Dodaj do ulubionych

Artykuł z bardzo istotnymi pytaniami ...

21.11.20, 18:03
To ten:
wyborcza.pl/7,162657,26533129,retoryczne-dzis-pytanie-kto-mialby-przejac-wladze-powroci.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Najpierw zapraszam do lektury, a później do merytorycznej dyskusji.

Wasz Suender.
Obserwuj wątek
    • iryska2604 Re: Artykuł z bardzo istotnymi pytaniami ... 21.11.20, 18:22
      Zacytuję
      Retoryczne dziś pytanie Markowskiego, kto miałby przejąć władzę, powróci. I trzeba na nie będzie odpowiedzieć. Jeśli się władza PiS po prostu zapadnie pod własnym ciężarem w kryzysie, zniszczeniach i nędzy, to lekcje historii, niestety, są tu jednoznaczne. To nie demokracja kwitnie w takich razach na popiołach po tyranii, tylko tyrania nowa. Ziobro, Konfederacja, odnowione z ich pomocą resztki PiS tęsknie wspominające Beatę Szydło i utraconą dziś świętość Dudy, ONR, wyjące tłumy na Marszach Niepodległości, roszczeniowa AGROunia, rozmaici Tanajnowie – jest tego trochę, a przyjdzie nam zobaczyć więcej. PO? Naprawdę? Stary i dobry porządek? Wolne żarty.

Żaden Duch Święty nie spłynie już na popioły kryjące ziemię, tę ziemię, i nie odmieni już jej oblicza. Przywództwo przyszłej Polski nie wyłoni się samo z siebie z mgieł i dymów po pożarze. Albo zrobimy to dzisiaj, albo musimy przyjąć do wiadomości, że oczekiwane Królestwo nie jest z tego świata.

Nie wiem czy ktokolwiek ma na postawione pytanie gotową odpowiedź. To co sie obecnie dzieje -przerasta czyjekolwiek mozliwosci i ja to czarno widzę. Przypomina mi sie cytat z Sienkiewicza ale jakże wymowny nawet dziś tylko w miejsce obcych sił wstawić nasze partie i ugrupowania

Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy.
      Jednym głosem nie potrafimy bo gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania...
      • suender Re: Artykuł z bardzo istotnymi pytaniami ... 21.11.20, 19:39
        irydka2604:

> Nie wiem czy ktokolwiek ma na postawione pytanie gotową odpowiedź.

1. Bardzo dziękuję za ten rozważny komentarz.

2. Moim zdaniem autor formułuje dużo istotnych pytań, ale za bardzo sam nie zna na nie odpowiedzi, - fakt, - one bardzo trudne są!.
        Przeczytałem pod artykułem też wszystkie komentarze, a tam się aż roi od absurdalnych pomysłów.
        Jedni oczekują że dopiero najmłodsze pokolenia za ca. 20 lat weźmie rządy w swoje ręce i naprawi kraj.
        Tylko, że tak mówiący nie biorą pod uwagę, że obecne Budki, Czarzaste, Sandbergi, to jeszcze do niedawna byli młodymi ludźmi i zapewne nie gorzej wykształconymi niż dzisiejsze młode pokolenie będzie za dwadzieścia lat.
        Stąd raczej za 20 lat też będą tarcia polityczne, może nawet gorsze niż dzisiaj.

Jeszcze inni w komentarzach upatrują ratunek w przyśpieszeniu i maksmalnego eskalowania protestu Sufrażystek do docelowego wymiaru nawet krwawej rewolucji, co wysadzi rząd zupełnie, nie bacząc na to kto przejmie po nich władzę. Twierdzą, że każdy inny rząd będzie lepszy od obecnego. Zapominają jednak, że rewolucja nie ma nic wspólnego z demokracją, o którą formalnie niby gorąco walczą (sic).

W komentarzach jest jeszcze wiele innych kwiatków, dlatego czytelników zachęcam do także ich czytania.

Wasz Suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka