Dodaj do ulubionych

Wstyd żeby Polak po niemiecku...

19.01.21, 22:34
Od kilku dni "Wiadomości" TVP i TVP Info atakują byłego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska za jego wypowiedź po niemiecku. Zbijają ją m.in. z atakiem Niemców na Westerplatte.


– To jest figura marcowa, że wróg zna obce języki, bo prawdziwy Polak mówi tylko po polsku – mówi „Wyborczej” dr hab. Piotr Osęka, historyk, profesor w Instytucie Studiów Politycznych PAN, który zajmuje się dziejami politycznymi i społecznymi PRL. Zastosowany przez TVP mechanizm obrzydzania Tuska od razu skojarzył z propagandą PRL, szczególnie antysemicką nagonką z marca 1968 r. – Tylko kosmopolici mówią w obcych językach. A przede wszystkim Polak nie powinien mówić po niemiecku, bo to jest bardzo podejrzane, jak Polak mówi po niemiecku – tłumaczy Osęka.
wyborcza.pl/7,75398,26700225,niebywala-nagonka-tvp-na-tuska-za-slowa-po-niemiecku.html#s=BoxOpImg10
Ludzie, trzymajcie mnie!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
   • iryska2604 Re: Wstyd żeby Polak po niemiecku... 20.01.21, 16:21
    Propagandyści znów wzięli się za Tuska z automatu, bo wykształcił się u nich odruch Pawłowa, czy może jest jakieś głębsze dno? Od zarania rządów PiS największe awantury na linii Warszawa – Berlin wybuchały wtedy, gdy PiS potrzebował tematu odwracającego uwagę od kryzysów. Za pierwszego rządu PiS w taki sposób próbowano przykrywać konwulsje koalicji PIS-Samoobrona-LPR. Dziś okrzyknięty zdrajcą niemiecki Tusk ma przykryć coraz bardziej widoczne problemy z organizacją szczepień na koronawirusa.

    Ta taktyka ma jedną słabą stronę. Po niemiecku o wiele lepiej od Tuska mówi prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, z wykształcenia germanistka. W sieci można znaleźć nagranie, na którym w 2016 r. zaprasza młodych Niemców na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Jej mąż Andrzej Duda przestrzegał, że „nie będą nam tu mówili w obcych językach”. Pani Agata po niemiecku jednak mówi. W czyim interesie?

    wyborcza.pl/7,75399,26702244,co-ma-przykryc-nagonka-pis-na-donalda-tuska.html#s=BoxWyboImg2
     • estella50 Re: Wstyd żeby Polak po niemiecku... 21.01.21, 14:37
      Oni cierpią na jakieś rozdwojenie jaźni. Z jednej strony podkreślają, jak to Agata D. zna wspaniale język niemiecki, a z drugiej ganią Tuska za wypowiedź w tym języku. A elektorat kupuje! Kupuje bezrefleksyjnie. Bo "Niemiec nam w twarz..." Zależy z jakiej strony wiatr wieje i co się akurat bardziej opłaca politycznie. Co oczywiście nie ma żadnego racjonalnego sensu.
      • dociek Re: Wstyd żeby Polak po niemiecku... 23.01.21, 13:50
       Przez długi czas istniała hipoteza, że gdyby milion małp posadzić przed maszynami do pisania, to zgodnie z teorią prawdopodobieństwa, po pewnym czasie napisałyby „Wojnę i pokój”. Wraz z rozwojem Internetu, wiemy, że to ewidentnie błędna hipoteza...
       Rzekomy cytat z mistrza Stanisława Lema: „Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka