Dodaj do ulubionych

Dostałam w poczcie od....

03.02.21, 22:21
"Drodzy państwo, dzisiejszego wieczoru proszę przygotować sobie jakąś pyszną rozgrzewającą herbatę, na przykład z imbirem, dlatego, że nadchodzącej nocy w naszym regionie duże spadki temperatur" - ostrzegła Patrycja Kasperczak, która zapowiada pogodę w TVP Poznań. I miała rację, bo noc z niedzieli na poniedziałek była wyjątkowo mroźna. Ale wyleciała z pracy - zwolniono ją za to, że pokazała na antenie serduszko WOŚP, na które w rządowej TVP jest od pięciu lat cenzura.

Taki mamy klimat, że aby dostać pracę w publicznych spółkach i mediach, trzeba dziś iść po linii partyjnej. Jarosław Jakimowicz zaczął chwalić PiS i jego żona zaraz dostała pracę w NBP.

A jeśli krytykujesz, tracisz posadę albo wysyłają cię z dnia na dzień na półroczną delegację na drugi koniec Polski, co ostatnio spotkało prokuratorów, którzy byli zbyt niepokori i niezależni od ministra sprawiedliwości.

W weekend znowu całą Polskę obejmie mróz, po krótkiej odwilży wróci prawdziwa zima. Najchłodniej będzie na północy - do kilkunastu stopni poniżej zera.

Choć warto mieć w pamięci, że prognozy lubią kłamać. Podobnie, jak premier Mateusz Morawiecki, który podobno szykuje nam "Nowy ład".

Pamiętacie, czego nam już nie naobiecywał? Co już nam szykował? Przypomnę: milion samochodów elektrycznych, pół miliarda drzew, 100 tysięcy mieszkań dla młodych...

Teraz premier zapowiada m.in. powstanie Instytutu na rzecz Rodziny i Demografii. To ma być chyba instytucja pilnująca przestrzegania wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Jeśli tak, to wzorem Instytutu Pamięci Narodowej będzie chyba miała własnych prokuratorów.

Judyta Watoła pisze, że w kwestiach ochrony zdrowia "Nowy ład" ma polegać na centralizacji, m.in. utworzeniu - jakże by inaczej - centralnej Agencji Rozwoju Szpitali. Zresztą tych nowych państwowych instytucji będzie z pewnością więcej, bo przecież - jak piszą nasi czytelnicy w komentarzach - potrzeba nowych stołków i pensji dla funkcjonariuszy partii i ich rodzin.

Cóż, dla reszty idą ciężkie czasy, trzeba więc zrobić zapasy. Blisko połowa Polaków kupuje teraz więcej, niż jest w stanie zużyć na bieżąco. To najwyższy wynik w historii. W sklepach już brakuje rowerów, sanek, tabletów, konsol wideo..

Wyborcza mi podsyła parę słów i dzielę sie z wami ...
Obserwuj wątek
    • dociek Re: Dostałam w poczcie od.... 04.02.21, 09:54
      Pijesz gorącą herbatę, wierząc, że złagodzi ona ból gardła? Nic bardziej mylnego. Badania International Agency for Research on Cancer wskazują, że picie napojów o temperaturze 65 stopni Celsjusza zwiększa ryzyko wystąpienia raka krtani. Podobne stanowisko znajdziemy w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia, która przestrzega przed częstym piciem napojów cieplejszych niż 65 stopni Celsjusza. Tak podgrzane płyny oficjalnie zostały uznane za "prawdopodobnie rakotwórcze" dla ludzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka