, WOS-u i historii są do zmiany. "Nie ma zgody na dyktaturę poglądów lewicowo-liberalnych" - podkreślał.

wyborcza.pl/7,75398,26417860,czarnek-podreczniki-z-historii-do-zmiany-a-sytuacja-w-szkolach.html#a=190&c=8000
Biednaś ty Polsko i dzieci twoje...
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Rządy nowego ministra 22.10.20, 18:21
   Nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że trzeba z podręczników wyeliminować treści, które są "dziedzictwem pedagogiki wstydu, która towarzyszyła edukacji w III RP".
   W ocenie posłanki Lewicy Anny Marii Żukowskiej oznacza to absolutną ideologizację podstaw nauczania. - Obawiam się, że pójdzie to w ideologizację również takiego przedmiotu jak biologia. Dzieci na lekcjach nie dowiedzą się o istnieniu takich narządów jak macica czy penis, bo będzie to związane z seksualizacją. To przerażające - mówiła w programie Tłit. - Jak słyszę pana ministra Czarnka, to obawiam się, że będzie to zmierzało do ograniczenia wolności nauki.
   • estella50 Re: Rządy nowego ministra 22.10.20, 18:49
    Będą ideologiczne teksty do wykucia na pamięć. Życiorysy "żołnierzy wyklętych" do zaliczenia. Będą akademie ku czci Lecha i marsze z pieśnią patriotyczną na ustach.
    Należy się tylko pocieszyć, że taki model edukacji funkcjonował u nas dziesięciolecia, a jednak powstała Solidarność, Lech Wałęsa był niesiony na ramionach stoczniowców i Tadeusz Mazowiecki został pierwszym premierem wolnego narodu.
  • suender Re: Rządy nowego ministra 24.10.20, 11:54
   iryska2604:

   > - ocenił nowy minister edukacji Przemysław Czarnek.

   Przewiduję, że końcowy bilans rządów Czarnka w MEN będzie zupełnie neutralny.
   Zrobi trochę złego, trochę dobrego co się zredukuje do zera, bo podobnie zadziałał swego czasu Szef MEN Roman Giertych..

   Wasz Suender.

   p.s.: "W życiu musi być dobrze i niedobrze.
   Bo jak jest wszystko dobrze, to jest niedobrze."
   [ks. Jan Twardowski]
    • dociek Re: Rządy nowego ministra 04.11.20, 09:25
     Tak doradza jeden z "aniołów" swojemu delegatowi na kraj, ministrowi od gnębienia młodych Polaków.

     W felietonie zatytułowanym “Spróbuj pomyśleć” Skrzydlewski pomyślał o gwałtownych protestach, jakie wybuchły w Polsce po orzeczeniu TK Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji. – Dziś na ulice polskich miast wychodzą ludzie młodzi, często nastoletni lub dzieci. Ludzie, którzy kierowani podszeptami diabła sączonymi przez media, zwyrodniałych nauczycieli i profesorów, wykrzykują wulgaryzmy i mówią straszne rzeczy, protestując przeciwko piekłu zgotowanemu kobietom – orzekł doradca Czarnka.

     – Patrzą na to wszystko z radością wrogowie Polski, widząc w tym szansę na jej unicestwienie. Bezradne państwo, policja, służby stoją gdzieś z boku. Hierarchowie, poczciwi intelektualiści i ludzie wrażliwi nawołują do dialogu i kompromisu, liczą na spokój i ostudzenie emocji. Nie o emocje i spokój przecież tu chodzi. To sprawa życia lub śmierci. I nie ma kompromisu między życiem i śmiercią, prawdą i kłamstwem, dobrem i złem, Bogiem i diabłem. Ten, kto wierzy w tej sprawie w kompromis, dialog i porozumienie, kto do nich nawołuje, już przegrał, bo musi odrzucić Boga i Jego prawo, bo sądzi, że prawda i dobro powstają na mocy porozumienia człowieka – dodał.

     Jego zdaniem, “powinniśmy się bać tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle”.

     – Tym kimś jest oczywiście diabeł, który zatraca duszę i ciało człowieka poprzez kłamstwo i pychę, przez nienawiść i nieposłuszeństwo Bogu. Chce on znaleźć wśród ludzi takich, którzy będą jego uczniami, naśladowcami, którzy szybko zamienią się w niewolników, upodabniając się do diabła przez pychę, nienawiść i gniew. Diabeł prowadzi do piekła, do zatracenia, a jest ono rzeczywistością, w której człowiek żyje bez Boga. Diabeł chce, aby człowiek odłączył się od Pana Boga i ostatecznie podzielił z nim stan diabelski. To jest stan życia w piekle, stan wiecznego umierania – grzmiał Skrzydlewski.

     Doradca Czarnka nie uważa zresztą protestujących za Polaków i chciałby ich surowo karać. – Co mamy z nimi wspólnego? Nic. Może tylko tyle, że zamieszkujemy jeden kraj i że jeszcze mówimy jednym językiem. Zresztą, protestujący chętnie z tego kraju by wyjechali i nigdy nie zamierzają mu służyć ani dla niego umierać. To wielki dramat. O wiele większy niż zaraza, upadek gospodarczy i cały kryzys państwa i kultury. Trzeba stawiać odważne pytanie: Czy protestujący są Polakami? Nie, bo Polski nie znają i nie chcą znać. Nie kochają jej, a wszystko, co stanowi jej fundament, tj. Bóg, honor i Ojczyzna odrzucają w całej rozciągłości, niszczą i wyszydzają – ogłosił doradca obecnego szefa MEN.
     • aga-kosa Re: Rządy nowego ministra 04.11.20, 09:38
      Wydawało mi się, że na studiach są ludzie ze średnim wykształceniem, znający świat, potrafiący myśleć, w dowcipny sposób upominać się o swoje, a to taki jeden straszy, ze grantów nie da, że nauczycieli do pionu poustawia, że biologii i historii na nowo będzie uczyć..
      Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) – stowarzyszenie studentów powstałe 22 września 1980 w wyniku wydarzeń i strajków robotniczych z sierpnia 1980, będących sprzeciwem społeczeństwa wobec ówczesnego reżimu politycznego w Polsce. sad aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka