Dodaj do ulubionych

Uziemieni, zatopieni...

12.02.21, 17:28
"...Portale biznesowe spekulowały, że do pięciogwiazdkowego hotelu zostanie przeniesiona z Nowogrodzkiej siedziba Prawa i Sprawiedliwości.

Wprawdzie Magdalena Szefernaker, rzeczniczka PHN, a prywatnie żona wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, dementuje, że „zakup hotelu Regent nie ma nic wspólnego z fake newsami o wykorzystywaniu pandemii do przejmowania obiektów hotelowych”, ale w branży aż huczy o nieuczciwej konkurencji. Gdy prywatne hotele z powodu lockdownu nie mogą zarabiać, państwo zadbało, by pięciogwiazdkowy Regent był pełen gości. Tutaj zakwaterowano bowiem służby medyczne. Za pobyt w hotelu Regent lekarzy i pielęgniarek pracujących w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym rząd płaci pieniędzmi przeznaczonymi na walkę z covidem.

– Jest kilka prywatnych hoteli w Warszawie, z których dojazd do stadionu jest wygodniejszy niż z Regenta. One też chętnie zakwaterowałyby u siebie medyków, ale nigdzie nie ogłoszono informacji publicznej, że jest taka możliwość. Nie odbył się też żaden przetarg, choć inni zaoferowaliby pewnie niższe stawki – stwierdza oburzony zarządca prywatnego hotelu. Rząd publicznymi pieniędzmi pomaga swoim. Właściciele wielu hoteli prywatnych zadłużeni są w bankach kontrolowanych przez państwo. I raczej nie poprą buntu przedsiębiorców, którzy w lutym chcą wbrew zakazom otworzyć hotele."

To fragment dużego artykułu. Jest też fragment o firmach przewozowych, siłowniach itp.
Aż cisna się pytania: kto wykupi i zostanie właścicielem upadłych hoteli, autokarów, siłowni? Dlaczego tak a nie inaczej została skonstruowana pomoc państwa dla upadających firm?

www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiW0LKT3uTuAhVV6uAKHUFuCqMQFjAAegQIAxAC&url=https%3A%2F%2Fwww.polityka.pl%2Ftygodnikpolityka%2Frynek%2F2102743%2C1%2Cuziemieni-zatopieni-tak-teraz-bankrutuja-polacy.read&usg=AOvVaw3QgQ_1hwH6sLCSmNPZ-HWE


Standardy według PiS - zastraszyć, przekupić, zniszczyć, okraść, opluć, poszczuć i pójść się pomodlić!
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka