Dodaj do ulubionych

Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne

16.12.20, 14:38
Pierwsze to reakcja Toma Cruise na gapiow, ktorzy podeszli zbyt blisko
podczas nagrywania najnowszego filmu "Mission: Impossible"
Co powiedzial, po angielsku... i wykropkowane, nalepiej jak przetlumacze sama:

Jak nie beda przestrzegac porzadku, to "wysle ich do diabla" (szwedzka normalna wersja),
albo kaze im "wynosic sie" stamtad (polska delikatna wersja).

W jezyku angielskim powiedzenie jest tak popularnie uzywane, ze niemal calkiem stracilo swoje pierwotne znaczenie...

www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/13489709/tom-cruise-covid-rant-mission-impossible-2/
-
Obserwuj wątek
      • pia.ed Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 16.12.20, 20:12
        Tego nie widzialam... Wlasciwie to chcialam wkleic ze szwedzkiej stronki, gdzie pokazano jak w rzeczywistosci wyglada krecenie filmu...
        Samochod, w ktorym siedzi Tom Cruise, jest pokazany ze strony ktorej widz nigdy nie zobaczy...
        Jest to przekroj samochodu, na ktorym widac , ze na tylnym siedzeniu jest druga kierownica
        i z pewnoscia takze pedaly, a siedzacy na miejscu kierowcy Tom Cruise tylko udaje, ze prowadzi samochod big_grin
        Niestety ta stronka mi zniknela, kiedy weszlam na The Sun, najwiekszy brytyjski brukowiec...

estella50 napisała:
        > Na dole tej podanej przez Pię strony jest wideo z nakręcania scen filmowych...

.

• pia.ed Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 17.12.20, 10:15
          Przedwczoraj czekalam 10 minut na tradycyjny bozenarodzeniowy przelot wojskowych odrzutowcow
          uformowanych jak choinka. Dowiedzialam sie o tym doslownie w ostatniej chwili, wiec wybieglam na ulice tak jak stalam, zakladajac tylko buty... zmarzlam i zmoklam sad Kiedy wrocilam do komputera zobaczylam informacje, ze przelot sie nie odbyl ze wzgledu na zla pogode...
          Wczoraj zupelnie o przelocie zapomnialam, kiedy nagle uslyszalam niesamowity huk! Podbieglam do okna i zdazylam zobaczyc tylko "ogon"formacji...Tu mozna zobaczyc czesc przelotu, ktory odbyl sie z polnocy na poludnie Szwecji, trasa - bagatelka, 1820 kilometrow.

www.expressen.se/tv/nyheter/kvp/har-flyger-forsvarsmaktens-julgran-over-rydeback/
          .

• alfredka1 Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 17.12.20, 15:18
            Здесь рождественская елка Вооруженных Сил пролетает над Рыдебеком
            Классический полет елки обороны

Классическая рождественская елка обороны проехав над Швецией с севера на юг – здесь она проходит над Рыдебеком.
                  • pia.ed Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 17.12.20, 22:18
                    estella50 napisała:
                    > A ja czekam na szwedzkie fotki. Bardzo mnie ciekawią widoki i codzienne życie Szwedów.

Mozesz konkretnie napisac jakie to maja byc fotki? O codziennym zyciu Szwedow
                    prasa sie nie rozpisuje, bo brak zainteresowania wink Moze wiec o niecodziennych sprawach
                    z ich zycia?
                    Fotek niestety nie bede wycinac i wklejac, bo to zajmuje mi dalej zbyt wiele czasu, ktorego w tej chwili zbyt wiele nie mam, bo nareszcie przybylo mi wystarczajaco energii, aby zajac sie moim zaniedbanym mieszkaniem, z ktorego wyrzucam co tylko moge... Porzadkuje tez pomieszczenia/skrytki w piwnicy i na strychu... Moje dwa rowery tez co jakis czas maja problemy... ostatnio szprycha wkrecila mi sie w kolo, kiedy robilam zakupy na rynku i zabokowala mi rower. Tylko dzieki grzecznosci straznika z targu, ktory nie majac odpowiedznich narzedzi, oprocz pozyczonego ze straganu noza, wyjal mi szpryche z przekladni biegow i prowizoryczne umocowal przy calej szprysze, abym mogla dojechac do domu te 1,5 km... z 10 kilogramowymi zakupami!

Szpryche trzeba bylo wyciac, aby sie znow nie zaplatala... i zrobil to konserwator Darek, ktory przy okazji przecial mi klodke (zgubilam kluczyk!) w piwnicy jakims diabelskim narzedziem, z ktorego iskry lecialy!
                    Darek to Polak zamieszkaly od wielu lat w Szwecji i zatrudniony w naszej spoldzielni jako konserwator
                    i do tego typowa "zlota raczka" smile Jutro, bo przyjezdza zawsze w piatek, sprobuje nastawic mi kanaly
                    w telewizorze, ktore nie wiem dlaczego zaczely znikac i na koniec calkiem znikly po przestawieniu z analog
                    na digital! Z sasiadow nie ma tu najmniejszego pozytku, to nie Polska!

• pia.ed Wszystko co wydaje mi sie ciekawe... 17.12.20, 23:37
                      www.aftonbladet.se/svenskahjaltar/a/PRvqA7/lararen-mats-hjarta-slutade-sla--raddades-av-elever

Serce nauczyciela przestało bić - uratowany przez uczniów

Björn Santesson, lat 17, uczy sie na drugim roku na kierunku "Technologia ze specjalizacją w projektowaniu i rozwoju produktu." Siedzi w klasie, kiedy zauważa, że ​​coś jest nie tak z jego nauczycielem Matsem. Siedzi z tyłu, ale jest jednym z pierwszych, którzy podbiegają do Matsa, leżacego na podłodze i wyglądajcego, jakby próbował złapać powietrze.
                      - Zaczynamy od umieszczenia go na boku, ja i kolega. Boimy się, że zwymiotuje i się udusi. Próbujemy sprawdzić puls, ale trudno to ocenić.
                      Björn dzwoni pod numer 112 i włącza szkolny alarm. Kilka minut później do sali wpada z pomocą pielęgniarka szkolna Gunilla. Nie trwa to długo, bierze telefon Björna.
                      - Krzyczy „zatrzymanie akcji serca”. Następnie rozpoczyna resuscytację krążeniowo-oddechową.
                      - Po kilku minutach ja ją zmieniam.
                      Björn kontynuuje resuscytację krążeniowo-oddechową, a ktoś przychodzi z defibrylatorem. Na przeszkodzie stoi gruby sweter Mata, więc Björn prosi kolege, o przejęcie.
                      - Nie mogę znaleźć nożyczek, więc biegnę do torby i biorę klucze. Bierze największy klucz, jaki ma i zaczyna szarpać nim sweter Mata... to działa.
                      - Następnie włączam defibrylator i wyłączam go. Kontynuuję uciskanie, aby przeanalizować i sprawdzić, czy ma
                      bicie serca. Defilibrator instruuje również, aby było to trochę łatwiejsze.

W klasie panuje niemal histeria, wiec Björn krzyczy do swoich kolegów z klasy, ze ci którzy nie mogą pomóc powinni wyjść.
                      - Większość uczniow wpadła w panikę i czułem, że nie wpłynie to pozytywnie na sytuację. Gdy kolega Mohammad ich wysłał, zapanował spokój w klasie. Prawdopodobnie nie poszłoby tak samo,
                      gdyby nie on.
                      Björn musi ciężko pracować, aby pomóc Matsowi, podczas gdy kolega z klasy Rabei utrzymuje głowę Matsa
                      na miejscu.
                      - Włożyłem mu ręce pod głowę, żeby więcej nie doznał jeszcze wiecej kontuzji - mówi Rabei.

Tyle na dzisiaj... jesli kogos to zainteresowalo, wkleje dalszy ciag. Na razie mozecie sobie obejrzec zdjecia w artykule. wink

• pia.ed Wszystko co wydaje mi sie ciekawe... 18.12.20, 00:27
                        www.aftonbladet.se/nyheter/a/bnk0mv/upptackten-vaccinslattar-kan-radda-tusentals-liv

"Resztki z buteleczek szczepionki moga uratowac tysiace ludzi"
                        Okazuje sie, ze w USA w buteleczkach w ktorych powinno byc 5 porcji szczepionki, jest jej 6... Proponuje sie, aby resztki zlewac do innej buteleczki i uzywac do szczepienia nowych pacjentow. Produkcja - USA.
                        Szwecja zamowila szczepionke produkowana w Brukseli i nie wiadomo, czy bedzie jej za duzo w buteleczce. wink
                        Obejrzyjcie wideo ze Sztokholmu...

www.sydsvenskan.se/2020-12-17/efter-nedlaggningen-falsterbo-strandbad-gors-om-till

Przyszle Muzeum Sztuki Fotograficznej w Falsterbo pod Malmö

• pia.ed Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 18.12.20, 15:02
                    Estelko, jedna sprawa juz rozwiazana, a mnie kamien spadl z serca... Byl u mnie Darek
                    i doslownie w minutke pokazal, co mam zrobic aby wrocily programy. Fachowiec
                    ktory instalowal box, dzieki ktoremu moge zamowic programy platne, wyjasnial to za szybko,
                    a ja niestety nie zapisalam...
                    Przy okazji wklejam strone z gazety wychodzacej w naszym regione czyli w Skania ze zdjeciem z oddzialu intensywnej pomocy. Niestety wyglada na to, ze intensywnosc wirusa rosnie i prawie 2/3 miejsc na IVO jest
                    zajeta... lezy na nim 40 pacjentow. Na innych oddzialach jednak pacjentow nie przybywa.

www.sydsvenskan.se/2020-12-18/rekordmanga-med-covid-pa-iva-i-skane

estella50 napisała:
                    A ja czekam na szwedzkie fotki. Bardzo mnie ciekawią widoki i codzienne życie Szwedów.

>
                    • pia.ed Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 18.12.20, 15:31
                      Tu masz kamerki ze Sztokholmu... ale jesli spodziwalas sie, ze beda tak fantastyczne jak te
                      ktore wkleja Alfredka, to bardzo sie rozczarujesz sad Kamerki ktore zamieszczam w tej chwili,
                      tak samo zreszta jak kamerki z Malmö, nie pokazuja ruchu na ulicach... albo tylko ja go nie widze!

www.webbkameror.se/trafikkameror/trafikkameror_sth_soder.php
                      • estella50 Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 18.12.20, 19:34
                        Przejrzałam sobie gazetę, którą podesłałaś. Oczywiście nic nie rozumiem, ale zauważyłam, że lekarki przy chorym na covida mają inne ubrania niż lekarze noszą u nas.
                        I jeszcze bardzo mi się podoba wasza minister kultury w dredach. Pięknie upiętych jak korona na głowie. Do tego ładna i młoda buzia smile Ale u nas zapewne przez te dredy byłaby zalana wręcz hejtem.
                        A mnie sie podoba, jak każdy może żyć jak, gdzie i z kim chce.
                        Teraz w te kamerki popatrzę smile
                      • pia.ed Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 19.12.20, 11:24
                        Pomylilam sie... i wpisalam po polsku na Gogle, ze chodzi o zdjecia ze Sztokholmu. Tu jest rezultat:

www.bing.com/images/search?q=zdjecia+ze+sztokholmu&qpvt=Zdjecia+ze+Sztokholmu&form=IQFRML&first=1&tsc=ImageHoverTitle

PS. Pierwsze zdjecia dotycza zamachu terrorystycznego w Sztokholmie kilka lat temu. Zamachowcem byl mezczyzna z Czeczenii ktoremu Polska udzielila schronienia jako przesladowanemu w swym kraju. Dostal w Polsce pobyt, i dlatego nie mial problemu, aby przyjechac jako zwykly pasazer do Szwecji , gdzie takze wystapil o azyl polityczny i tak sie odplacil sad sad sad

Kamerki...
                        > www.webbkameror.se/trafikkameror/trafikkameror_sth_soder.php
                                • pia.ed Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 19.12.20, 15:01
                                  A ja dopiero sie rozkrecam... big_grin

Mloda para kupila dom pod miastem, a poniewaz wszystko kosztuje, wiec postanowili "urzadzac sie powoli" uzupelniajac braki meblami uzywanymi, co jest popularnym trendem u mlodych w Szwecji, ktorzy w ten sposob ratuja klimat...

www.sydsvenskan.se/2020-12-18/hon-bryter-upp-och-satsar-pa-langsam-shopping

• pia.ed Re: Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 20.12.20, 13:03
                                    Strömstad to szwedzka miejscowosc polozona przy granicy z Norwegia.
                                    Przez caly rok kipi zyciem, bo latem przyjezdzaja tu Norwegowie aby sie bawic,
                                    a caly rok robia tu zakupy; w Szwecji jest taniej; szczegolnie tanie sa
                                    dla nich napoje alkoholowe wink
                                    W czasie pandemii miejscowosc wyglada jak wymarla... bo norweska granica jest zamknieta.
                                    www.aftonbladet.se/minekonomi/a/pAMaVR/coronan-har-gjort-gransstaden-spoklik

Na zdjeciu z poprzedniego artykulu widac zalozony przez te pania butik,
                                    jeszcze nie gotowy do otwarcia...
                                    www.sydsvenskan.se/2020-12-18/hon-bryter-upp-och-satsar-pa-langsam-shopping
                                    • iryska2604 Re: Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 20.12.20, 20:27
                                      Cały świat ucierpi z powodu tej pandemii , u nas nieciekawie
                                      Jeżeli nie będzie w tym roku zimy w Karpaczu, to w przyszłym nie będzie Karpacza zimą. "Przedsiębiorcy są załamani"
                                      wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26621512,jezeli-nie-bedzie-w-tym-roku-zimy-w-karpaczu-to-w-przyszlym.html#s=BoxLoCpImg3
                                      • iryska2604 Re: Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 20.12.20, 20:29
                                        U nas stoki pozamykane ,hotele i osrodki nieczynne, przedsiebiorcy plajtują a tymczasem w Czechach

Na narty do Czech? W ten weekend ruszyła większość ośrodków narciarskich u naszych południowych sąsiadów. Na turystów czekają też ośrodki w Górach Orlickich w Sudetach Środkowych. Odwiedzających obowiązują ścisłe obostrzenia. Sprawdziliśmy, na jakich zasadach można skorzystać ze stoków.
                                        wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26624634,po-czeskiej-stronie-karkonoszy-rozpoczal-sie-sezon-narciarski.html#s=BoxLoCpImgLink
                                          • pia.ed Re: Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 22.12.20, 15:32
                                            iryska2604 napisała:
                                            > U nas też słuzba zdrowia już ledwie zipie. Trudno przewidzieć co będzie dalej...[/i]

W moim regionie stwierdzono, ze najciezej choruja mezczyzni po 60-ce,
                                            z chorobami wpolistniejacymi. Poniewaz jestem kobieta i chorob
                                            wspolistniejacych nie mam, to chyba uda mi sie przezyc pandemie...

https://images.hdsydsvenskan.se/980x588/Y_-O30qsVjFdSFG-ds5jozBDvCE.jpg
                                            >
                                                  • pia.ed Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 08.01.21, 15:24
                                                    Ogladalam wlasnie film w telewizji, kiedy nagle, bez zadnego uprzedzenia przerwano transmisje. Pokazala sie spikerka szwedzkiej panstwowej telewizji i napis "Sytuacja nadzwyczajna". W tle widac bylo szturm na Capitol i to pokazywano bardzo dlugo... wiec przelaczylam na inny kanal. Wrocilam, kiedy zaczeto pokazywac wiecej...

• pia.ed Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 09.01.21, 12:33

https://images.hdsydsvenskan.se/preset:large/1280x768/GLHvfVBwAf9gw7giJojH9VCa_9k.jpg

"Nowy, szybki i bezpieczny test covid zrewolucjonizował pracę na izbie przyjęć"

Wcześniej pacjenci byli izolowani przez wiele godzin na oddziale ratunkowym, czekając na informację,
                                                    czy mieli Covid-19, czy nie. Nowa metoda testowa może to zrobić w dwadzieścia minut.
                                                    Ułatwiło to męczące Święta Bożego Narodzenia na ostrym dyżurze, mówi lekarz Mikael Stenkilsson
                                                    z Sus w Lund, gdzie nowe urządzenie pracuje przez całą dobę od Wigilii.

Szybko i bezpiecznie: na stole warsztatowym Johany Wall znajdują się dwa instrumenty,
                                                    które zmieniły życie pacjentów i personelu oddziału ratunkowego w Sus w Lund.
                                                    Pudełko na stole warsztatowym Johana Wall'a może wyglądać jak zabawka, ale w chwili,
                                                    gdy zaczyna piszczeć, przybiega zdyszana pielęgniarka ratunkowa...

Tkumaczenie Googla

www.sydsvenskan.se/2021-01-09/nytt-snabbt-och-sakert-covidtest-har-revolutionerat-arbetet

• pia.ed Re: Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 10.01.21, 16:01
                                                    Nawet na oddziale intensywnej opieki nad pacjentami z Covid-19 dba sie o estetyke wnetrza...
                                                    dzis zwrocilam uwage na zaslony wygladajace jak firanki, oddzielajace jednego pacjenta od drugiego...
                                                    Co do tego wysokiego blondyna to jest to prawdopodobnie " pielegniarka", bo do tego zawodu
                                                    chetnie garna sie mezczyzni...

https://images.hdsydsvenskan.se/preset:large/1280x768/WqX9O_LEy2JANf3GBEc3prwp8Z4.jpg

• pia.ed Re: Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 12.01.21, 15:24
                                                    https://images.hdsydsvenskan.se/preset:large/1280x768/6UhiEwG3ZfNy82OPVtBGdPqFNKg.jpg

www.sydsvenskan.se/2021-01-12/farre-larare-an-vantat-svart-sjuka-i-covid-19

Jak wynika z nowego badania opublikowanego w "The New England Journal", nauczyciele szkół podstawowych są znacznie mniej narażeni na rozwój ciężkiego covid-19.
                                                    - Ryzyko jest o połowę mniejsze niż u innych dorosłych - mówi Jonas Ludvigsson, naukowiec odpowiedzialny za badanie.

Badanie opiera się na danych liczbowych Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego i zostało
                                                    przeprowadzone poprzez porównanie ryzyka ciężkiego przejscia choroby COVID-19 wśród nauczycieli
                                                    szkół podstawowych i przedszkolnych, z ryzykiem innych dorosłych w społeczeństwie
                                                    tej samej płci i wieku.

Wyniki pokazały, że nauczyciele przedszkolni mają w przybliżeniu takie samo ryzyko jak reszta
                                                    populacji cierpiącej na ciężką odmianę Covid-19 - podczas gdy nauczyciele szkół podstawowych
                                                    są narażeni na wyraźnie mniejsze ryzyko.

- Byłem zaskoczony, jak niskie było ryzyko, mówi Jonas Ludvigsson, główny lekarz kliniki pediatrycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Örebro i profesor w Karolinska Institutet. Dzieci rzadko chorują tak ciężko jak dorośli, a także mają mniej objawów niż dorośli. Według Ludvigssona również dzieci są w połowie tak zaraźliwe jak dorośli. I w tym leży wyjaśnienie.

- Zakładam, że jeśli jesteś nauczycielem i spędzasz dużą część dnia z dziećmi, ktore sa mniej zaraźliwe,
                                                    to w porownaniu ze spędzaniem dnia z dorosłymi, którzy są bardziej zaraźliwi, lepiej być w miejscu z wieloma dziećmi, mówi Ludvigsson.
                                                    Debata na temat tego, czy szkoły powinny być otwarte, czy nie, jest gorąca, a badania Jonasa Ludvigssona budzą emocje...

• pia.ed Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 15.01.21, 20:11
                                                    Meteorolog Sofia Söderberg po przeszukaniu bazy danych SMHI podsuwa możliwe wyjaśnienie. To wygląda jak smugi lub virga, jak się je również nazywa. Występują, „gdy opady zdążą wyparować, zanim dotrą do ziemi”. Smugi mogą składać się z opadów atmosferycznych: płatków śniegu, kryształków lodu lub kropli deszczu.
                                                    - Smugi pojawiają się cały czas - mówi Sofia Söderberg. Ale zwykle nie pojawiają się w formacji serca.

https://images.hdsydsvenskan.se/preset:large/1280x0/kvGowsUgy1B8c5Beihv-7u-gvq0.jpg

https://images.hdsydsvenskan.se/preset:large/1280x0/t-kmN19GjVTXR64wkP21waMkHwo.jpg

https://images.hdsydsvenskan.se/preset:large/1280x0/iB8tM6XthtTymJCpDqKYoAMDeLM.jpg

• pia.ed Re: Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 19.01.21, 14:54

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26700914,wielka-brytania-polak-w-spiaczce-trafi-do-kliniki-budzik-trzeba.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

Polak w średnim wieku, który został odłączony od pokarmu oraz wody jest pacjentem szpitala w Plymouth w Wielkiej Brytanii.

6 listopada 2020 r. doznał zatrzymania akcji serca na co najmniej 45 minut. Lekarze stwierdzili, że doznał on poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu, po czym szpital wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie mężczyzny od aparatury podtrzymującej życie. Wyraziła na to zgodę żona i dzieci mężczyzny, jednak jego matka i siostry sprzeciwiały się.

Służby prezydenta Andrzeja Dudy otrzymały ofertę od Kliniki Budzik, która opiekuje się pacjentami w śpiączce. Informację na ten temat przekazał Interii prof. Wojciech Maksymowicz, poseł Porozumienia i członek rady nadzorczej kliniki.

- Trzeba wyraźnie podkreślić, że temu choremu nie chcą dać jeść i pić (...) w tej sytuacji mówimy o bezpośrednim ratowaniu życia. Nie wnikam w sposób uszkodzenia mózgu, jednak ten człowiek żyje i sam oddycha. To zupełnie mi wystarcza. Nie ma znaczenia czy to stan wegetatywny, czy minimalnej świadomości...

• pia.ed Wszystko, co wydaje sie ciekawe... 20.12.20, 20:29
                                      Reportaz z pierwszej linii frontu

Pielegniarka, z ktora reporter przeprowadza wywiad mowi, ze na wiosne brakowalo doswiadczenia i sprzetu,
                                      a tej chwili brakuje personelu, ktory goni ostatkiem sil, bez urlopow, podczas 12-godzinnych dyzurow,
                                      bo nie ma kto zastapic... Zwroccie uwage na 60-letniego pacjenta, ktory lezy na brzuchu... widac jego plecy...pacjentow trzeba obracac chyba co pol godziny... ZDJECIA mozna obejrzec przesuwajac w dol.

www.aftonbladet.se/nyheter/a/2dvWy4/har-ar-fronten--i-pandemins-andra-vag
    • krakkrakusek1au Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 18.12.20, 07:28
      Szanowna pia.ed. Przeczytałem uważnie artykuł, do którego załáczyłaś link. Piszesz: : “Pierwsze to reakcja Toma Cruise na gapiow, ktorzy podeszli zbyt blisko
      podczas nagrywania najnowszego filmu "Mission: Impossible"
      Co powiedzial, po angielsku... i wykropkowane, nalepiej jak przetlumacze sama:

Jak nie beda przestrzegac porzadku, to "wysle ich do diabla" (szwedzka normalna wersja),
      albo kaze im "wynosic sie" stamtad (polska delikatna wersja).”
      -Według mnie Tom Cruise zwracał się do współpracowników/ członków zespołu filmowego a nie do gapiów. Jego powiedzenie tlumaczę: “Jeżeli się nie podporzádkujecie będziecie zwolnieni” albo dosłownie: “jeżeli nie bedzieć przestrzegac zaleceń to was tu nie będzie’.
      Na starość jestem trochę zgryźliwy- przepraszam. Język angielski zdałem kilka dekad temu na University of Technology z wynikiem 78%. Jezyk polski zdałem w Technikum w Polsce z wynikiem dobrym. Czterdzieści lat posługuję się językiem angielskim na codzień. Pozdrawiam.

• pia.ed Re: Wszystko co wydaje mi sie ciekawe i smieszne 18.12.20, 11:20
        Ciesze sie, ze az tu mnie znalazles! Przestalam sie wpisywac na forum gdzie bylismy razem, po dowiedzeniu sie wszystkiego co potrzebowalam o amerykanskiej i australijakiej sluzbie zdrowia, a po wyborach i przegranej Trumpa, temat ten przestal mnie interesowac.
        Byc moze zbyt skupilam sie na wykropkowanym slowie Toma Crusa, a nie na calosci zdania, ale wlasnie to od pewnego czasu lezalo mi na sercu, ze czesto polskie media przedstawiaja jego wulgarna wersje, kiedy to slowo i jemu podobne, np "skit" juz dawno stracilo swoje pierwotne znaczenie; ten ostatni wyraz jest nawet uzywany w szwedzkim powiedzonku: "Bättre lite skit i hörnet, än en ren helvete"[/u], a slowo "skit" uzyte jest jako" "brud", a nie g..... jak przetlumaczyl wujek Google.
        Na"The Sun" weszlam, bo szwedzka wersja mi zniknela, a chcialam pokazac ciekawe zdjecia! Calosci artykulu nie czytalam. Dobrze ze tu sie pokazales, bo bede miala eksperta, aby zapytac o wszystko, co dotyczy jezyka angielskiego. smile
        Pozdrawiam z mokrej i chlodnej, ale dalej plusowej, Szwecji
        Pia

krakkrakusek1au napisał:
        Szanowna pia.ed. Przeczytałem uważnie artykuł, do którego załáczyłaś link (...) -Według mnie Tom Cruise zwracał się do współpracowników/ członków zespołu filmowego, a nie do gapiów. Jego powiedzenie tlumaczę: “Jeżeli się nie podporzádkujecie będziecie zwolnieni” albo dosłownie: “jeżeli nie bedzieć przestrzegac zaleceń to was tu nie będzie’.
        > Na starość jestem trochę zgryźliwy- przepraszam. Język angielski zdałem kilka dekad temu na University of Technology z wynikiem 78%. Jezyk polski zdałem w Technikum w Polsce z wynikiem dobrym. Czterdzieści lat posługuję się językiem angielskim na codzień. Pozdrawiam.

>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka