Dodaj do ulubionych

Dostałam w poczcie od....

03.02.21, 22:21
"Drodzy państwo, dzisiejszego wieczoru proszę przygotować sobie jakąś pyszną rozgrzewającą herbatę, na przykład z imbirem, dlatego, że nadchodzącej nocy w naszym regionie duże spadki temperatur" - ostrzegła Patrycja Kasperczak, która zapowiada pogodę w TVP Poznań. I miała rację, bo noc z niedzieli na poniedziałek była wyjątkowo mroźna. Ale wyleciała z pracy - zwolniono ją za to, że pokazała na antenie serduszko WOŚP, na które w rządowej TVP jest od pięciu lat cenzura.

Taki mamy klimat, że aby dostać pracę w publicznych spółkach i mediach, trzeba dziś iść po linii partyjnej. Jarosław Jakimowicz zaczął chwalić PiS i jego żona zaraz dostała pracę w NBP.

A jeśli krytykujesz, tracisz posadę albo wysyłają cię z dnia na dzień na półroczną delegację na drugi koniec Polski, co ostatnio spotkało prokuratorów, którzy byli zbyt niepokori i niezależni od ministra sprawiedliwości.

W weekend znowu całą Polskę obejmie mróz, po krótkiej odwilży wróci prawdziwa zima. Najchłodniej będzie na północy - do kilkunastu stopni poniżej zera.

Choć warto mieć w pamięci, że prognozy lubią kłamać. Podobnie, jak premier Mateusz Morawiecki, który podobno szykuje nam "Nowy ład".

Pamiętacie, czego nam już nie naobiecywał? Co już nam szykował? Przypomnę: milion samochodów elektrycznych, pół miliarda drzew, 100 tysięcy mieszkań dla młodych...

Teraz premier zapowiada m.in. powstanie Instytutu na rzecz Rodziny i Demografii. To ma być chyba instytucja pilnująca przestrzegania wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Jeśli tak, to wzorem Instytutu Pamięci Narodowej będzie chyba miała własnych prokuratorów.

Judyta Watoła pisze, że w kwestiach ochrony zdrowia "Nowy ład" ma polegać na centralizacji, m.in. utworzeniu - jakże by inaczej - centralnej Agencji Rozwoju Szpitali. Zresztą tych nowych państwowych instytucji będzie z pewnością więcej, bo przecież - jak piszą nasi czytelnicy w komentarzach - potrzeba nowych stołków i pensji dla funkcjonariuszy partii i ich rodzin.

Cóż, dla reszty idą ciężkie czasy, trzeba więc zrobić zapasy. Blisko połowa Polaków kupuje teraz więcej, niż jest w stanie zużyć na bieżąco. To najwyższy wynik w historii. W sklepach już brakuje rowerów, sanek, tabletów, konsol wideo..

Wyborcza mi podsyła parę słów i dzielę sie z wami ...
Obserwuj wątek
    • dociek Re: Dostałam w poczcie od.... 04.02.21, 09:54
      Pijesz gorącą herbatę, wierząc, że złagodzi ona ból gardła? Nic bardziej mylnego. Badania International Agency for Research on Cancer wskazują, że picie napojów o temperaturze 65 stopni Celsjusza zwiększa ryzyko wystąpienia raka krtani. Podobne stanowisko znajdziemy w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia, która przestrzega przed częstym piciem napojów cieplejszych niż 65 stopni Celsjusza. Tak podgrzane płyny oficjalnie zostały uznane za "prawdopodobnie rakotwórcze" dla ludzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka