Dodaj do ulubionych

I po co to było?

09.02.21, 18:51
Rząd wróci do starego wieku emerytalnego?
W niedawnym wywiadzie dla portalu 300gospodarka.pl główny ekonomista Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Dobrowolski stwierdził, że "w najbliższej dekadzie, może dwóch, wyjdzie z użycia oficjalny wiek emerytalny, mając 60-70 lat nadal wielu z nas będzie pracować".

Czytaj także: Oto efekty obniżenia wieku emerytalnego. Zatrważająca liczba osób z głodowym świadczeniem
Jak pisaliśmy w INNPoland, to może oznaczać, że rząd powoli przymierza się do podwyższenia wieku emerytalnego.

innpoland.pl/165819,emerytury-nie-beda-spelniac-minimalnego-standardu-to-nasza-przyszlosc
Obserwuj wątek
    • iryska2604 Re: I po co to było? 11.02.21, 19:35
     Jestem ciekawa w jaki sposób podejdą do zagadnienia i w jaki sposób zaczną przekonywać ludzi że powinni sie cieszyć ze podwyższą wiek emerytalny. Coś mi sie zdaje że nie pokajają sie i nie uderzą sie w piersi ze popełnili błąd?
     • estella50 Re: I po co to było? 12.02.21, 10:47
      Na pewno się nie pokajają i w pierś nie będą bili, bo przecież oni nigdy nie błądzą i nie oszukują po to, żeby wygrać wybory. Po prostu pracujący sami się zorientują, że im dłużej w pracy tym wyższa emerytura, bo z tą dzisiejszą będą głodem przymierać, albo na utrzymaniu opieki społecznej będą wegetować.
      Tylko czy potrafią jedno z drugim połączyć i przyznać, że Tusk miał rację?
  • wikul Re: I po co to było? 11.02.21, 13:46
   Czy oni nie wiedzieli że to na dłuższą metę jest niezbędne? Pewnie niektórzy wiedzieli ale trzeba było zdobyć władze a do tego (wg nich) wszystkie metody są dozwolone. Można by strawestować: miałeś chamie prezent od Tuska... Kosztowny prezent, skutkujący utratą władzy przez PO. Tym różni się mąż stanu (Tusk) od dyktatorka (Kaczyński).
   • aga-kosa Re: I po co to było? 12.02.21, 07:49
    Od samego początku, kiedy PiS obniżał wiek, byłam zdania, że głupota.
    Tusk się naraził dużej części społeczeństwa, wykonał czarną robotę z podwyżką, wielu myślących z tym się pogodziło. Jednak dla kariery JK obiecał obniżkę, a mógł jak kiedyś Wałęsa obiecywać po 100 0000 zł Iiteż by go suweren chwalił. :"( aga
     • estella50 Re: I po co to było? 12.02.21, 15:24
      To prawda, że elektorat krótką ma pamięć. Wiek emerytalny, katastrofa smoleńska (zwana zamachem), mafia watowska itd itp - to były hasła dla ludu, żeby postawił krzyżyk w odpowiedniej kratce. Postawił, PiS wybory wygrał, a tymczasem na emeryturę jednak trzeba dłużej pracować, katastrofa ciągle jest katastrofą a nie zamachem, mafii watowskiej ani widu ani słychu. Zostały puste hasła, a i to w coraz większym zapomnieniu.
      Za to stołki i apanaże są w wielkiej ilości!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka