Dodaj do ulubionych

Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje.

04.01.21, 09:51
Zadziwiające, jak wobec dotychczasowych, zmasowanych obstrukcji w kwestii przyjmowania szczepionek, zarówno ze strony tzw. władz, choćby i samego pełniącego obowiązki prezydenta, jak również Kościoła (pokrętna "zachęta" Episkopatu), a zwłaszcza rosnącego lawinowo oporu ludu ciemnego i nawiedzonego, straszonego zagładą ludzkości przez antyszczepionkowców z Internetu i podważającymi opiniami tzw. specjalistów z dziedzin niemal pokrewnych, jak też "sensacyjnymi" doniesieniami mediów o jakichś kilku przypadkach alergii, raptem wybuchł zmasowany atak na ludzi ze świata sztuki, którym tę szczepionkę podano z tygodniowym lub dwu, wyprzedzeniem.

Sami się nie zaszczepili, tylko ich zaszczepiono. To zostało przez kogoś zaplanowane i wykonane. Dla mnie to paskudnie śmierdzi świadomą prowokacją wobec ludzi określanych przez PiS jako elity, czyli jako wrogów. Zwłaszcza, że dotyczy to postaci znanych z negatywnej postawy wobec aktualnej władzy. Znaleziono sposób aby ich ukazać w najgorszym świetle i urządzić nagonkę. Standardowa metoda znana już w PZPR i powielana w Zjednoczonej Prawicy.

A najbardziej znamienne jest to, kto ich atakuje? Uważam, że w wielkiej liczbie są to przeciwnicy szczepień i wątpiący w samą szczepionkę. Znów wyłazi obłuda i zakłamanie ludu polskiego, który musi mieć wroga, bo inaczej nie potrafi funkcjonować. Drugą stroną tej propagandowej akcji jest niewątpliwie zamaskowanie kolejnych szwindli i grabieży ze strony władzy i najjaśniejszej, jedynej, słusznej partii.


Afera wokół szczepień wzburzyła opinię publiczną. Głos w sprawie zabrał Krzysztof Skiba. Podkreśla, że należy spojrzeć na nią z dystansu i różnych perspektyw. Tak nie powinno być. Ale tylko ślepy nie widzi, że to zasłona dymna do kolejnych afer rządu - pisze na Facebooku.
Nie milkną echa afery wokół szczepień przedstawicieli kultury na WUM-ie. Obecnie jest to tematem numer jeden w mediach. W sieci zdążyło się pojawić mnóstwo komentarzy zarówno z lewej, jak i prawej strony. Sami zainteresowani tłumaczą, że byli przekonani, iż działają na rzecz propagowania szczepionki na COVID-19. Choć ich intencje były dobre, efekt jest odwrotny do zamierzonego.

Nie do końca wiadomo, czyją inicjatywą było przekazanie partii szczepień znanym osobom – rządu, władz uczelni czy centrum medycznego. Wiadomo jednak, że to studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ujawnili mocno niejasną sprawę. Teraz w mediach toczy się dyskusja, a gwiazdy gęsto tłumaczą się i muszą odpierać kolejne fale ostrej krytyki.
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 04.01.21, 10:32
   - Nie jestem zaszczepiony i nie wiem, czy będę miał szansę na szybkie zaszczepienie, bo jestem ozdrowieńcem. W imię propagowania szczepień chciałbym to zrobić w spektakularny sposób. Wydaje mi się, że problemem Polski nie jest 18 osób, które się zaszczepiło poza kolejką, ale to, że wielu ludzi nie chce się szczepić. Niestety dotyczy to także kręgów medycznych - mówił Bronisław Komorowski w Onet Rano..

   - Widać, że rząd nie radzi sobie z organizowaniem szczepień. Zajmuje się rolą stróża nocnego, który pilnuje porządku w kolejce. To za mało - powiedział były prezydent. - Jeśli na etapie grupy zerowej już się pojawiają kłopoty, to aż mi skóra cierpnie na myśl o tym, co będzie z emerytami i rencistami - dodał Komorowski.
   • dociek Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 04.01.21, 10:43
    Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z PAP w sobotę ocenił, że "informacje medialne o znanych osobach m.in. ze świata kultury i polityki, które zaszczepiły się poza kolejnością to prawdziwy skandal. Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad. Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć osobom najbardziej potrzebującym - powiedział premier.

    osoby publiczne, które postanowiły wykorzystać swoją pozycję do uzyskania szczepionki poza kolejnością nie tylko kompromitują siebie, ale szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień. Tak samo jest z placówkami, które dopuściły do tego procederu


    Drewniany pajacu, Pinokio, wobec tylu przeciwników szczepień i ogromnej liczby podobno zakupionych szczepionek trudno chyba odnaleźć "osoby najbardziej potrzebujące, którym szczepionki zabraknie"? Przyłączasz się do nagonki?
    • dociek Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 04.01.21, 13:45
     Nie milkną echa szczepień poza kolejnością dla celebrytów. Duża część opinii publicznej i mediów nie kryje oburzenia, a rząd domaga się wyjaśnień. Jerzy Owsiak uważa jednak, że ta sprawa to nic przy aferze z respiratorami.

     Na wstępie swojego wpisu zatytułowanego Szacher-macher Jerzy Owsiak zaznaczył, że nie zaszczepił się na COVID-19 ani nie otrzymał takiej propozycji. Następnie przeszedł do tematu szczepień znanych artystów poza kolejnością.

     Przez trzy dni czytam i rozmawiamy z żoną jak nakręca się spirala złości, hejtu i pomówień z ust ludzi, którzy piętnując mają się za strażników sprawiedliwości. To wszystkich tych wyczulonych na szacher-macher proszę o pytanie o 200 milionów złotych na respiratory, które miały ratować zdrowie i życie ludzkie a których nie ma a osoby za to odpowiedzialne postanowiły zająć się czymś innym – czytamy na profilu szefa WOŚP.

     Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stwierdził, że "bałagan systemowy w sprawie szczepionek to pikuś przy tej historii tak ewidentnie kryminalnej", która, co podkreślił, nie miała żadnych konsekwencji. Tutaj proszę o Wasz oburzony ton ludu! – zaapelował Owsiak.
     • suender Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 04.01.21, 14:50
      dociek:

      > Przez trzy dni czytam i rozmawiamy z żoną jak nakręca się spirala złości, hejtu i pomówień z ust
      > ludzi, którzy piętnując mają się za strażników sprawiedliwości. To wszystkich tych wyczulonych
      > na szacher-macher proszę o pytanie o 200 milionów złotych na respiratory,
      > które miały ratować zdrowie i życie ludzkie ...

      Dziecięco naiwne jest szczebiotanie Owsiaka, że mały lokalny fortelik (ograniczony tylko do Warszwaki) z podejrzanym zaczepieniem kilkunastu aktorów i celebrytów przykryje grubą aferę z respiratorami za 200 baniek. Nie porównujmy mrówki do słonia!
      Długie trwania przekrętu maskowego jest pewne, a ta doraźna małą pauza dobrze dla niego zrobi.

      Podczas tego antraktu opozycja może zastanowić się jakich nowych metod można użyć by w tym temacie za ten tydzień, dwa ponownie przytłamśić PiS jeszcze bardzie skutecznie.

      Ale wiadomo: Owsiakowi dobremu z branży rozrywkowej nie starcza talentu do zajmowania się obcą dla niego sferą polityczną wysokich lotów. Niech się więc chłopina dalej realizuje w pomysłach dla szukającej zabawy młodzieży i da se siana z polityką, - ot co, .......

      Wasz Suender.
     • estella50 Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 04.01.21, 15:22
      Te osoby same siebie nie zaszczepiły. Same sobie nie wyznaczyły miejsca szczepienia, terminu, nie nabrały materiału do strzykawki. Jakieś procedury, zasady, programy to chyba minister z panującym rządem ustala i przekazuje szpitalom i medykom do realizacji? Chyba że pielęgniarka ma prawo tak sama sobie wybrać pacjentów? Jak to jest z tymi zasadami?
      • suender Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 04.01.21, 16:59
       estella50:

       > Te osoby same siebie nie zaszczepiły. Same sobie nie wyznaczyły miejsca szczepienia,
       > terminu, nie nabrały materiału do strzykawki
       . Jakieś procedury, zasady, programy to chyba
       > minister z panującym rządem ustala i przekazuje szpitalom i medykom do realizacji?

       1. Że się same nie zaszczepiły i nie nabrały szczepionki do strzykawki to oczywista oczywistość.
       Ten szpital ustami dyrektora stwierdził, że szpital udostępnił tylko pomieszczenia do podawania szczepionki i nic więcej. Miał mówić też iż to nie personel medyczny szpitala wykonywał osobiście iniekcje tylko przyszpitalna spółka, która ordynatorowi nie podlega. Z tego zatem wynika, że owa siostrzana spółka miała swoich lekarzy i pielęgniarki (chyba ma je stale na stanie, albo doraźnie wynajmuje odpłatnie).
       Taki wariant jest chyba częściowo wyłączony spod nadzoru Ministra Zdrowia i może prowadzić swoją niezależną politykę szczepionkową spoza puli państwowej. Rzecz przeto by się trzymała kupy, gdyby MZ postawiło sprawę jasno, - ale na razie milczy. Owo milczenie też chyba coś znaczy.
       Gdyby tylko opozycja chciała, to by tajniki operacji wyjaśniła bez problemu, bo kto szczepił celebrytów z nazwiska i imienia łatwo dojść. Zresztą sami owo celebryci w identyfikacji tych osób mogliby walnie pomóc.
       Ale widać, że ani jedna ani druga strona nie kwapi się do doprowadzenia do transparentności.

       2. Wielkim cieniem kładzie się jednak dalej na zaszczepionych celebrytach, że oni sami zamiast (co w ich interesie jest) do żywego wyjaśnić, czy była to akcja promocyjna, czy nie, to tylko mataczą.
       Nawet sam Michał Bajor publicznie chwali swój bohaterski czyn zaszczepienia (był odważnym i szlachetnym ambasadorem tej akcji), ale ludzi pytają go kto takim AMBASADOREM go zrobił, - gdzie ma papiery uwierzytelniające? No, chyba że była AMBASADOREM SAMOZWAŃCEM, - he, he, he, he, ....

       Tak się drodzy aktorzy i celebryci nie robi. Pomyślcie: Choćby nie wiem jak PiS tkwił w cieniu tego podstępnego forteliku, to i tak spora część śmierdzącego odium się do was przyklei!

       Wasz Suender.
       • iryska2604 Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 04.01.21, 19:42
        Polacy to jednak jakas dziwna nacja. I wy też - wałkujecie ten temat jakby te parę osób cos wam od ust odjęło. Pomyślcie ile takich szarych Polek pomyśli - o, Janda sie zaszczepiła ,nie bała sie to moze i ja pójdę sie zaszczepię - nie, ale wszyscy wałkują temat jakby był naprawdę taki godny uwagi. Co chwilę któryś z wybrańców sięga po nieswoje i cichosza...
  • suender Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 04.01.21, 11:02
   dociek 04.01.21, 09:51

   > Sami się nie zaszczepili, tylko ich zaszczepiono. To zostało przez kogoś zaplanowane i wykonane.

   Mało prawdopodobne, że to się samo zrobiło, - a skoro tak, to ktoś pewnikiem za tym stoi.

   INFO z najświeższej daty:

   "Wprost" informuje o mailu dot. szczepień od fundacji Jandy

   Portal „Wprost” poinformował w niedzielę, że dotarł do maila dot. szczepień, którego wysyłała do aktorów dyrektorka Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. „Alicja Przerazińska informuje kolegów o możliwości zaszczepienia się, ale ani słowem nie wspomina, że jest to jakakolwiek akcja promocyjna”


   Dalej tutaj: wgospodarce.pl/informacje/90296-wprost-informuje-o-mailu-dot-szczepien-od-fundacji-jandy

   W świetle powyższego zachodzi pytanie: Dlaczego tych kilkunastu aktorów i celebrytów, mediach zapierało się, że zostali poinformowani (nie mówiąc przez kogo) iż to była akcja publiczna oraz promocyjna?
   Teraz okazuje iż to raczej był blef.
   Dlaczego się z tego publicznie nie wyspowiadają tylko nabrali wody w usta?
   Oczywiście można założyć, że portal WPROST mija się z prawdą, - ale jeżeli tak to należy się spodziewać rychłego pozwu ze strony biura Jandy. Gdy jednak pozwu nie będzie, to Janda niestety straci część swej reputacji, - a razem z nią owi zaszczepieni bez kolejki aktorzy.. Powinna zatem jak najprędzej taki pozew jednak złożyć.

   Nie wykluczam dalej jednak iż to była misterna prowokacja PiSu, tym nie mniej aktorzy i celebryci swymi pokrętnymi wypowiedziami PiSowi pomagają. Nie na darmo do Dyrektora TVN (co się w tej grupie zaszczepił) Edwarda Miszczak przylgnęła już ksywa: "Koń Trojański" PiSu w TVN.

   Widać, że jedni i drudzy siebie warci.

   Wasz Suender.
  • suender Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 05.01.21, 11:38
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26660065,niedzielski-o-wynikach-kontroli-w-placowce-wum-celowe-lamanie.html#s=BoxOpMT

   - Ależ mi "kosmiczna" szybkość działania Min. Zdrowia, nich się da zaorać! - hi, hi, hi, ......!
   Po pierwsze, Ta kara jest za mało dolegliwa, po drugie: Powinna być nałożona już min. trzy dni temu.

   - Jak społecznie jest szkodliwe nieuzasadnione przymilanie się celebrytom i równoczesne łamanie zasad równego dostępu do szczepień wiadome jest od dawna. Ot, co, ......

   - A może by ci "wynagrodzeni" celebryci poszli teraz odpracować społecznie swój grzech w ramach mycia szpitalnych posadzek.


   Wasz Suender.
    • iryska2604 Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 05.01.21, 12:34
     Wczoraj mój szpital dostał 2000 dawek. Musimy je wykorzystać do soboty. Zaczynamy szczepić medyków spoza naszego szpitala, bo nasz szpital już się wyszczepił - powiedziała w RMF FM dr Agnieszka Szarowska ze szpitala MSWiA w Warszawie. - Domyślamy się, że w sobotę możemy mieć nadmiar szczepionki - dodaje.
     • suender Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 05.01.21, 16:03
      iryska:

      > Domyślamy się, że w sobotę możemy mieć nadmiar szczepionki - dodaje.

      Ręce opadaj!
      W kraju, gdzie na razie każda dawka szczepionki jest na wagę złota szefowa szpitala mówi o nadmiarowych szczepionkach. -----> Miał powiedzieć powiedział gdzieś 24 godziny temu dr. Simon..

      Inny Dyrektor szpitala stwierdził, że u niego nigdy nie będzie NADMIAROWYCH szczepionek.
      Dla tych, szczepionek, które by mogły zostać, już rezerwujemy potencjalnych biorców, których na wszelki wypadek z góry zamawiamy, - prawie wręcz z ulicy.

      Wniosek: dr Agnieszka Szarowska ze szpitala MSWiA w Warszawie do natychmiastowego zwolnienia.

      Wasz Suender.
    • suender Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 05.01.21, 15:51
     iryska

     > Bez przesady - niech sie zajmą lepiej Sasinem ,Szumowskim i innymi aferzystami

     Słusznie, - jedno drugiemu nie przeszkadza.
     Natomiast ja pisałem o Niedzielskim tj. Ministrze Zdrowia. Pod niego formalnie nie podlega już Szumowski, a Sasin (ten miglnc) to jest już w całkiem innym resorcie. Zatem nie radził bym Niedzielskiemu, by wyciągał konsekwencje wobec nich. Nich to raczej zrobi Morawiecki i Prokuratura, - Niedzielski jest jak na razie naj mniej zbrukany PiSowskim bardakiem.

     Pozdrawiam popołudniowo.

     Wasz Suender.
  • suender Re: Ciemny lud wszystko kupi i każdego opluje. 05.01.21, 17:22
   kultura.gazeta.pl/kultura/7,114530,26661204,krystyna-janda-przeprasza-rektora-wum-wprowadzilam-w-blad.html#s=BoxOpImg8

   K. Janda się tłumaczy. Ileż razy będzie ona zmieniać wersje w tej sprawie?, - bo w Faktach po Faktach dała mocno ciała!
   W Taktami właśnie prosty sposób można zmarnować dorobek życia!

   Wasz Suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka