Dodaj do ulubionych

Posłanka Dziuk doniosła .....

14.12.20, 20:46
Posłanka PiS doniosła na nauczyciela za udział w demonstracji. "Grozi mi nawet wydalenie z zawodu"
To stąd: katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26555784,poslanka-pis-doniosla-na-nauczyciela-grozi-mi-nawet-wydalenie.html

Po przeczytaniu tego artykułu (a mam też w swym życiu zawodowym gdzieś 10 letni okres nauczycielski) zacząłem się zastanawiać, czy nauczyciel, czy wykładowca akademicki ma prawo do zdradzania swego światopoglądu przed swymi uczniami/studentami, szczególnie w szkolnictwie państwowym (prywatne ma trochę inną specyfikę).

To jest temat dosyć na czasie, gdyż już od dłuższego czasu krajowa lewica optuje za edukacją neutralną światopoglądowo. To ma obowiązywać wszystkich urzędników państwowych, - nie tylko branżę nauczycielską (bo każdy urzędnik Państwowy ma również bieżący kontakt z szeregowymi obywatelami).
Mój pogląd na te sprawy nie jest jeszcze do końca skrytalizowany, - ale jakiś tam jest.

Zanim swoje stanowisko bardziej zaprezentuję, to wcześniej polecam blog doświadczonego nauczyciela, który świeżo co znalazłem.
Polecany artykuł blogu jest mym zdaniem ciekawy, ale i nieco kontrawersyjny, czego wyrazem są rozstrzelone opinie czytelników (lekturę ich też je polecam).
Oto link do artykułu: chetkowski.blog.polityka.pl/2011/08/04/wlasne-poglady/

Po lekturze zapraszam uprzejmie Państwa do dyskusji.

Wasz Suender.
Obserwuj wątek
        • pia.ed Re: Posłanka Dziuk doniosła ..... 27.12.20, 15:48
          Nie otworzylam zadnego z linkow, bo nie mam czasu na czytanie, ale sympatie polityczne
          nauczyciela w niektorych przypadkach maja znaczenie.
          W Szwecji nauczyciel ma bardzo silna pozycje i nie wolno go zwolnic z pracy, ale sa jednak wyjatki...
          bo jesli nalezy do organizacji "faszystowskiej" i dzieli sie swoimi pogladami w mediach,
          to moze byc usuniety z zawodu, choc zwiazki zawodowe najczesciej wywalacza dla niego spore odszkodowanie...

iryska2604 napisała:

> Wydaje mi sie ,że dyskusja na ten temat byłaby tzw. biciem piany bo kazd
          > y obstawałby przy swojej opcji. A nauczyciel w końcu też człowiek i ma
          > prawo miec własne zdanie,prawda? I tez sympatie polityczne...

>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka