Dodaj do ulubionych

O co tu chodzi?

11.01.21, 11:50
Urzekła mnie ta pieśń/ballada i okoliczności jej wykonania. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat.

www.facebook.com/100037283611768/videos/388797655706352
Obserwuj wątek
      • alfredka1 Re: O co tu chodzi? 11.01.21, 12:11
        ... napisalam na facebooku słów parę ....
        ale nie mam czcionki odpowiedniej smile by wiecej pisac i dowiedzieć sie wiecej ...
        p.s. a kto wie jak zainstalować "grażdankę' mylnie zwana cyrylicą ...
      • estella50 Re: O co tu chodzi? 11.01.21, 12:14
        Poza treścią zwróciłam uwagę na to, jak muzyka zmieniła tych ludzi w wagonie. Od "osobnych", zapatrzonych w swoje telefony, do spoglądającyh na innych z uśmiechem. I wspólnie śpiewających!
        • wikul Re: O co tu chodzi? 11.01.21, 16:19
          estella50 napisała:

> Poza treścią zwróciłam uwagę na to, jak muzyka zmieniła tych ludzi w wagonie. O
          > d "osobnych", zapatrzonych w swoje telefony, do spoglądającyh na innych z uśmie
          > chem. I wspólnie śpiewających!

Tak, to mnie urzekło ale myślałem że ma podtekst polityczny. Tak czy owak sympatyczna rosyjska (chyba) tęsknota
          • alfredka1 Re: O co tu chodzi? 11.01.21, 17:02
            a melodia znana mi od ........ wielu wielu lat i ciagle za serce łapie smile)

a może my ludzie kresowi juz tacy dziwni jesteśmy ???
            posłałam do przyjaciół do Australii i Niemiec i ... reakcja taka sama jak i u mnie .....
            • wikul Re: O co tu chodzi? 11.01.21, 17:24
              alfredka1 napisała:

> a melodia znana mi od ........ wielu wielu lat i ciagle za serce łapie smile)
              >
              > a może my ludzie kresowi juz tacy dziwni jesteśmy ???
              > posłałam do przyjaciół do Australii i Niemiec i ... reakcja taka sama jak i u m
              > nie .....

No właśnie, celnie to ujęłaś. Całe zycie w PRL-u ale do miejsca urodzenia coś ciągnie.
              • estella50 Re: O co tu chodzi? 11.01.21, 17:59
                Coś w tym jest. W miejscu mojego urodzenia żyłam tylko 4 lata. Wyprowadzka nastąpiła, kiedy byłam małym dzieckiem, a mimo to - po kilkudziesięciu latach! - rozpoznałam dom (w szeregu identycznych), drzwi wejściowe (z kilkorga w szeregu), a newet okno, z którego spoglądałam na świat smile
                A nie pochodzę z Kresów smile
                • alfredka1 Re: O co tu chodzi? 11.01.21, 19:16
                  Estelko,
                  pisząc mialam na myśli ...
                  liryka liryka
                  ckliwa dynamika .....

p.s. jak tak będzie dalej to bedę miała wilgotne oka nawet przy pieśni "Wstawaj strana narodnaja, wstawaj na smiertnyj boj.." z racji melodii ....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka